Allah'ın muhteşem yaratığı güzel insanlar! Devletler din adamı maneviyat ehlinin halkı Allah'ın hesabına yatkın hazırlaması ile kurulur; yıkılmasıda din adamı maneviyat ehlinin islam dairesinden çıkıp halkı şeytanın hesabına yatkın hazırlaması ile olur!

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.1

 

An das                                                     

Bezirksgericht Josefstadt

Florianigasse 8

1080 Wien

 

Wien, am 29.09.2011     028 1 P 109/05z - 253

 

Einschreiter:              Haci Bayazit, 20.03.1957

                              Alser StraBe 30/26 1090 Wien

 

Wegen:                       24.08.2011 tarihli

            Facharzt für Neurologie und Psychiatrie

için verilmiş olan ifadeler ile içeriğinin düzeltilip 07.10.2011 tarihli Mahkeme için  yazılı ifade

___________________________________________________

Dr. Johann SCHNEIDER

Facharzt für Neurologie und Psychiatrie

 

Algemein beeideter und gerichtlich zertifizierter Sachverständiger 2000, Stockerau, Brodschildstraße 4

Telefon: 02266/ 71513 E-Mail: dr.schneider@drei.at

 

NEUROLOGISCH/ PSYCHIATRISCHES SACHVERSTÄNDI GENGUTACHTEN

 

Bezirksgericht Josefstadt

Betrifft:   Pflegschaftssache

 

Haci Bayazit

Geb. 20.3.1957                                             1P109/05Z 248

 

Fragestellung:

a)        Ist Herr Bayazit aufgrund seiner psychischen Erkrankung in der Lage, sich selbst vor Behörden und Sozialversicherungen zu vertreten?

b)     Ist die betroffene Person derzeit aus medizinischer Sicht testierfähig, und ist eine Verbesserung oder Verschlechterung dieses Zustandes in naher Zukunft zu erwarten?

c)        Ist die betroffene Person gänzlich unfähig einer mündlichen Verhandlung zu folgen oder ist ihr Wohl bei Anwesenheit in der Verhandlung gefährdet?

 

Beurteilungsgrundlagen:

•   Akteneinsicht

•   Eigene Untersuchung

Stockerau , am 24.8.11

 

1.Aktenlaqe:

Auszugsweise ist dem Akt zu entnehmen , dass der Betroffen seit 2000 besachwaltet sei, zuletzt sei er 2007 (Gutachten von Doz. Dr. Meszaros 12.1.2007) begutachtet worden, wobei ein Weiterbestehen der psychischen Erkrankung festgestellt wurde. In zahlreichen Eingaben und Rekursen bekämpft der Betroffene seine Sachwalterschaft bis heute. Es ist jedoch noch ein Verfahren bezüglich des Aufenthaltstitels offen und es besteht die Annahme, dass der Betroffene sich nicht ohne einen Nachteil für sich vor den Behörden vertreten könne.

 

a)1. Gutachten von Doz. Dr. Meszaros 12.1.2007, yapmış olduğum tarih 30.01.2007 1P109/05z numaralı düzeltme ve itirazda OWS 2000 deki olayın aşağıdak şekilde olduğunu ilmi dayanağı ile açıkladım.

 

14.12.2000 ALLGEMEINES KRANKENHAUS Universitätsklinik für Psychiatrie Vorstand:

Univ, Prof.Dr. Heinz Katschnig  Akşam muane ederken davacı olduğum şahısların ailem ve Çocuklarıma yaptığı olayları anlatırken bir ara nefes alamadım/ konuşamadım.    

-Sebebi. O günü Çocuklarımla ilgili olayları anlatırken yanımda oturan Doktorun yardımcısı bayan çok üzüldü, ‘yüzünde’de makyaj yoktu içtenlikli hali vardı’, bende onun bizim meselemize üzülmesine üzüldüm; Onun samimi hali ile kalbimde o tarafa açılma oldu, odada’da sıgara dumanı vardı; eğitimli yardımcıları üzerinden gelen şeytan ‘bu halden’ güç alıp nefes yolu ile, kalp ile beyin arasındaki hücre yolunu tamamlayıp bir an konuşmamı nefes almamı engelledi. Ama hemen kalpde oluşan Rahmani enerji ile zafiyet yolu kapatılıp saldırı berteraf edildi. O anki olay hastalık değil bir an saldırıya açık olma halidir.

-Dünyanın heryerin’den takip edilen bu olaya hastalık demek; dünyayının pekçok ülkesinde faliyetleri yasaklanıp bağımlıları göz altına alınan deccalizmin misyonunu; manevi fikri ve fiziki dayanağı olmayan ‘akıl hastalığı’ yakıştırması ile gölgelemek, insan oğluna yapılacak en büyük kötülük olur. Benim ikna değil söyleme becburiyetim vardır; “yalnız bilinmeli’ki her kim Allah’ın din’ini tahrip edene yardım eder gizler ise tahrip edenlerin ateşi onlarıda sarar.”

a.)2.devam etmekte olan iltica davam. iltica yasaları içerisinde sayılan, dini yaşamdan dolayı tehdit altında olup tatkibata uğramak kuralını, “sanrılı bozukluk akıl hastalığı” yakıştırması altına gölgeleyip, insanların bilmesi gereken gerçeği Sachwalter konumu gereği gizliyor… Bundan dolayı kurumlar ile olan hukuki isteğim de doğruluk hakkım var ise isterim, verilmez ise mahkemeye giderim, Sachwalter den yardım istemem. insanların kalbi siyaset menfat  veya maneviyat adalete dönüktür.

 

II. Eigene Untersuchung von Herrn Haci Bayazit 

am 24.8.11

die Identität wurde nachgewiesen ( FS 1643344), die betroffene Person ist mit der Untersuchung einverstanden

1.Ort und Umstände der Untersuchung:

Die Untersuchung findet in der Ordination, 2000, Stockerau, BrodschiIdstrasse 4 statt

2.Mit anwesend: niemand

3.Sachwalterschaft: Dr. Wolfgang Blaschitz

4.Sozialanamnese: lebt alleine, derzeit arbeitslos

5.Vorerkrankunqen: wahnhafte Störung (stat. Aufnahme im OWS 2000)

6.Stationäre Behandlungen im letzten Jahr:

keine, derzeit nicht in fachärztlicher Behandlung

7.Subjektive Beschwerden: Schmerzen in der Wirbelsäule

8.Derzeitige Therapie: keine

9.Zusätzlich vorgelegte Befunde (über Akteninhalt hinausgehend): keine

I0.Exploration:

Er sei in der Türkei aufgewachsen, dort auch in die Schule gegangen , habe dort die letzten 12 Jahre selbständig als Texilhändler und Bäcker gearbeitet, 1982 sei er nach Österreich gekommen , hier habe er in verschiedenen Firmen gearbeitet, habe dann auch einen Texilhandel und eine Bäckerei gehabt. 1995-99 sei er wegen Drogenhandel inhaftiert gewesen, er fühle sich jedoch unschuldig , der Nachbar hätte damals eine falsche Aussage gemacht .1999-2000 sei er dann in der Türkei gewesen. Er sei dann wieder als Asylant nach Österreich gekommen, er habe seither nicht regelmäßig gearbeitet. 1986 habe er geheiratet, er habe 5 Kinder, seit 1998 sei er geschieden. Wegen psychischen Problemen sei er 2000 im OWS stationär aufgenommen gewesen. Er sei auch 2000 besachwaltet worden.

b)1. 24.11.1994 Nikelsdor’da 4 kişi ile buluştuğum varsayımı ile ceza verildi. Aynı nedenden para cesası gelen Sazburg Gümrüğüne 22 August 1997 itiraz etdim; Sazburg Gümrüğü Zahl: 600/023455/9/95, 31 Marz 1998 de itirazım kabul edip Cezayı kaldırdı, Eisenstadt Mahkemesi de üzerimden olmış olduğu 23150 Öş parayı iade etdi. herhalde dosyanın açılması için Avukat tutmamı bekledi, Avukat tutmak o an önceliğim olmadığı parayıda Çocuklarıma gönderdiğim için zaman darlığından sınırdışı edildim. Sazburk Gümrüğünün  kararı Suçsuzluğumun yanısıra dosyanında açılmasına delil’dir.

b)2. Pisikolejik nedenden dolayı ayrılmadım. Ceza ve Ceza indirimini kabul etmeyip, açılan davaları M.Cemil Şahin, Karısı ve Süleymancılar üzerine bina edince. Aileme tesir edenler; fırın işim ve Ortaklığımdan doğan 700-000,Öş alacağım için vekalet’de alınca; beni zan altında bırakır mektuplar ile ceza verilmesine sebep hazırlayıp sınır dışı olmamı ayarlayıp, Çocuklarım üzerinden zafiyet elde etmek istedi.   

Damals hätte er nicht genau gewusst, was das für ihn bedeute, es behindere ihn in seinem Leben. Deshalb bekämpfe er die Besachwaltung mit mehreren Eingaben.

b)3. 2000 yılında kıskançmışım diye Çocuklarım ile görüşmemi ve delillere ulaşmamı Mahkeme Sachwalter ile engelledi. Devam eden süreç’de yasal dayanağı olmadığı hak ve hukukumu da engellediği için Sachwaltere karşı hukuki mücadelem. Landesgericht für ZRS Wien, am 17. August 2010 kararına kadar devam etdi. Üst Mahkeme Landesgericht für ZRS Wien, am 17. August 2010 kararı Alt Mahkemeye, ilk tutumununkanunen değişebileceği yönünde.

Im Laufe des Gespräches zeigt sich mehr und mehr ein Wahn. Die Türkei sei das Zentrum einer organisierten teuflischen Organisation, sie hätten in der ganzen Welt Kontakte. Die Behörden werden auch infiltriert, das Klima werde auch beeinflusst.

b)4. dedimki, din’i tahrip edenlerin müsübeti umuma gelir, küresel ısınma gibi. Wenn er moralisch gut lebe, dann könne im nichts passieren. Die körperlichen Beschwerden (z.B. seitens der Wirbelsäule) seien auch die Folge eines unmoralischen Lebenswandels. Er habe vor Gott Angst, deswegen versuche er gottgefällig zu leben. Die Leute, die nicht vor Gott Angst haben seien sehr gefährlich. Er arbeite weiter in einem Derwischorden und habe Kontakt mit Leuten in der ganzen Welt, welche die Wahrheit kennen würden.

 

11.Psychiatrischer Status:

Bewusstsein: klar

Orientierung: zeitlich örtlich zur Person situativ ausreichend

Intelligenz: Merkfähigkeit Frischgedächtnis

Altgedächtnis nicht wesentlich eingeschränkt

Denken: Konzentration ausreichend Tempo etwas gesteigert Ablauf nicht immer zielführend Inhaltlich deutliche Wahnideen

Stimmung: indifferent

Affizierbarkeit: In beiden Skalenbereichen affizierbar

Affekt: starr

Antrieb: etwas gesteigert

Psychomotorik: Mimik Gestik unauff

Vegetativum: unauffällig

Produktive Symptome: Fixierter Wahn mit besonders religiösen Inhalten und Verfolgungsideen

III. Diagnosen:

Psychiatrische Diagnosen: Chronisch wahnhafte Störung (ICD 10 F22.0)

 

V. Zusammenfassendes Gutachten:

Dem gegenständlichen Sachverständigengutachten liegt die Fragestellung zu Grunde:

a)  Ist Herr Bayazit aufgrund seiner psychischen Erkrankung in der Lage, sich selbst vor Behörden und Sozialversicherungen zu vertreten?

b)  Ist die betroffene Person derzeit aus medizinischer Sicht testierfähig, und ist eine Verbesserung oder Verschlechterung dieses Zustandes in naher Zukunft zu erwarten?

c)  Ist die betroffene Person gänzlich unfähig einer mündlichen Verhandlung zu folgen oder ist ihr Wohl bei Anwesenheit in der Verhandlung gefährdet?

 

Die betroffene Person, wurde durch den endgefertigten Sachverständigen psychiatrisch untersucht.

 

Nach Aktenstudium und eigenen Befunderhebunqen kommt der endqefertigte Sachverständige zu folgendem Schluss:

 

Bei der 54 Jahre alten Person besteht weiterhin eine wahnhafte Störung mit einem fixiertem Wahninhalt, welcher typischer Weise nicht korrigierbar ist, so wie eine fehlende Krankheitseinsicht. Die Person weist eine deutliche Beeinträchtigung des Realitätssinnes auf. Eine ausreichende Kritikfähigkeit ist durch die paranoide Verarbeitungstendenz, welche auch eine Infiltration der satanischen Organisation der Behörden beinhaltet, ist nicht gegeben.

c)1. tarih 24.08.2011 de Doktor sordu, “Bana zararları dokunurmu.” Bende yok sadece parasal işlerini, yani normalda olmayacak işlerini, eğitildikleri günah seviyesinde önlerindeki şeytan ayarlar dedim. Devletin içine sızdılar demedim. “Ama  belliki doktor bildiklerini benim üzerimden yazmış.” İki gurup insanlar şanslıdır. İlki Peygamberler zamanındakiler, açık mücizelere tanık olurlar. Ikincisi kıyamete yakın olanlar, açık kerametlere tanık olurlar.

 

-Girdiğimiz asır kıyamete yakın asır; yani deccalizimle mücadele asrı. Asrın en büyük ilyizyonisti deccalizimin misyonudur ateşi su gibi gösterir ve dünyanın en tehlikeli örgütüdür.

Mesela, bu misyonun ileri birliği manen en zayıfı fikren ve fiziken en tehlikelisi fetullah gülen örgütüdür. Değişik Ülkeler de açdığı okullar vasıtası ile O Ülkenin zeki Çocuklarını toparlayıp Amarikan siztemine hayran olarak yetişmesine zemin hazırlıyor; böylece eğitimini tamamlayıp ülkesine dönen yetişkin her insan görünürde ABD menfatine, aslında deccalizmin misyonuna uygun olarak sistem içerisinde görevlendiriliyor, yani şeytan ABD devlet erkanının arkasına gizlenip yardımcılarını menfat olarak algılatıp, yanıltıyor… Gerçekde ise ABD devlet erkanının önüne düşüp Bush’ın Irak harekatı öncesi aldığı telkini söğleylediği gibi, ABD devletini Afkanistan ve Irak da olduğu gibi bataklılğa sürükleyip çökerterek bölgedeki ABD rüyasını kabusa dönüştürüyor.

-Fetullah Gülen 2005 yılında Aktuel Dergisine vermiş olduğu demecde Ulusal dalgayı nasıl aşacaklarını açıklıyor; “Gömererek Üstünede Kayalar koyarak bir daha çıkmaması için elimizden ne geliyorsa yaparız”, diyor. Ülkenin aydınlarını bir daha çıkmasın diye kayalar ile gömecek, aydınlarının hazırlamış olduğu kitapları basılmadan toplatacak zalimin önderi ancak deccal olur... Bir İnsana zulmeden bütün aleme zulmetmiştir. “Aleme zulmeden ise Allah’a savaş açmış demek’dir.”

 

Sonuç olarak aşağıdaki,  a) b) ve c) tanımlarının hiçbiri üzerimde mevcut değildir. 07.10.2011 tarihli Mahkemenin dikkatine arz ederim.

 

a.) Die Person kann sich auf Grund ihrer psychischen Erkrankung nicht selbst ausreichend vor Behörden und Sozialversicherungen vertreten

b.) Die Person ist auf Grund ihrer Erkrankung mit psychotischem Erleben nicht testierfähig. Bei fehlender Krankheitseinsicht und daraus resultierender fehlenden Behandlung ist in naher Zukunft mit keiner wesentlichen Änderung zu rechnen.

c.) Die Person kann dem Ablauf der Gerichtsverhandlung folgen, das persönliche Erscheinen zur Tagsatzung ist ihr zumutbar, wobei eine paranoide Verarbeitung möglich ist.

 

Stockerau, am 24.8.2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.2

 

ABD’nin Orta Doğu’daki varlığı ‘Ilımlı İslam Projesi’ine bağlı!   

Bush’un Irak işgalini “Tanrı’nın emri’ olarak nitelemesi, Protestan yayılmacılığının habercisiydi...” Din sosyolojisi alanında uzmanlaşan Prof. Dr. Yümni Sezen, ABD’nin İran’a karşı Suriye stratejisini değerlendirirken meselenin bam teline basıyor: “Orada rehbere itaat vardır, taassup vardır, -Velayeti Fakih'ı- Ilımlı İslam’a yaklaştıramazlar. Bu nedenle Ilımlı İslam projesi, Batı’ya karşı daha “müsamahakâr”, daha “liberal” olan Sünni toplumlar/iktidarlar üzerinden yürütülüyor. Bu kesim “kapitalist” sisteme uyduğu için, onlarla işbirliği daha kolay oluyor...”

 

Odatv’de 23 Eylül 2011 günü A. Metin Akpınar imzasıyla savunulan şu iddia da destekliyor Sezen’i: “Hangi ülkede yaşıyor olurlarsa olsunlar, ister iktidarda ister muhalefette olsunlar, ister azınlık ister çoğunluk olsunlar, ister İslamcı ister laik olsunlar, Şiiler ve Aleviler var oldukları her yerde ABD emperyalizmine karşı direniyorlar.”

 

Önce liberal bir Din gerekli. 11 Eylül 2001  itibarıyla dünyanın birçok noktasında yaşanan değişimi düşünelim şimdi. Nedir bütün olan bitenin tek kelimelik özeti: Liberalleşme.. Veya... Liberalleştirme değil mi? Ekonomileri, rejimleri, fikirleri ve elbette dini! Sözde  “terörizmi besleyen bataklıkları kurutmak”  için ortaya atılan Büyük Orta Doğu Projesi’nin  “demokrasi ihracı”yla varmak istediği gizli olmayan hedefi  “buralardaki pazarlar”dı. Ve “pazarları açabilmek”  için  “din”  aşılması gereken önemli bir  “engel” di...

 

“Ne alakası var” mı dedi biri? Bir Amerikalı, bir Budist’e ne pazarlayabilir ki? Yahut çay içmeyen, kahve içmeyen, sigara içmeyen, “iffet  yasası” gereği filmlerin büyük bölümünü izlemeyen, yüzlerini endüstriye değil doğaya dönmüş haldeki Mormonlarla mesela, Philip Morris arasında nasıl bir arz-talep ilişkisi oluşabilir? Kentleşme olmadan, en önemlisi burjuva sınıfı oluşmadan, endüstriyel teknoloji gelişmeden ve  “talep” edecek  “tüketmeye hazır”  bir kitle oluşmadan kapitalizm var olabilir mi?

Pekiiii... Bütün bu “şartlar”  bunların “caiz” sayılmadığı bir ortamda tesis edilebilir mi?

           

‘Yeşil kuşak‘ın  rolü değişti. Kapitalizmin dün “komünist rejimler”le alıp veremediği neyse bugün Orta Doğu’ya diş bilemesinin temel nedeni de o aslında. Tabii burada yaman bir çelişki de çıkmıyor değil karşımıza. Soğuk Savaş döneminde, kapitalizmin en büyük “anti-komünist” destekçileri, bugün işgale yeltendiği İslam ülkeleri değil miydi? “Evet öyleydi.” Lakin İran Devrimi, Körfez Savaşı, Irak’ın işgali, Filistin sorunu gibi bir dizi tecrübeden sonra, 1970’lerde Sovyetler’e karşı oluşturduğu “Yeşil Kuşak”, ABD emperyalizminin ayağına dolanır hale geldi. İslamcı hareketlerin giderek anti-emperyalist karaktere dönüşme eğilimi, Orta Doğu’ daki Amerikan varlığı/çıkarları için artık sadece bir tehditti. Dev Amerikan şirketleri ile hammadde ve pazar arasında örülen duvarların yıkılabilmesi için acil revize gerekliydi... Ve devreye, en kısa ifadeyle  “ABD düşünce kuruluş- larında geliştirilen Protestan İslam yorumu”  olarak tanımlanan Ilımlı İslam Projesi girdi. Rand Corporation Milli Güvenlik Araştırmaları Dairesi’nin “Uygar ve demokratik İslam, partnerler, kaynaklar ve stratejiler” araştırmasına (2003) göre,  “dünyanın geri kalanının” iktisadi ve siyasi çıkarları  “sistemle uyumlu, uluslararası normlara riayet eden bir İslam anlayışını” gerektiriyordu. Rand Corporation’ın bu  “sorun”un halli için önerdiği çözüm  “köktendinciler, gelenekçiler, modernistler ve laikler” olarak ele aldığı dört grubun birbirlerine müdahalesini sağlamaktı. Yani İslam, İslam içinde oluşturulan “kamplar” üzerinden dönüştürülecekti.

           

Eylem Planı Yürürlükte. Dört aşamalı eylem planına göre; Önce modernistler desteklenecek; bu yönde bir kamuoyu oluşturulması için eğitim müfredatından, sivil toplum kuruluşlarının dizaynına kadar her yola başvurulacaktı. Okullar, enstitüler, internet siteleri, yayın organları, gençliği hedef alan organizasyonlar finanse edilecek ve bu kesim, gelenekçiler ile köktendincilere rakip çıkabilir hale getirilecekti. İkinci aşamada gelenekçiler  “köktendincilere karşı” desteklenecek; anlaşmazlıklar kaşınarak iki grup ara- sındaki ittifak ihtimali sıfırlanacaktı. Gelenekçileri oluşturan mezhepler teşvik edilerek ayrımcılık uygulanacak, modernistlerin bu mecradaki etkinliği artırılacaktı. Yani  “gelenekçi”  diye adlandırılan kesim parça parça işbirlikçilerin safına devşirilecekti. Bu arada, kullanılan kavramlar gözünüzün önüne, RP-AKP ayrışmasının yaşandığı günleri getirmedi mi? İslamı, Protestanlaştırma Projesi’nin sonraki adımı köktendincilere savaş açmaktı. Savaşın silahı seçildi: Karapropaganda! Buna göre  “köktendinci kesim”  şiddet eylemleri ile örtüştürülecekti. “İslami terör”  denilen kavramın nasıl oluştuğunu hatırlayın şimdi! Karapropaganda aşamasının en önemli ayaklarından biri de toplum liderlerinin küçük düşürülmesi, zaaflarının ortaya serilmesiydi. Medya bu yönde yayın yapması için cesaretlendirilecekti.

           

Köktendincilerin “ortak düşman”  olarak algılanması sağlandıktan sonra, sırada son vuruş vardı. Bu kez tıpkı Erdoğan’ın “Arap Baharı” turunda tabanını çok şaşırtan çıkışında olduğu gibi  “laiklik” desteklenecekti. Laikçilerin  “köktendincilere” karşıtlığı, ABD’ye karşı direnen farklı ideolojik grupların bir araya gelmesini engellemek için kullanılacaktı. Ne dersiniz, Türkiye’de  “laikçi” kesimin bir bölümünün bütün  “milli” duruşuna karşın İran konusunda, sırf  “din” faktöründen dolayı, farkında olmadan ABD’nin ekmeğine yağ süren bir çizgiye kayıyor olması “son aşama”nın işaretlerinden biri sayılmalı mı?

 

Emperyalizmin İlk Hücresi. Ilımlı İslam Projesi’nin ana kumanda üssüne atanan yeni komutan Obama’nın, Başkan seçilmesinin hemen ardından yaptığı ve  “küresel imparatorluğunun bütün kullarına!” hitap ettiği konuşmasında,  “Bir rüyam var”  diyerek kendisini Martin Luther King’le özdeşleştirmesi de tesadüf değildi şüphesiz. King’e adını veren Martin Luther, Protestanlığın kurucusu ve  “kilise”den bağımsız bir Hristiyanlık hazırlayan kişiydi! Ve... Tarih, ekonomi, siyaset, sosyoloji ve teoloji bilimleri önünde sabittir ki, Protestanlık var olmasaydı kapitalist sistem bu denli ilerleyemeyecekti. Weber’in  “kapitaliz- min zorunlu şartı” saydığı  “Protestan ahlak”A göre  “İster seçilmiş ister lanetlenmiş olsun bireyin dünyadaki ödevi, Tanrı’nın şanı için çalışmak ve yeryüzünde Tanrı’nın hâkimiyetini kurmak”tı. Hatırlayın, kendisini “seçilmiş”  sayan George W. Bush, Irak işgalinin  “Tanrı’nın emri” olduğunu söylememiş miydi! Bu felsefeye göre Tanrı tarafından  “seçilmiş olmak”, yani  “günahlarından kurtulacak olmanın”  en önemli işaretlerinden biri (Özellikle Kalvinistlerde) ekonomik alanda başarıydı.  “Kâr”  bir çeşit bağışlanma umudu, ticaret de  “dini faaliyet”  olarak sunulunca ortaya  “doymak bilmez bir canavar”  çıktı. Calvin’in faizin günah olmadığını açıklaması, spekülasyon, devlet müdahalesi gibi konularda sağlanan özgürlükler sayesinde Sanayi Devrimi bir tür Protestan darbeye,  Protestanların yayıldığı ülkeler (İngiltere ve Amerika örneklerindeki gibi) de dünyanın en büyük sömürge imparatorluklarına dönüştü. Lenin’in dediği; kapitalizmin en yüksek aşaması  “emperyalizm” böylece gerçekleşti.

 

Bakın şöyle bir 11 Eylül’den sonra etrafımızda yaşananlara “Size demokrasi getiriyorum, size insan hakları getiriyorum, size eşitlik, size refah, size barış getiriyorum” diyerek işgal edilen coğrafyalara dayatılan aslında neydi: Ya değişirsin, dönüşürsün, sömürgem olursun... Ya da; Düşmanız bundan sonra! Misyoner okullarıyla başladı. ABD’nin kendisine “biat eden kitleler”  hazırlamak için kullandığı  “Protestan- laştırma” yönteminin Anadolu’daki kökleri 1800’lü yılların misyoner okullarında çıkıyor karşımıza. Çok uluslu Amerikan sistemi, hem dünyaya verdiği bir tür  “içe kapanma taahhüdü” biçimindeki Monroe Doktrini’ni çiğnememesini, hem de sömürge yarışından geri kalmamasını sağlayacak  “misyonerler” İkeşfettikten sonraki ilk hedefini müslümanlar ve Yahudiler olarak belirlemişti. Ancak biri  “çok sert” , diğeri ise  “çok bütün” olan bu iki gruba sızmakta zorlanacağını anlayınca rotasını Anadolu’da yaşayan Ermenilere çevirdi. Çünkü Ermeniler hem dağınık olmaları dolayısıyla Gregoryen Patrikhanesi etrafında güçlü bir birleşme gösterememişti, hem de Rumlar gibi arkalarında onları kollayan bir  “hami devlet”  yoktu.  Ortodoksların önderliğine soyunan Rusya ve o günlerde Anadolu’daki etkisi hiç de az olmayan Katolik Fransa karşısında, ABD’nin kendi siyasi çıkarlarına ulaşmak için kullanacağı Protestan varlığı böylece oluştu. Misyoner okulları eliyle Protestanlaştırılan ve ABD’nin emelleriyle örtüşen düşler görmeleri temin edilen Ermeniler çok kısa sürede Osmanlı’nın bağrındaki hançere dönüştü; ne zaman, ne-reye saplanacağını sömürgeciler arasındaki rekabet konjonktürü belirliyordu. Tıpkı bugün Orta Doğu’da olduğu gibi... rasthaber 29.09.2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.3

 

Allah’ın selamı bereketi rahmeti Onun dini üzere Habibi izinde olanlara olsun

Dinler arası diyalogu önceki ve son din islamın ‘ikinci ana esası Peygamberini perdeleyen’ deccalizimin misyonudur; 1960’lı yıllarda din’in siyasallaşması Türkiyede kurumlaşmaya başlayınca; daha önceden Saidi Nursi’nin göndermiş olduğu mektup ile Vatikan’ın kalbine kadar sızan şeytanın telkinleri ile, Vatikan dinler arası diyalogu siztem haline dönüştürüyor… Yani islam bir binadır. Bu binanın bir tarafı din adamları sebebi ile çökerse, diğer taraf çöken tarafın üzerine deccalizmin değişik kanalları ile gayri ihtiyarı kayıp gelir.

           

Dinler arası/deccalizim misyonu ile Büyük Ortadoğu Projesi, fikri fiziki hale dönüştürülüyor, “hertürlü bölücü din’i ve ırkı terör örgütleride” beynelminel fitne Büyük Ortadoğu Projesinin As ve Eş Başkanlarının elinde maşa görevi yapıyor; bir diğer ifade ile son din islamı tahrip eden din adamları  diğerlerinin önününde sürücü, “insi şeytan” görevini üstleniyor.

           

Dünyadaki herşey ‘din ahlak manaeviyat dairesinde’ gelişiyor; yani islam dairesini tahrip ederek islamı siyaset ve menfate alet edenlerin

“üzerindeki ateş”, mercimek notut büyüklüğünde toplumun kaderine sirayet eden insanların sağına soluna önüne arkasına düşüyor, “hedefdeki insanların gözleri görmüyor” ama Kalpleri mıknantız gibi etrafına düşen siyah ateşden müsübeti “siyasi ve menfati hesabına göre algılıyor”, “farkında olmadan’da deccalizim misyonuna uygun yapılanıyor.”

          

Eğer insanlar gözünü ve kalbini günahdan korur, önünde’de günahkar bir lideri, efendisi olmaz ise, sağına soluna düşen mercimek nohut büyüklüğündeki siyaha yakın kalbin algıladığı müsübetleri görür, karşı kalbi teyakkuz ‘kalbin maneviyat ve adalete dönmesi’ ve ‘en azından imanın en zayıfı Buğz hali’ ile korunur… Aksi halde bir diğer ifade ile, herkimki Allah’ın din’ini tahrip eder, “tahrip edene yardım eder”, sesziz kalır  ise; Allah’da o toplumu onların görmediği bilmediği yerden ateşine yaklaştırır, kuralı gerçekleşiyiyor.

           

Ehli Vicdan Sahipleri, Fransada imam Hümeyni’ye İranlılar gelir, efendim Şahın zülmü “her ne kadar AKP’nin zülmü kadar olmasada” dayanılmaz hale geldi ne yapaılım’der, İmam sabah namazı seher vakti kalkıp dua edin’der. müslümanların duası ve mücadelesi ile Allah(cc) Ulusalcı, Vatanperver ve Milli güçleri Bu İlimleri alacak şekilde hazırlayıp, Avrasya Direniş Cephesini güçlendirip, islamı tahrip ederek binanın bir tarafını çökertenleri bertaraf ederek, ‘vadi gereği’ dünyayı maneviyat ve adalet burcuna hazırlayacak, inşallah. Hacı Bayazıt 04.11.2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.4

 

Ehli Vicdan Sahipleri.

BOP eş Başkanı beslemesi dış işleri bakanı Ahmet Davutoğlu ile “islamın en büyük düşmanı, menfatleri doğrultusunda şeytanın askerlerinin ayakları altına Ülkenin Mukaddeslerini serecek kadar alcaklaşmış insanların en alçağı İhvanil Müslümün din'in içini boşaltıp siyasallaştırmış kanadına güvenip Hüseyni duruş/direniş cephesinin altın halkası Suriye’yi yarmayayı amaçlıyor

           

Allah’ın muhteşem yaratığı tarihin Şahitleri… Akp bu asrın muaviye’sini temsil ediyor. Tayyip bey seçimden önceki akşam itiraf etmek zorunda kaldı. Artık Suriye’ye Suriye demeyeceğiz, dedi. Bunun Anlamı, kamuoyu şirketleri ile halkı hazırladığımız şekilde, dışardan müdahele edilebilen hileye açık ‘seçim siztemi’ ile, fazladan hazırladığımız 6 milyon oyu kendi hanemize geçirip seçimi alacağız; “ele geçirdiğimiz” yüksek seçim kurulu avantaşı ile de muhalifetin soruşturmasını engelleyip örtbas edeceğiz; Sizler de Görmezden Gelin, biz Direniş Cephesini “Hüseyni Duruşu” yaracağız’dır.

 

Muaviye’nin torunu babası ve dedesinin yaptıklarından utanıp saltanatı bırakıyor. Halk bunu anlamadan Akp gitmez. Yani “Ümmetin Ehl’i Beyt ile imtihanı  halife Osman devresi ile açığa çıkmıştır. Kalpleri maneviyat ve adalet üzere Hz Ali efendimizin izinde olup Allah’ın hesabına yatkın olanlar. Kalpleri siyaset ve menfat üzere muaviye’nin izinde olup şeytanın hesabına yatkın olanlar. Ancak şeytanın hasabına yatkın olanlar, vakti gelince Allah’ın vadi gereği dünyada ve ahiretde kaybedenler’den olur. İnşallah, Akp’nin üzerindeki maskenin indirilmesi ile “insanların birkısmının bilerek, birkısmının’da bilmeden” iki halden birisine uyduğu dini ve tarihi olayları örten bu perdenin kalkması sağlanmış olacak. Abd/ab/israil veya başka güçler hiçbirşey değil.

           

Bütün olaylar ‘din ahlak maneviyat dairesinde’ gelişir. Görünen olaylar, “failleri üzerinde” müsübetin zahiren vucut bulmuş halidir. Dış güçlerin Akp’nin misyonunu açık etmesi; islam, bölge ve dünya için iyidir. Çünkü esas yanını ABD arkasına gölgeleyip, “görünür yanı ile ABD onaylı gibi hazırlanmış” deccalizmin ileri birliği cemat (ftö) ile ilişkili gönül bağı/yolu olan, C.B, Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu, Mit Müsteşarı ve benzerleri gibi Brokratların tepesinde, “onların gitdiği yeri karıştıran” çin/şeytan topluluğu vardır. Başta Süriye ve İran olmak üzere Avrasya cephesi bunu anladığı zaman, bunlardan manen fikren ve fiziken korunduğu zaman, şimdiki olaylar sabun köpüğü gibi söner. inşallah. Akıl sahipler, Allah(cc) sizler gibi asrın şahitleri ve yiğitleri ile dini tahrip ederek dünyanın bir tarafı/bölgeyi çökertenleri ve çökertmek isteyenleri bertaraf eylesin. amin. Hacı Bayazıt 18.11. 2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.5

 

Allah’ın selamı, rahmeti üzerinize olsun

Aslan Ağbim, Devletler maneviyat ehlinin feraseti halkı Allah’ın hesabına yatkın hazırlaması ile kurulur; yıkılmasıda din adamlarının maneviyatdan uzaklaşıp islam dairesinden çıkarak halkı şeytanın hesabına yatkın hazırlaması ile olur. “Irakın küzeyine kıyametin alametlerini döşemek için” Özalın kulağına şeytanın sol ayağı dişi tarafından Fetulahcılar sağ ayağı oğlan tarafından Süleymancılar, Türkiye’nin himayesinde bir kürt devleti kurmayı üflüyorlar.

 

Daha soğraki gelişen süreçde, “Özal’ın bu planı” zihnen ve fikren sürükleyeceği ortamı müsait yapamadığı için; Ben hem Umremi yaparım hemde viskimi içerim diyen Karısı, üzerine sürdüğü alkol karıştırılmış kozmetik, yemiş olduğu haram ve şüpheli ile dışa vuran “nefesi ve teri” aracılığı/sebebi ile zehirlenmesine, bağırsak düğümlenmesine, “yarılmış göbek/mide kasında” atılamayan toksitlerin birikmesine zemin hazırlıyor... Yani karısı üzerinden “Özalın himayesinde gelişip kulağına üfleyenler” zemin hazırlıyor... Benzeri olaylar bu şekilde oluyor.

        

Herkimki Allah’ın din’ini tahrip eder, tahrip edene yardım eder kollar gözetir sessiz kalır ise, tahrip edenlerin ateşi onlarıda sarar İlahi Hükmü gerçekleşiyor. Kalbi maneviyat ve adalete dönük “direniş cephesinde olan her İnsan” bunu anlayabilir korunabilir.

 

Tekrar aynı amaç için, “benzer olayın yapılması ile” yani Başbakanın burnuna dibine kadar sokulan avanelerine güvenen “malum cemat/örgüt” açık ve imalı olarak Tayyip Erdoğan beyi tehdit etmiş ve ediyorlar... Mesela, nefes mesafesine kadar yaklaşan bağımlıları veya Eğemen Bağış gibi hayranları ile iletişim sağlayıp duyu yollarından sinir uçlarına dokunup ani başdönmesi göz kararması, yenilen içilen birşeye sinen nefesleri ile hazımsızlık, bağırsak düğümlenmesi yapabilirler; veya yenmiş ama henüz atılmamış “midede kalan bir parça üzerinde” vucudun korunaksız bir anında mail, mesaj ve telefon ile iletişim sağlayıp, bütün vucudu kaplayacak derecede soğukluk verip bir anda vucudun bütün ısısını düşürerek yaşamsal öneme sahip “vucut ısısı” ile yağları yakan organların işlevini engelleyebilirler.

           

Allah’a yemin ederimki “insanlık alemi, deccalizmle mücadele asrında olduğunu anlayacak” ve insanları islam diresinden çıkartan bu cematlerin önderlerinin, sürücü ve taşıyıcı bağımlılarının Resimleri dahi Hastane ve Sağlık Ocaklarına asılıp, özellikle hasta insanlar ‘zayıf anında' son nefesde İtikat ve İmanını koruması için uyarılacak.

           

Korunmanın çaresi; haram ve şüpheliden manen, fikren ve mümkün olduğunca fiziken uzak durup euzu besmele ile, İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun okuyup ‘islam dairesi’nin tahribinden geçinen sağlı sollu şeytanın iki ayağı üzerinde toplanmış bu gurupların hertürlü müsübetinden Allah’a sığınıp, en azından imanın en zayıfı ile onlara karşı Buğz etmek... ancak bu şekilde Allah’ın yardımı ile İbrahim (as) ın nemrutun ateşinden korunduğu gibi korunulur. Selam ve dua ile Allah’a emenet olunuz Hacı Bayazıt 02.12.2011   

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.6

 

İstiklal savaşı filan yok, hepsi dümen! ...diyen, südü bozuk haramzadelere!

 

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil’den çok konuşulacak tarihin Efsanesi ile yürekleri ısıtan bir yazı daha.

Punta’da bayram vardı. Yunan ordusu Pasaport’tan karaya çıkmış, İzmir Metropoliti Hrisostomos etekleri zil çala çala koşmuş, haçıyla takdis edip, “evlatlarım, ne kadar Türk kanı içerseniz, o kadar sevaba girmiş olacaksınız” diyerek yere kapanmış ve ilk ayak basan Yunan albayının çizmelerini öpüyordu.

*

Aniden... Uzun boylu, siyah takım elbiseli bi delikanlı fırladı ortaya, elinde revolver. Bastı tetiğe, trak trak trak! Efsun alayının sancaktarı karpuz gibi düştü atının sırtından. Panik... Baktılar ki, tek kişi, sarıverdiler etrafını, ilk süngüyü iman tahtasına sapladılar, sonra neresine denk gelirse, orasına... Hasan Tahsin’di o yiğitler yiğidi Türk. Henüz 30’unda.

*

Hükümetimiz “bu tür şayialara ehemmiyet vermeyin” diyordu hâlâ... Teori’yle pratik’in kesiştiği insan ise, vakit tamam demişti, Anadolu’ya geçiyoruz. Böyle başladı macera.

*

Ateşten gömleği giymişti ulus, aktı gitti, aylar yıllar, canlar... Takvimler 30 Ağustos 1922’yi gösterdiğinde, yer gök yarılıyor, şöyle yazıyordu hatıra defterine Yüzbaşı Kanellopulos, “Türk topçusu susmuyor, titreyerek güneşin batmasını bekliyoruz.”

*

Onun batmasını beklediği güneş, bizim için doğuyordu aslında... Çıktı bi kayanın üstüne Mustafa Kemal, haykırdı karanlığa, “Eyy Hacıanesti nerdesin, gel de kurtar ordularını!”

*

Kudurmuştu Ali Kemal... Büyük gazeteci! Kin kusuyordu köşesinden, “bu millici mahluklar kadar başları ezilesi yılanlar hayal edilemez, düşmanlar onlardan bin kere iyidir... ”

*

O “mahluk”lardan biriydi İzmirli süvari teğmen Yıldırım... 18 yaşında. Vurulmuştu. 40 derece ateşli olmasına rağmen hastaneden kaçmış, cepheye koşmuş, bugün kendi adını taşıyan Küçükköy İstasyonu’nu almaya çalışırken, son nefesini vermiş, bahçesine gömülmüştü.

*

Yıldırım toprağa düşerken, 30 kadar Yunan askeri girdi, savunmasız Kuzuluk Köyü’ne... Gözleri Fatma’ya takıldı, 15’inde... “Taze incir gibi” dediler, sırıtarak... Kaçtı Fatma, evine kapandı, kapıyı kilitledi. Omuzladılar. Açılmadı. Yakalım dediler, evi yakalım, nasıl olsa çıkar.

Çaktılar kibriti. Alev alev.

Çıkmadı kardeşim. Çıkmadı Fatma.

*

Teğmen Şevket, Uşak’tan geçiyordu o sırada... Sakarya’da şehit olan Yüzbaşı Basri’nin anacığı yakaladı kolundan, “Basrim nerde?” diye sordu. İçi çekildi Şevket’in, boğazı düğümlendi... “Arkadan geliyor ana” dedi. Söyleyemedi gerçeği... Ve, ömrünün sonuna kadar unutamadı bu yalanını, “kendimi asla affetmedim” diye yazdı, o güne dair hatırasını.

*

“Bastır parayı, askerlikten yırt” yoktu o zamanlar... Allah kısmet ederse, romanını yazmak istediğim, Albay “deli” Halit, belinin sağında “namuslu” dediği tabancasını, belinin solunda “namussuz” dediği tabancasını taşıyordu. İşgalciye “namuslu“Yla sıkıyor, işgalciden korkup geri kaçana “namussuz”u gösteriyordu, “tercih senin yiğidim, istersen buyur kaçmayı dene!”

*

“Deli”ren biri daha vardı... İstanbul’daki işgal kuvvetleri komutanı General Charpy, öfkeden deliye dönmüştü. Yırttı elindeki haritayı, fırlattı duvara, “bu hızla yarın İzmir’e girerler” dedi. İnanamıyordu. 250 bin kişilik devasa ordu, hayalet gibi çıkıp, bi ordan bi burdan dalan, hızar gibi biçen Fahrettin Altay komutasındaki süvari tarafından lokma lokma bölünüyordu.

*

Kaçıyordu Yunan.

Ecel peşinde.

*

Ve, 9 Eylül. Hava mis. İzmir’in dağlarında çiçekler açıyordu. Bornova’dan boşaldılar aşağıya doğru, dörtnala. Sonradan adı Kahramanlar olan semte geldiler. Ödenecek “bedel” vardı daha... İkinci Tümen Dördüncü Alay’dan Konyalı Mehmet, Akşehirli Hakkı, Avanoslu Ahmet, düştüler oracıkta. Bugün, anıtları var orada. “Vatan ve namus” yazıyor altında.

*

İzmir’e ilk giren süvari olma “şeref“İ, İzmirli soyadını alan, Yüzbaşı Şeref’e nasip oldu. Bismillah ilk iş, koştu Şeref, Hasan Tahsin’in düştüğü yere, Hükümet Konağı’nın alnı kabağına dikti al sancağı... Asteğmen Besim, Kadifekale’ye varmıştı bile.

*

Minarelerden ezan sesi yükselirken, Belkahve’deydi, Mustafa Kemal, seyrediyordu.

*

İşgal edildiği gün, bir ulusun Kurtuluş Savaşı’nı başlatan, işgali bittiği gün, o ulusun Kurtuluş Savaşı’nı bitiren, dünyada bu özelliğe sahip tek şehir, İzmir’i... Seyrediyordu.

*

Ağır ağır karardı hava. Kavuniçi top gibi gömüldü körfeze güneş, usuuul usul... Nif’te, kendisi için hazırlanan bağevine gitti. Tek kat, taş, penceresiz, gaz lambasının cılız ışığıyla aydınlanan, buram buram Ege kokan bağevine... Etrafında, Celal Bayar’ın “Galip Hoca”lakabıyla dağlarda örgütlediği efeler... Yorgundu. Yemek getirdiler. Yemedi. Cıgara çıkardı. Kahve istedi. “Biliyor musun İsmet” dedi... “Bir rüya görmüş gibiyim.”

*

Karabasanla başlayan, 3 yıl 3 ay 22 gün süren, mucizeyle biten bir rüya... Sona ermişti.

*

Taa ki... AKP’nin ilahiyatçı mebusu İhsan Şener, TBMM çatısı altında, “biliyor musunuz” diye başlayıp, “Yunanlıların Türklerle savaşı yok. Bütün şehitlikler temsili” diyene kadar.

*

Yasu vre!

Yılmaz Özdil/Hürriyet 04.12.2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.7

 

Kerbela’yı anlamak ve anmak

Televizyon ekranlarında “İmam Hüseyin’i (as) anma ve Kerbela şehitleri” ile ilgili matem programlarına  rastlıyoruz. Malumunuz Kerbela, İmam Hüseyin’in (as) katledildiği yerdir. Onunla beraber yanında bulunan yarenlerinin, ailesinin, kundaktaki bebeğinin, onun savunmasını Allah’a ulaşmanın vesilesi sayan 72 Allah dostunun vahşice kılıçtan geçirildiği, bu mübarek insanların Allah’a vuslat şerbetini içtiği yerdir.

Kerbela’yı anmak demek imam Hüseyin’in (as) İslam’dan sapmalara karşı kanını akıttığını hatırda tutmak, Allah rızası için canından geçebilmek, ümmetin ikazı ve irşadı için kurban olmak demektir. Kerbela’yı anmak demek, Yezid’in ordusuna ve Yezid gibilere; İslam’ı şahsi menfaatlerine alet edenlere; katliamları Allah rızasını umarak yapan dinden çıkmışlara lanet etmek demektir. Kerbela’yı anmak demek, hak ile batılın mücadelesini diri tutmak demektir.

 

Kerbela’yı anma merasimleri düzenleyenler ise: Din dersi kitaplarında yer alan “Kelime -i Tevhid“ İfadesinden “Muhammedur Resulullah” kısmını çıkaranlardır, Müslüman halka domuz etini yemeyi serbest bırakanlardır, 40 bin kilse evini açanlardır,  Zinayı yasalaştıranlardır, Hıristiyan ve Yahudi firmalara bu ülkenin yeraltı kaynaklarını peşkeş çekenlerdir, Irak’ı işgal eden Amerikan askerlerinin sağ salim vatanlarına dönmesi için dua edenlerdir, Yine Irak’ta milyonlarca Müslümanın tepesine bomba yağdıran, binlerce kadının namusunu kirletenlere yardım edenlerdir,

Ortadoğu’yu isyanlar ve darbelerle işgal eden Hıristiyan Batı ile aynı safta yer alıp, onlara her türlü desteği sağlayanlardır, “Müslümana kılıç çeken bizden değildir” hadisini hiçe sayarak, Müslüman alemine haçlı ordusunun ön safında kılıç çekenlerdir,

Bunları yapan bir zihniyet Müslüman alemine yani hak - batıl mücadelesinde Hakk’a, her gün Kerbela’yı yaşatmaktadır, Kerbela’yı unutturmamaktadır.  Ancak onların yaşattıkları ve unutturmadıkları Yezid’in mantığı, Yezid’in safı olduklarıdır.

 

Çünkü İmam Hüseyin (as) İslam’dan sapmaları engellemek, ümmeti ayıktırmak için kanını feda etmiştir. Bugün matem törenleri düzenleyenler ise, İslam’dan sapmaların merkezi olmuşlardır. Müslümanın kanına kast edenlerle beraberdirler. Bunca icraatlarından sonra, bu çevrelerin pak İmam Hüseyin’i (as) ve onun mübarek mücadelesini anmaya bizce artık hakları yoktur. Yapılacak olan önce tövbe istiğfar edip, bir daha Haçlının safına asla dönmemek; Hak’tan yana olanlarla beraber tek kalıncaya kadar beraber olmaktır. Haçlıyı İslam topraklarına yeraltı kaynaklarına ve yer üstü zenginliklerine sokmamaktır. Hem bunları yapıp haçlıya çanakçılık yapacaksın, hem de Kerbela’ya ağıt yakıp bu uğurda mücadele edenlerin yanında görünüp, karşısında yer alacaksın. Pes doğrusu! Allah ayıktırsın, bu derin gafletten Ümmeti Muhammedi uyandırsın! Prof. Dr. Haydar Baş 06.12.2011

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.8

 

Kerbela Kıyamını Karartma Çabaları

 

Bismihî Teâlâ...

Muharrem ayında, İmam Hüseyin’in (a.s) tarihte emsali görülmemiş Âşûrâ kıyâmı, dini ne olursa olsun, bütün mazlumların yüreklerine cesaret, umut ve özgürce yaşama tohumları ekerken, zâlimlerin içine korku saldığı, müstekbirleri tir tir titrettiği bir gerçektir. Yaktığı bu meş’aleyle, her çeşit zulme ve despotizme karşı, özgürlük aşıklarının yolunu aydınlatan İmam Hüseyin’in bu dehşet verici fedakârlığının, bizim toplumumuzda gereken ilgiyi gördüğünü ve hak ettiği yeri bulduğunu iddia etmek, maalesef mümkün değildir.

           

Peki neden? Normalde hiçbir toplumun böylesine muhteşem bir olayı unutması, lâkayt kalması düşünülemezken, Ehl-i Beyt’i seven, çocuklarına Hasan ve Hüseyin adlarını koymaktan gurur duyan bu toplum, Kerbelâ’dan, Âşûrâ kıyâmından niçin habersiz?

 

Bunun ardında, elbette birçok sebep var. Ama, “ehli sünneti yaşadıklarını sanan“ Sünnî ulemânın Kerbelâ kıyâmının üzerini örtmeleri, örtemedikleri yerde karartma, dezenformasyon, tahrif ve çarpıtma girişimleri, bizce bunun en önemli sebebidir. Âşûrâ kıyamını -zülfü yâre dokunur kaygısıyla- olabildiğince gizlemeyi ilke edinen ulemâ, bu yolda utanç verici, akla zarar tahrifata imza atmış durumdadır. Şöyle ki:

1. Bunlardan biri “Kerbelâ kıyamını olabildiğince gizleme, üzerini örtme” çabalarıdır. Toplumumuzda “İhyâ“sı dindar hemen her evde bulunan ve harıl harıl okunan meşhur İmâm(!) el-Ğazzâlî bu akımın öncülerindendir. el-Ğazzâlî ve ona eşlik edenler “Hüseyin’in öldürülüşünü halka anlatmak haramdır!” diyebilmişlerdir.[1]

2. Olan bitenleri kadere bağlama, “takdir-i ilahi” İle savuşturma gayretleri de bir diğer perdeleme harekâtıdır. Bu kaderci yaklaşımın mimarı, katliamın bizzat öncüsü olan Ömer b. Sa’d’dır. Kendisi orada işlediği cinayetleri, “Yukarıdan karara bağlanmış şeyler!” olarak anlatıyor;[2] bu yolla toplumun infialini kırmayı amaçlıyordu.

3. Yezîd’in yönetimini meşru görme, böylece ona karşı yapılan ayaklanmaları -zımnen- mahkum etme girişimleri, söz konusu kıyâmı perdeleyen bir diğer etkendir.

Örneğin, “On iki imam hadisi” olarak bilinen; “Bu din, sizlere on iki hâlîfe hükmettiği sürece aziz olacak / insanların işleri yolunda gidecektir.” hadisini[3] duymuşuzdur. Vedâ Haccı sırasında Arafat’ta okunan hutbenin, dolayısıyla Vedâ Hutbeleri’nin bir parçası olan [4] bu hadisin verdiği mesaj esasen oldukça net. Ama bu mesajdan oldukça rahatsızlananlar, hadise makul ve inandırıcı bir çözüm bulamayınca; oturup bu on iki kişiyi bulmaya çalışmışlar. Sonunda fâsık Yezîd’i de bu on iki imam arasına katmışlar!

Yezîd’i bu on iki imam arasına katanlar arasında; İbn Hıbbân, Ebû Süleymân el-Hattâbî, el-Beyheqî, Qâdî Ebûbekr İbn’ül-Arabî, İbn Teymiyye, Qâdî İbn Ebil-Izz ve İbn Hacer el-Asqalânî de var!!![5] Yezit bu derece “düzgün” bir yönetici olunca, Kerbelâ’da ve Harravak’asında dökülen kanlarla, ırza tecavüzlerle; bu dine(?) izzet ve şeref vermek ona kalınca, mahallenin namusundan sorumlu namussuzlar misali, kendisine karşı ayaklanmak kimin haddine!!!

4. Egemen Sünnî ulemânın, “Zâlim de olsa, bir yöneticiye karşı ayaklanmak haramdır” Yaklaşımı, İmam Hüseyin’in şanlı kıyamının yaşayan Müslüman toplumlara aktarılmasının önündeki en büyük engellerden birisidir. Kimileri, İmam Hüseyin’e karşı Yezîd’i haklı bulabilecek ve Hz. İmam’ın kıyâmını mahkum edebilecek kadar alçalabilmiş, edep dışı bir duruş ortaya koyabilmiştir. Bunların başında, Yezîdî duruşuyla tarihe geçen Ebûbekr İbn’ül-Arabî gelir. İbn’ül-Arabî, “Yezîd’in askerleri, Hüseyin’i, ancak onun dedesinden işittikleri hadislere dayanarak katlettiler!” diyecek [6] kadar arsızlaşabilmiştir! (el-Avâsım min’el-Qavâsım: s. 232) Bu hususta İbn Teymiyye’nin İbn’ül-Arabî’den pek geri kalır yanı yok aslında! Tamam, ona göre İmam Hüseyin mazlumdur, şehiddir! (Minhâc’üs-Sünne: IV, 530, 535, 550, 553-554) Onu öldürmek, öldürülmesine rıza gösterip sevinmek masiyettir. (IV, 550) Ama, bilin bakalım; İbn Teymiyye neden bu sonuca varmaktadır? İbn Teymiyye, İmam Hüseyin’in yönetimi ele geçirme arzusundan vazgeçerek, Yezîd’in adamlarından şu üç seçenekten birini yapmalarını istediğini belirtir: a) Beni Yezit’le görüştürün. b) Bırakın, vatanıma döneyim. c) Uzaklara, sınır boylarına gideyim... Normalde gereken, ona bu üç seçenekten birini vermekti. Ama onlar bunu yapmadılar ve İmam Hüseyin’i katlettiler... (Minhâc’üs-Sünne: IV, 535, 553-554, 557)

 

Demek, İbn Teymiyye’ye göre, İmam Hüseyin şayet Yezîd’e karşı, “onu makamından uzaklaştırıp müslümanların idaresini ele geçirmek” niyetiyle savaş açsaydı, durum aynen İbn’ül-Arabî’nin dediği gibi; âsî, bölücü olurdu ve öldürülmeyi hak ederdi!!! İbn Teymiyye’nin has şakirtlerinden meşhur İbn Kesîr de aynı yoldan yürüyor:

“Hüseyin’i öldürenler, kuşkusuz onun müslümanlar arasında tefrika çıkarmak ve toplumun biat edip üzerinde ittifak ettiği kişiyi (Yezid’i) yerinden alaşağı etmek amacıyla (Kûfe’ye) geldiğini düşünerek, te’vîlde bulundular / ictihâd ettiler.” diyen İbn Kesîr, Sahîh-i Müslim’de bunun (= bölücülüğün) yasak olduğuna dâir hadis bulunduğunu; ama yine de çoğu âlimlerin İmam Hüseyin ve arkadaşlarının öldürülmesinden hoşlanmadıklarını belirtir. (el-Bidâye: VIII, 220)

 

Bunlardan İbn’ül-Arabî’ye ilk tepki, tam 250 yıl sonra, kendi mezhebine mensup tarihçilerden İbn Haldûn’dan gelmiştir. Ancak, “Hüseyin’in katli, Yezîd’in fıskını pekiştiren icraatlarından biridir.” diyen İbn Haldûn, bu sözünün ardından “Hüseyin orada şehid düşmüş, sevaba nâil olmuştur. O haklı ve ictihad sâhibidir. Yezîd ile birlikte hareket eden sahâbe de haklı ve ictihad sâhibidirler!” diyerek, bir nalına, bir mıhına vurmuştur! (el-Muqaddime: s. 217)

 

Esasen İbn Haldûn’a göre, sultaya karşı ayaklananlarla savaşmak, ancak yönetici âdil ise meşrudur. (el-Muqaddime: s. 217) Ona göre, örneğin iktidarını “kan” İle sağlama alan bir Abdülmelik b. Mervân, âdil bir yöneticiydi! (el-Muqaddime: s. 206)

 

Sonucu kestirmişsinizdir: Yani İmam Hüseyin, Yezîd’e değil de, Abdülmelik b. Mervân’a, hele bir de Muâviye’ye karşı ayaklanmış olsaydı; aklanmak için hiç şansı yoktu!!!

İbn’ül-Arabî’yi ettiği bu kelâm dolayısıyla eleştirenler arasında; İbn Hacer el-Heytemî, Molla Ali el-Qârî, Muhammed Ali eş-Şevkânî, Müfessir el-Âlûsî ve Abdürraûf el-Münâvî de var.[7] en-Nevevî’den “Zâlim de olsa, bir yöneticiye karşı ayaklanmanın icmâ ile haram” olduğunu nakleden İbn Hacer el-Heytemî ile Hatîb eş-Şirbînî’nin, İmâm Hüseyin’in kıyâmı ayaklarına dolandığında, çözüm uğruna “Ama onun kıyâmı icmâdan evvel idi!” demeleri [8], sizce de tam bir komedi değil mi?

 

Fakat işin doğrusu, genelde “islam dairesinden çıkmış Peygamberin izinde olacak şekilde sünneti yaşamayan” egemen Sünnî anlayışa göre, Hüseyin bu davada haksızdır ve onun katli yanlış değildir! Ne var ki, çoğunluk -belki edeben- bunu dobra bir dille ifade etmekten kaçınmıştır. İbn’ül-Arabî’ye yönelik hücumlar ise, onun daha çok edebini bozmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Son yıllarda Irak’ta, Pakistan’da ve birkaç aydır Suriye’de Müslüman kanı dökmeye bir türlü doymak bilmeyen tekfirci, Vehhâbî teröristlerin de İbn’ül-Arabî ile “kafadar” olduklarını söylemek için, “müneccim” olmaya gerek yok her halde! Bu terörist grupların, sürekli ama sürekli “Şiî“ müslümanları hedef alıyor olmaları, buna ilâveten, kendilerinin Suriye’de terörist eylemlerde bulunan çetelerinden birine “Yezid b. Muâviye Birliği” Adını vermeleri [9], sizce de pek manidar değil mi?!

5. Dökülen kanlardan Yezid’i temize çıkarma gayretleri de var. “İmam Hüseyin’in katlini Yezid emretmemiş!”, “İbn Ziyâd’ın yerinde Yezid olaymış, kan dökmez, Hüseyin’i affedermiş!”, “Olan bitenlerden haberdar olduğunda üzülmüş!” vs.[1] beyhûde dedikodular da, Sünnî toplumların bu büyük özveriden yeterince nasiplenmesini engellemiştir.

Oysa, Sa’düddîn et-Taftâzânî’nin de açıkça belirttiği gibi; “Yezîd’in, Hüseyin’in öldürülmesinden memnuniyet duyduğu, bu duruma sevindiği ve Peygamberin Ehl-i Beyti’ne ihânet ettiği; özü itibariyle mütevâtir haberlerdendir...” (Şerh’ul-Aqâid: s. 188)

6. Kerbelâ kıyâmının tahrifinde, “dostluk, sevgi ve şefkat” Pozlarına bürülü “kin ve nefret” dolu açıklamalar da az önemsiz değildir. Örneğin İbn Teymiyye “Hüseyin’in çıkışında, ne dînî ne dünyevî; hiçbir maslahat yoktu! Aksine, o azgın zâlimler bu durumu fırsat bildiler ve nihâyet Rasûlüllâh’ın (s.a.s) torununu mazlum ve şehid olarak katlettiler.” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Onun çıkışı ve katledilişi yüzünden ortaya fesat çıktı! Şayet yerinde otursaydı, bunlar olmazdı. Onun, ‘hayır elde etme ve kötülüğü def etme’ amaçlarından hiçbiri gerçekleşmedi. Aksine, çıkışı ve katledilişi yüzünden kötülükler çoğaldı…“ (Minhâc’üs-Sünne: IV, 530) Mısırlı çağdaş tarihçilerden Şeyh Muhammed el-Hudarî ile Kuveytli Selefîlerden Osman el-Hamîs de bu konuda Selefleri İbn Teymiyye ile “uygun adım” hâlindedir![2]

7. Sünnî câmiada sıkça görülen, “Yezîd’e lanet edilip edilemeyeceğine” ilişkin kısır tartışmalar da, sonuçta İmam Hüseyin’in şanlı kıyâmını perdeleme girişimlerinden biridir. Tabii ya! Yezîd laneti hak edecek bir şey yapmamışsa, ona karşı yapılan Âşûrâ kıyâmını hangi meşru zemine oturtacak, neyi nasıl izah edeceksiniz?

8. Bu kıyâmı, kıyama destek vermeyen, hatta karşı çıkanların ağzından anlatmak, olayı sırf acıtasyon boyutuyla ele almak da, kıyâmın asıl maksat ve mesajını “hasır alti” etme operasyonlarından birisidir.

9. Muharrem ayının 10. gününün, tarihte nice kurtuluşlara sahne olmuş, ne mübârek gün olduğuna ilişkin; o gün gerçekleşen Kerbelâ katliamını örtbas etmek için Emevîlerce kotarıldığı her hâlinden belli “uyduruk hadisler” de bu yolda hayli etkilidir. “İHH mütevelli heyetinde görevli birisinin “Muharrem ayının bu yıl coşkuyla kutlandığını” [3] söyleyebilmesi, bu çarpık anlayışın tezâhürü değil midir? Bu ne acı bir bilinç körelmesidir! Muharrem ve coşku... Ne de yakışıyorlar(!) birbirlerine, değil mi?”

10. Son zamanlarda, birileri Âşûrâ günleri düzenlenen mâtem merasimlerine takılır oldu! Hatta o gün döktüğümüz göz yaşlarına bile anlam veremeyenler çıktı!

Geçtiğimiz ay, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, “Hacı Bayram Veli Câmii”nde “Aşure Günü ve Kerbelâ Şehitlerini Anma Programi” düzenlendi. Programda bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şunları söyledi: “Bugün Kerbelâ şehitleri için gözyaşı dökmek elbette takdire şayandır. Ancak sizce bu yeterli midir? Sadece hüzün, sadece keder, sadece gözyaşı yeterli midir Kerbelâ’yı anlamak için?...

 

Bugün bize düşen Kerbelâ’yı doğru okumak, Kerbelâ’yı doğru anlamaktır...” [4]

Bütün bunlar, kuşkusuz, o gün düzenlenen matem merasimlerine “bid’at” gözüyle bakan İbn Teymiyye vb.[5] nâsıbîlerden beslenen, talihsiz yaklaşımlardır! “İmam Hüseyin Kûfelilere kanıp yola çıkmasaymış”, “Ne yapalım, olan olmuş! Yürekleri dağlayan bu hâdiseyi sürekli hatırlayıp hatırlatmak, kabuk bağlamış yarayı kanatmak demektir. Bunun kime, ne faydası var! İyisi mi, unutalım gitsin!” vs. yaklaşımlar; hadiseyi hiç anlamamış olmak bir yana, “İmam Hüseyin’in yolunu sabote etmek”, onun yaktığı özgürlük meş’alesini söndürmek, hedeflediği gayeyi, verdiği mesajı “katletmek” demektir.

Günümüzde, “Ehl-i Beyt” sözcüğünü ağızlarından düşürmeyen Semerkand cemaatinin çıkardığı takvime; 10 Muharrem’i gösteren yaprağın önüne arkasına bir bakın: İmam Hüseyin’in adından bir eser bulabilecek misiniz! Gerekçe aynı: Yaramızı deşmeyelim... Yezîd, İmam Hüseyin’in bedenini katletti; bu zihniyet ise onun kanıyla yazdığı evrensel mesajı katlediyor!  

Emin olun, bu ikinci katil İmam Hüseyin’e birincisinden daha çok acı verirdi! İmam Hüseyin’in ardından iki damla göz yaşını çok görenlere sormak istiyoruz: Olaydan sonra, tarih boyunca zâlim yöneticilere payanda olanlar, hak batıl kavgasında duracağı yeri şaşıranlar kimler; Hüseyin’in ardından ağlayanlar mı, ağlamayanlar mı? Etrafınıza bir bakın ve Allah için söyleyin: Şimdilerde Irak’ı, Pakistan’ı mezbahaya çeviren “müslüman“ kaportalı tekfirci teröristler; ağlayanlardan mı, ağlamayanlardan mı? Öldürenler kimler, öldürü-len-ler

kimler?

 

Bu durumda İmam Hüseyin’in mesajını kimler doğru anlamış; o gün göz yaşı dökenler mi, dökmeyenler mi? Ağlayın beyler, ağlayın! Hüseyin’e ağlayan gözler zarar görmez! Onun için dökülen göz yaşları hiçbir zaman boşa gitmez! Yok eğer göz yaşlarınız kurumuş, yürekleriniz katılaşmışsa; bari gölge etmeyin, ağlayanlara dil uzatmayın. Doğrusunu isterseniz, İmam Hüseyin’in bu emsalsiz özverisini karartma gayretlerinin altında yatan tek bir sebep var: O da sahâbeyi temize çıkarmak! Ümmetin maneviyat ve adalet ile siyaset ve menfat üzerinden imtihana çekilmesini perdelemek.

 

Tabii ya! Kerbelâ’yı doğru okuduğunuzda, fâsık Yezîd ve yönetimi hepten yerle bir oluyor. Bu olayda Yezîd’le birlikte hareket eden sahâbe, bütün itibarını(?) kaybediyor.

-Bunun ucu, kendisini türlü ayak oyunlarıyla ümmetin başına musallat eden babası Muâviye’ye dokunuyor. Az yukarı yöneldiğinizde, Şam topraklarını “tepe tepe” kullanma serbestisini “amca-oğlu” Muâviye’ ye tanıyan, Halîfe Osman sorgulanmaya başlıyor! Sorgulama trendi, böylece yukarıya doğru çıkıp gidiyor!...

el-Ğazzâlî ve diğerlerinin verdiği fetvânın devamını okuduğunuzda, onların da aynı gerekçeye yaslandıklarını görüyorsunuz: “Bu durum sahabeden nefret etmeye ve onlara ta’n etmeye sebep olur...”

Yezîd’e (l.a) dokunmaktan çekinenlerin asıl korkularının bu olduğu yönünde, Sa’düddîn et-Taftâzânî de aynı tespiti yapıyor. (Şerh’ul-Meqâsıd: II, 307)

Esasen Ehl-i Sünnet toplumunun bu olayı doğru okuyamayışının temel nedeni, Hüseyin’e “Dedesinin torunu” farkıyla, sıradan bir sahâbî gözüyle bakmalarıdır. Eğer ona, meveddet ve tathîr ayetlerine mazhar olmuş, Hz. Peygamber’in ilminin yegâne vârislerinden biri, söz ve davranışları bizim için bağlayıcı bir “huccet” gözüyle bakılsaydı, elbette bu yanlışa düşülmezdi.  Selam olsun Hüseyin’e; onun dedesine, babasına, anasına, kardeşine ve çocuklarına!  Selam olsun; Hüseyin’in yaktığı meş’alenin aydınlattığı yolda yürüyenlere!  Selam olsun; özgürlük aşıklarına, bütün dünyanın mahrum ve mustaz’af halklarına!  Selam olsun; “Her gün Âşûrâ, her yer Kerbelⓠbilinciyle hareket edenlere!

 Ve lanet olsun; Yezîd’e, Yezit’lere ve onların bilinçli, “gönüllü” avukatlarına! Vesselâm... Abdulkadir Çuhacıoğlu  10/01/2012

 

...“İmam Hüseyin alemlerin emniyeti islamın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı’dir; nasipsizler ondan mahrum olurlar... Şeytan alim müsvetdelerine yaklaşıp atar telkinini derinden, Peygamber vefat edince hemen kargaşa başladı, der... alim olacak zad’da, aman insanlar bunu bilmesin; diye, ümmetin Ehl’i Beyt ile imtihanı olayların üstünü gölgeleyip zalimin dini tahribine zülmüne ortak olur, peşindekilerini ateşe cehenneme sürükler... Böylece Allah’ın “… Bugün kâfirler, sizin dîniniz’den (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın; Ben’den korkun! Bugün size dîninizi ikmâl ettim; üzerinize olan nîmetimi tamamladım ve sizin için dîn olarak İslâm’ı seçtim… (el-Mâide, 3)”  ayeti suhur eder... yani alemlerin emniyeti islam dışardan değil içerden (Nefs) sarhoş alim müsveddeleri ile tahrip edilir; böylece Hak ile batıl birbirinden ayrılıp ümmetin Ehl’i Beyt üzerinden imtihanı başlar.” hacı bayazıt

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.9

 

ABD’nin Irak Yenilgisi Yeni Bir Dünyanın Başlangıcı

Ortadoğu uzmanlarından Wassim Raad, Amerika’nın Irak’ta yengilgiye uğrayıp çıkmasının anlamlarını analiz ediyor. Yangın dumanın gizleyemeyeceği bir çöküş. Amerika’nın Irak’tan kaçışı sürüyor ve uluslar arası medya tarafından aktarılan, ABD hükümetinin Irak topraklarını tahliye etme konusundaki hevesliliği, Amerika’nın hem ülkede, hem de tüm bölgedeki çöküşünün doğruluğunu kanıtlıyor. Amerikan yönetimi, birliklerini, aralık ayından çok önce çekmeye başladı –şuan da üslerde bulunan ve çekilecekleri duyurulanlar sadece sembolik birliklerdir. ABD’nin, medyayı ve siyasi dikkati ele geçirerek, olayları abartması ve sömürmesi konusunda son aylarda büyük başarı kaydederek, “Irak’taki çöküşünü gizlediği bir gerçek.” Ayrıca ABD, bazı halk gösterilerinin yaptığı duman bulutları altına, Irak’taki çöküşünü gizlemekte de başarılı oldu. Fakat Arap ülkelerindeki olayların gizleyemeyeceği gerçek, bölgedeki Amerikan-İsrail macerasının başarısız- lıkla sonuçlandığı ve Obama liderliğindeki Amerikan yönetiminin, kolonyal istilayı ve İsrail’i koruma planlar- ının suya düştüğüdür. Aslında ABD, Suriye ve İran’dan, İsrail’i koruma konusunda söz alamadı ve Lübnan ve Gazze’deki başarısızlıkların, İsrail’in caydırıcılığını ve stratejik üstünlüğünü sekteye uğratmasını engelleye- medi.

          

Tüm bunlar şu gerçeğin önüne geçemez: ABD sonrası Irak, Suriye-İran eksenine ve direniş güçlerine yakınlaş- maya başlayacak ve dünya, iki kutup arasında bir soğuk savaşa daha tanıklık edecek. Birinci kutup, ABD öncülüğünde, İsrail’i de içeren grup; ikincisi ise Rusya, Çin, Hindistan, Latin Amerika devletleri, Güney Afrika, İran, Suriye ve direniş güçlerinin oluşturduğu uluslar arası özgürlük ittifakı olacak. Şuandan itibaren, herhangi bir kimse için, bu soğuk savaş tarafında üretilen ya da kuşatılan denklemin dışında, bölgesel ve uluslar arası ilişkileri etkileyecek herhangi bir olay, çatışma ya da gelişmenin icabına bakmak mümkün olmayacak. Uluslar arası sahneyi ve ekonomik, siyasi ve stratejik güç merkezleri arasındaki dengeyi etkileyen bu çokluk, dünyanın geleceğidir, her ne kadar ABD, tarihin seyrine zıt yönde ilerlese de… Bu istikamet, kendisini, dünyadaki özgürlük güçlerinin bağlı olduğu iradelerin çatışması düzeyinde gösterecek. Özellikle Doğu, bir sonraki aşamada, büyük dönüşümlerin gerçekleştiği yer olacak. Velfecr 16.12.20.11

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.10

 

Dünyada Şii-Sünni fitnesi

Bismillah

“Karada ve denizde hiçbir kuş yoktur ki, Allah’ı tesbih etmekten gaflette olduğu zaman avlanmamış olsun... Allah’ı zikredene asla yıldırım isabet etmez.” İmam Sadık (as)

 

Bir avcı avını avlamak için onun gaflet zamanını beklemektedir, avını gaflete düşürmeye çalışır, av gaflete düştümü onu rahtlıkla avlar. Karada ve havada bulunan hayvanlar Allah’ı tesbih ettikleri müddetce avcı onları avlayamaz. “insanlar da Allah’ı andıkları müdetce şeytanın tuzağına düşmez onun oklarının hedefi olmazlar.”

 

İslam düşmanları günümüzde müslümanları avlamak için müsait bir ortamı beklemekte ve onlar Allah’tan, haktan, Kur’an’dan gaflet ettikleri anda onları avlarlar. Onların zaaf noktalarının peşindedirler; mezhebi duyarlılıklar, milli duygular düşmanın en önemli silahlarındandır.

 

Emperyalistler ya mezhebi farklılıkları gündeme getirip müslümanları birbirine düşürmekte veya milli duyguları kabartıp birbirinden koparmaya çalışmaktadı-rlar. Bu hedef doğrultusunda öncelikle avını toplumun ileri gelenlerinden, halk arasında söz sahibi kişilerden seçmektedir. Onların siyasal alanda basiret ve feraset zayıflığından yararlanarak olanları tercih etmektedir. Bunların içinden makam, mevki hırsı olanlar, İslam’a hizmet adına hemen onların ağına düşmektedir.

 

Şiisi, Sünnisi bütün müslümanlar çok dikkatli olmalıdır. Günümüzde siyonist kaynaklı fitne tekrar gündeme getirilerek müslümanların birlik bereberliği zedelenmek isteniyor. Emperyal zihniyetin karşısında en büyük engel  olan müslümanlarların “vahdet seddi” yıkılmaya çalışılıyor. Gerçi tarihte de bu gibi fitneler hep olmuştur ama hidäyet önderleri, müslümanların kardeşliğini hep güçlendirmiş ve müslümanların vahdet seddine bir halel gelmesini engellemişlerdir.

           

Zalim tağuti güçler hep kılık değiştirerek müslümanları kandırmayı başarmış ve müslümanların kendi elleriyle vahdet, birlik ve kardeşliğe darbe vurarak kendi saflarına çekmişlerdir. Hidäyet önderleri müslümanları her dönemde uyarmış ve hakim tağutların hilelerine karşı uyanık olmaya davet etmişlerdir. Tarihte hiçbir Masum İmam, Sünni müslümanlara karşı bir savaş ve propaganda yapmamışlardır. Kendileri en zor şartlarda baskı, işkence ve hapisde olmalarına rağmen Şii müslümanları Sünni müslümanlarla vahdete, kardeşliğe ve birlik beraberliğe davet etmişlerdir. İmamların mücadelesinin Sünni müslümanlara karşı olduğunu düşünenler tamamen yanılmakta ve emperyal gücün ağına düşerek avlanmış- lardır.

           

Saltanatlarını sürdürebilmek için müslüman kılığına giren tağuti güçler asla Sünni değillerdir. Emevi saltanatı Sünni saltanat değil, kendilerini Sünni müslüman tanıtıp Sünni elbisesine bürünmüş zalimler ve onların yardımcılarıdır. Emevi saltanatında makam sahibi olanlar, zahiri müslümanlar Sünni olmadıkları gibi, Ehlibeyt dostu elbisesine bürünmüş saltanatın yanında yer alan, onlarla işbirliğine girenler de Şii müslüman değillerdir. “Masum İmamlar her iki grubu da kınamış ve müslüman elbisesine bürünüp tağutun yanında yer alan bu sahte müslümanlara dikkat edilmesi gerektiğini buyurmuşlardır.  Dört tane masum imamı şehid eden bu zihniyettir.” Asıl hedefleri İslamı yok etmek olan Emevi saltanatını İslam devleti olarak gören müslümanlar da onlarla aynı kefededir.

           

Abbasi saltanatının Emevi diktatörlüğünden geri kalan yanı yoktur. Ehlibeyt’in adını kullanarak başa gelen Abbasiler, Emevi saltanatını devirdikten sonra giydikleri Ehlibeyt dostu maskesi çok geçmeden düştü. Saltanata gelmek için Emevileri devirmenin hemen ardından en büyük engel olan Masum imamları kontrollerine alıp etkisiz hale getirmeye çalışmışlardır, bunu başaramayınca da  yedi masum İmamı şehid etmişlerdir. Anyı şekilde Abbasi saltanatını müslüman olarak görmek onlarla aynı hedefi paylaştığını gösterdiğinden onların hükmündedirler. Osmanlı saltanatı, Safavi saltanatı da bunlardan istisna değillerdir. Her birisi Sünni veya Şii elbisesi giymiş kendi saltanatlarını sürdürme peşinde olan tağuti rejimlerdir.

 

Masum İmamlar yaşamış oldukları yaklaşık üç asırlık dönemde asla ...“müslümanları Sünni-Şii diye iki gruba ayırmamışlardır.” “Müslüman maskesi takmış tağutlar ve hak imama tabi olanlar”, diğer bir deyimle “gerçek müslümanlar ve müslüman kisvesine bürünmüş sahte müslümanlar” olarak nitelemişlerdir. Bu hidäyet önderleri bir taraftan zalim tağuta itaat edilmemesi gerektiğini vurguluyor, diğer taraftan bu zalim tağuti sistemlerin İslami görünümlerine aldanılmamasını buyuruyor, bir diğer taraftan ise müslümanların vahdet ve birliklerinin farz olduğunu beyan ediyorlardı.

 

Masum imamların siretinden de anlaşıldığı gibi onların bütün mücadeleleri, hangi isimle olursa olsun ilahi olmayan sistemlere karşı idi.

Günümüze geldiğimizde bu zalim tağuti zihniyetin kılık değiştirmiş olduğunu görmekteyiz. Zihniyet aynı ama isimler değişik. Zihniyet aynı ama taktikler farklı. Hedef aynı ama stratejiler ve metodlar farklı. Günümüz de emperyal tağuti güç, bir taraftan müslüman ülkelerine kendi zihniyetini sürdürecek kukla rejimleri yerleştiriyor, diğer taraftan hidäyet önderlerinin yolunu takip eden ülkeleri ve müslümanları tehdit, baskı, ambargo gibi yollarla sindirmeye çalışıyor ve diğer taraftan da müslümanlar arasına Şii-Sünni fitnesini sokarak vahdetlerini bozmaya çalışıyor. Bu hedefine ulaşmak için bütün müslümanların düşmanı olan “Vahhabi zihniyetini” ortaya çıkarmış, kavga ortamı oluşturmak için ise bunun karşısında “gulatları” takviye etmektedir. Ne “vahabiler Sünnidir” ne de “gulatlar Şii” ve  ne de halkı müslüman olan ülkelere musallat olmuş “tağuti rejimler” İslamidir.  Bundan dolayıdır ki, müslüman ülkelerdeki “İslami uyanış” konusunda müslümanların vahdet ve birliğini korumları gerektiğini beyan eden müçtehidler özellikle Rehber  Hamanei bu fitne karşısında uyanık olmaya davet ediyorlar.

          

İşte günümüzde Şii-Sünni fitnesini çıkarmak isteyen emperyal tağuti güç en müsait ortamı ve fırsatı bulma peşindedir; bazen Sünnileri kullanıp Şiilere saldırtmak- tadır, bazen ise Şiileri tahrik edip Sünnilere düşmalık yapmalarını sağlamaktadır. Bu oyuna gelenler de aynı şekilde ne gerçek Sünnidir, ne de gerçek Şii. Şiinin düşmanı Sünni değildir bilakis zalim, tağut, emperyalist güç ve onlara destek verenlerdir. Sünninin düşmanı Şii değildir bilakis aynı şekilde emperyalist tağuti zihniyet, kafir ve müşriklerdir. Şii ve Sünninin ortak düşmanı, İslam’ın, Peygamber- in, Kuran’ın ve Masum İmamların düşmanıdır, kısacası gerçek müslümanların düşmanı  Allah’a düşmanlık eden' dir.

          

müslümanlar İmam Sadık (a.s) buyurduğu gibi, Allah’ı zikretmekten gaflet ettikleri, ilahi söylemler yerine emperyalistlerin sloganlarını tekrarladıkları müddetçe düşmanların ağına düşüp avlanmaktan emanda olamayacaklardır. Gaflet uykusundan uyanıp, Allah’ı daimen zikr ederek müslümanların vahdetini, birliğini ve kardeşliğini koruma yolunda ilahi vazifeyi yerine getirme ümidiyle. Abdullah Özgür 17/01/2012

 

20.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.11

 

Cinlerini Eskişehire gönderdi

Aziz Yıldırım’ın avukatlarından şaşkına çeviren açıklama: Cübbeli, Eskişehir maçı kazansın diye cinlerini yolladı

Güneş gazetesinin sürmanşetten verdiği ‘Günün en geyik haberi Metris’ten’ başlıklı haberi çok konuşulacak. Cübbeli Ahmet Hoca Metris’te sohbet ettiği Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatları aracılığıyla Sarı Lacivertlilere mesaj gönderdi. “Galatasaray’ın yenilmesi ve puan farkının kapanmasın için dua ediyorum. Cinlerimi Galatasaray’ı marke etmeleri için Eskişehir’e gönderdim.”

 

Cübbeli cinlerini Eskişehir‘e gönderdi. Günün en geyik haberi Metris’te tutuklu bulunan Fenebahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatlarından geldi. Yıldırım’ı ziyaret eden avukatlar yaptıkları açıklamada, aynı hapishanede tutuklu bulunan Cubbeli Ahmet Hoca ile de sohbet imkanı bulduklarını belirterek, “Hoca Galatasaray’ın Eskişehir’de kaybetmesi, puan farkının azalması temennisinde bulundu” dediler. Avukatlar ilerleyen sohbette Cübbeli Hoca’nın Fenerbahçe için sürekli dua ettiğini de belirterek, “Hocamız bize Eskişehirspor’un kazanması için dua ettiğini, hatta cinlerini Eskişehir’e yardımcı olması için gönderdiğini söyledi” şeklinde konuştular. Aziz Yıldırım’ın avukatları, bundan sonra Metris’e her gittiklerinde Cübbeli Ahmet Hoca’yı da ziyaret edeceklerini belirrtiler. Internet 23 Ocak 2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.1

 

Şehid İmad Muğniye’nın Kızı Fatıma’nın Konuşması

Uluslararası İslami Uyanış ve Gençlik Konferansı dolayısıyla Tahran’a giden Şehid İmad Muğniye’nin kızı Fatıma’nın İmam Hamanei’ye hitabı.

     

Bismillahir rahmanir rahim,

Vesselatu vesselamu ala eşrefi’l-halki seyyidina ve habibi kulubina Ebi’l-Kasım Muhammed b. Abdillah ve alâ âlihi’t-tayyibine’t-tâhirîn

Ey Serverim ve Velim, Ey Ümmetin Rehberi, Kardeşlerim ve bacılarım! Direnişin ve direnişçilerin kalbinden, mukavemet, cihad ve İslam yurdu ve Filistin’ in müdafaa sahnesi olan Lübnan’dan, Şehid Seyyid Abbas Musevi, Şehid Şeyh Ragıp Harb ve Şehid Komutan İmad Muğniye ve direniş önderi, iman ve sabır eri Seyyid Hasan Nasrallah’ın ülkesinden selamlar size…

           

Serverim! Ben sizin ve Şehid İmad Muğniye’nin, 25 seneden fazla bir müddet boyunca bütün istihbarat ve güvenlik güçlerinin gayretlerini suya düşüren ve istihbarat şebekelerini çökerterek dünyanın en büyük ordularının, yani Amerika ve İsrail ordusunun heybetini ortadan kaldıran o büyük mücahidin kızıyım. Bugün ben ve İmad Muğniye’nin yüzlerce öğrencisi, kendilerini görme şerefine nail olduğum yüzlerce devrimci genç, tağutların birbiri ardına devrildiği ve İslam güneşinin tekrar doğduğu bir sırada İran’a geldik, ta ki böylelikle İslam İnkılâbı’nın nurundan, aziz ve hekim İnkılab Rehberimizden şehidlerimizin yolunu nasıl sürdürelim, pak kanlarını koruyarak İslam düşman- larının komplolarıyla nasıl mücadele edeceğimizin ilhamını alalım. Bu düşmanlar yenilgilerinin son merha-lesini tecrübe etmektedirler. İnkılâbının ruhunun güzel kokusundan direnişin tesis edildiği bir ülkeye geldik.  Müslüman gençler olarak İslam’ı savunarak direnişi sürdürme ve ülkelerimizi müstekbirlerin kirli varlıkların dan temizleme sözünü vermeye geldik.

           

Kavram ve başlıkları yeniden ele alarak meydana gelen hadiselerin hakiki anlamlarını ifade eden ve aslolanı göstererek batılın ve tahrif edilen gerçeklerin yüzündeki peçeyi kaldıran bu uluslar arası konferans bize ve tüm ümmete kutlu olsun! “Tarihin tarihle, kanın kanla, cihadın cihadla, devrimin devrimle ve zaferin zaferle kurduğu bu bağ, bize ve doğudan batıya tüm ümmete kutlu olsun!”

İslami uyanışın, ümidin nedeni tektir; nübüvvet ırmağından abdest almış ve en şerefli öğretiden ders görmüş Kumlu bir adam, günün birinde herkes uyurken ayağa kalktı ve tarihin derinliklerinden “Zilletsiz ölüm hayattır” diye ses verdi. Bütün varlığıyla haykırdı: “Camiler siperlerinizdir. Siperlerinizi boş bırakmayın”, ta ki böylelikle İslam ümmeti uyanarak muzaffer olsun ve İslam’ın sancağı İmam Mehdi’nin önderliğindeki Allah’ın kulları eliyle dalgalansın! Tercüme: Kemal SARAL Vellfecr 01.02.2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.2

 

Büyük Ortadoğu Projesi’ne karşı duruş

ABD’nin son dönemde Arap Baharı ile beraber kendi ile aynı görüşteki idarecileri ve Arap halklarını etkileyerek bölgeyi karıştırdığı malumdur.

Arap Baharının öncesinde ise, BOP çerçevesinde yine Ortadoğu’daki 22 İslam ülkesinde rejim ve sınır değişiklikleri projesi hayata geçirilmiştir. Bu iki çalışma da Arap aleminde ve İslam dini üzerinde tahribata yöneliktir. Asıl amacın ise, zengin kaynaklara sahip bölgenin kaynaklarını ele geçirmek olduğu Irak’ın, Afganistan’ın, Libya’nın petrollerine çöreklenmelerinden bellidir.

           

Rusya’nın ve Çin’in BM’deki Suriye yaptırımını veto etmesinin ardından, ABD Suriye’deki büyükelçiliğini kapattı. Görünen o ki, Rusya, Çin, Hindistan ve İran’ın birleşmesi ile ABD’ye ve BOP’a karşı bir ittifak oluşuyor. Bu ittifak ABD’nin ilerleyişini durduracak kadar güçlüdür. Tek kutuplu dünya düzeninden bahseden kapitalist ABD’ye karşı böyle bir ittifak, dünya dengeleri için de gereklidir. Görünen o ki, ABD’nin bu bölgede işi zorlaşıyor. Çeşitli bahaneler ile ülke kaynakları için işgal ettiği coğrafyada devletler ve de milletler onun asıl gayesinin farkına varıyorlar. Bu da ABD’nin, coğrafyadan elde edilen imkanlara artık daha zor ulaşacağını işaret etmektedir. Türkiye ise Müslümana ve İslam inancına yönelik topyekün Batının destek verdiği bu projelere sahip çıkmaktadır.

           

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye’yi destekleyenler için “Bu nasıl Müslümanlık?” açıklama‘sında bulunmuştur. Mezhepsel bölücülük ile halkını ayaklandırmaya çalışmalarına rağmen, Suriye’nin birliği- ni ve bütünlüğünü korumasının temeli aslında sağlam İslam itikadıdır.

Öyle ki, Filistin davasının en önemli bayraktarların- dan Hasan Nasrullah, Filistin ve Lübnan savunma- larında Suriye’nin verdiği maddi ve siyasi desdeği anlatmıştır. Nasrallah, Suriye’nin Filistin ve Gazze meselesinde, ABD ve İsrail’e teslim olmadığını söyleyerek; direnişin Suriye’nin desteği ile gerçekleştiğini vurgulamıştır. Nasrallah, Suriye dostu olan, Suriye’nin bağımsızlığını isteyen herkesin diyalog ve barış yanlısı hareket etmesinin altını çizmiştir.

           

ABD’ye teslim olmayan ve İsrail’in yayılmacı işgaline karşı Müslüman Filistin’i destekleyen Suriye Müslüman görülüp desteklenmeyecek; ama bu bir Haçlı Seferidir diyenler “demokrasi getiriyor” gerekçesi ile desteklenecek… Hıristiyan Batının dediklerini yapmayı hatta projelerine sözcülük etmeyi, Müslümana namlu doğrultana ülke topraklarını üs yapmayı Müslümanlığa sığdıranlar, Müslüman Suriye’nin yanında yer almayı “Bu neden ve nasıl Müslümanlık?” diye eleştirecekler?

           

Hz. Peygamber (sav), “Müslümana kılıç çeken bizden değildir” buyurmuştur. Demokrasi gelecek bahanesi ile işgal edilen ülkelerde bugüne kadar binlerce insan öldürüldü. “Ona ses çıkarmayanların”, Suriye’nin ülke bütünlüğüne ve halkının birliğine sahip çıkmayı eleştirmesi aslında doğaldır. Bu, yanlış siyaset Türk siyasetinin de bakış açısıdır. Ne diyelim Allah bu yanlıştan, gaflet içinde olanları ayıktırsın. Prof. Haydar Baş 08/02/2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.3

 

Haçlıların İslamcı kalasları

Suriye ve İran eksenli operasyon tamtamları bağlamında, kimse, Avrupa ve Amerika’ya hayret etmiyor; onların kimliği belli, medeniyetleri belli, “haç”ları belli, geçmişleri belli, yaptıkları belli, planları belli, yapacakları belli… Akl-ı selim sahiplerinin hayreti, Türkiyeli kimi İslamcı takımına. Kendilerini nasıl bu kadar İslam’la kamufle edebilmişler! Amerika ve Avrupa’dan rol kapıyorlar; kimisi Haçlı’ya emir erliği yapıyor, kimisi zangoçluk. Irak ve Afganistan işgallerinde Amerika’ya emir erliği yapan bu Türkiyeli zavallılar, şimdi yine İslamcı kamuflajlarını üzerlerine geçirdiler. Müslüman avına çıkıyorlar.


Suriye bölgesinde Haçlı Avrupa’sının ve işgalci Amerika’nın emir erliğine soyundular, ısınma hareket- lerini tamamladılar, hazır ol vaziyetinde bekliyorlar. Ayranları yok içmeye; lakin Suriye’ye doğru, işgalcilerin ağzı ve edasıyla esip gürlüyorlar. “İşgalin ortakçılığı”nı yaptıkları Irak’ta can veren milyonlarca Müslüman’ın önünde, ırzına geçilen on binlerce Müslüman kadının huzurunda utanmıyorlar, aynaya bakmıyorlar.

           

Bakmayın, Elhamdülillah Müslümanız, demelerine; ayinesi iştir kişinin… müslümanlara karşı kalplerinde gizledikleri buğzu, nifakı ve küfrü, gayr-ı müslim ortakçılarıyla işbirliği içinde dünden bugüne İslam coğrafyası üzerine kusuyorlar.  Münafikûn Sûresinde Yüce Allah, “asıl düşman” ve “kıyafet giydirilmiş kalaslar” diye tarif ettiği “eli kanlı gayr-ı Müslimlerle işbirliği halindeki” bu tip İslamcı kılıklı nifak güruhunun Kelime-i Şehadetini dahi reddediyor (Münafikun Suresi, 63/1-11).

 

Bunların kalıpları hoşuna gider, konuştuklarında kulak asarsın, buyuruyor. Fakat, imandan sonra küfre sürüklenmeleri sebebiyle kalpleri mühürlenmiştir; ne söylersen söyle, anlamazlar, ikazını yineliyor Alemlerin Rabbi (Münafikun Suresi, 63/3).      

Dahası Yüce Allah’ın bizzat kendisi, bunlar hakkında, “Allah bunları kahretsin!” diye beddua ediyor (Münafikun Suresi, 63/4). Böylelerinin İslam ve hidäyetten nasibi olmaz, bunlar iflah da olmaz…

           

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında dünden bugüne İslam coğrafyasında katliam yapan işgalcilerle işbirliği içinde bulunan, şimdi ise Suriye’ye musallat olmak isteyen Türkiyeli bu tip İslamcıların vaziyetlerinin, ne kitapta, ne dinde, ne imanda, ne itikatta, ne demokraside, ne de devletlerarası menfaatte yeri var.

Kitapta, dinde yeri yok… Çünkü Haçlı’nın, üzerlerine bomba yağdırmak istediği insanlar, eksiği ile, hatasıyla müslümanlar… Aynen ülkemizde olduğu gibi camilerde alınlarını secdeye koyuyorlar. Rab olarak Allah’ı, din olarak İslam’ı, Peygamber olarak Hz. Muhammed Mustafa’yı seçmişler, iman ve ikrar etmişler. Hatta bu Müslüman toplumun bir kısmı, Yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’inde “sevilmesini emir buyurduğu Rasulullah’ın Ehl-i Beyti” (Şura Suresi, 42/ 23) uğruna feda-i can edecek kadar da imanda kemal ehlidirler. Türkiye’deki sakallı, sarıklı, cüppeli İslamcıların birçoğunda bu sevgi ve bu iman yoktur.

           

Kelime-i Tevhid’i ikrar ve tasdik eden bir insan ve toplumun canı, malı, vatanı ve ırzı muazzezdir, mukaddestir, Allah ve Rasulü’nun koruması altındadır. Onlara tecavüz haramdır (Buhârî, Sahih, İmân 17; Müslim, Sahih, İman 36, (22).

           

Değil bir Müslüman’a dokunan; Rasulullah’ın beyanıyla, “anlaşmalarına sadık bir gayr-ı müslime dahi nahak yere kast eden bir cani cennetin kokusunu duyamaz” (İbn Mace, Sünen, Diyat, 32).

           

Allah ve Rasulu’nun ortaya koyduğu “evrensel ölçü” budur; hatta Kutlu Nebi, ikazının devamında “samimi olup olmadıklarına dair durumları Allah ile kendileri arasındadır” buyuruyor. Böylesi bir Müslümanın veya İslam toplumunun üzerine saldırmak ve Haçlı ordularıyla işbirliği yaparak canlarına kastetmek, vatan ve namuslarına tecavüz etmek, asla Müslümanın işi olamaz. Zerre kadar imanı, iz’anı ve vicdanı olan bir Mü’min, böyle bir zulmün ve katliamın içinde yer alamaz. Bu olsa olsa, Asr-ı saadette olduğu gibi, İslamcı kamuflajlı münafıkların ve kalbi kafirlerin işi olur.

           

müslümanların gerçekten düzeltilmesi gereken bir yanlışı varsa; bu yanlış, işgalci gayr-i müslimlerle işbirliği yaparak, -PKK’nın ve onları yüce milletimize karşı kullananların yaptığı gibi- masum insanların canlarına kastederek, mallarına ve namuslarına tecavüz ederek düzeltilmez. Kanla abdest alınmaz zira! Demek ki, bu işin dinde yeri yok, insanlıkta yeri yok… Bu iş demokrasi işi, insan hakları işi diyenler varsa; bunlar, fitne çomaklarını soktukları Mısır’a, Tunus’a, Cezayir’e, Libya’ya ve hatta birbirleri için kılıçlarını bileğleyen Irak’a getirdikleri “kardeş katli demokra- sisi”ne baksınlar. İşgalcilerin ve vahşi Batı’nın demokrasi oyunları, İslam ülkelerine “kardeş katliamı” ve “kesintisiz iç savaş”tan başka ne getirdi?! Bu işin, demokrasi kitabındaki yeri bu ise; varsın böyle demokrasi eksik kalsın!

           

Efendim, devletler arası menfaat sözkonusu, diyen aymaazlar varsa; bunlar, gerçekten akıllarını peynir ekmekle yemiş veya vahşi Batı’ya satmış olmalılar. Böyle kirli ve vahşi bir işgale emir erliği yaparak sadece komşularımızı kaybetmiyoruz, her şeyimizi kaybediyoruz; bunu görmek için bir çuval akla gerek yok, çeyrek akıl bile yeter.

           

Türkiyeli kimi İslamcılar, ne pahasına bu Haçlı bir ateşine atlamak için can atıyorlar; bunu da Türk milleti anlamış değil... Belki de, Haçlı’nın bu “pis iş”İnin içine neden sürüklendiklerini kendileri de bilmiyorlar. Makul bir izahat yapamıyorlar çünkü. Bunların ahvali gerçekten izah edilebilir değil, anlaşılır değil... Anlayan varsa beri gelsin; saflar netleşsin. Hiç kimse, Yüce Allah’ın, “Bunlar kıyafet giydirilmiş kalaslardır, boyları-posları hoşunuza gider adam zannedersiniz… Allah bunları kahretsin” (Münafikun, 63/4) diye beddua ettiği “Haçlı’nın İslamcı kalasları”nın safında yer alarak hayatını ve geleceğini riske atmasın! Mehmet Emin Koç 09/02/2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.4

 

Mezhep İhtilaflarını Eritmek En Büyük Görevimizdir

Sudanlı İslami düşünür Tahran’da düzenlenen Vahdet Konferansı’nı birleşik bir İslam Ümmeti görmek yolunda başarılı bir adım olarak niteledi.

           

Sudanlı İslami Mütefekkir ve Üniversite Profesörü Abdurrahim Amr Muhyiddin El-alem haber kanalına verdiği demeçte, “25.si düzenlenen İslam Birliği Konferansı, önceki devreleri yaşama geçirmek ve İslam birliğinin oluşması adına başarılı olmuştur; birlik olmanın başarılı kılınması için gereken sebepler bilinirse, birlik olma yolunda hiçbir engel kalmaz. Uluslararası İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu’nun düzenlediği ve 50 ülkeden İlim adamları ve Düşünürün değerlendiri- lmeye alınması için takdim ettikleri görüş ve önerileri ile konferans çok faydalı ve başarılı olmuştur” açıklamasın- da bulundu.

           

“Bu Birlik Konferansı beklenildiği gibi öncü rolümüzü yerine getirmemiz için üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz gerektiğini ortaya koymuştur. O görev ise Birlik için çalışmak ve geçmiş devirlerde İslam Ümmetin' de Şia ve Ehli Sünnet arasındaki buzdağı gibi ayrılıkları eritmektir.” diyen Amr Muhyiddin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

           

“Bu konferans ve daha öncekiler dünya çapında tevhid yolunda olan İslami Mezhepler arasında somut, elle tutulur ve kuvvetli bir yakınlaşma sağlayacak bir özelliğe sahiptir... İslam ümmeti rolünü mezhepsel ve etnik fikirlerin üstünde tutmak icap ediyor... Kuran müslümanlara mezhep veya taife olarak değil, bir ümmet olarak hitap ediyor. Ayrıca konferansın, halkı hakkından mahrum bırakmakla beslenen zorbalık ve diktatörlüğe karşı yapılan Arap devrimleri gölgesinde birlik görüntüsünü sağlaması gerekmektedir.”

Abdurrahim Amr Muhyiddin açıklamasını şöyle bitirdi: “Uzun yıllar boyunca İslam ümmetinin üzerine çökmüş bu rejimlere karşı şiddetli bir şekilde tepki verilmesi doğaldır. Rejim destekçileri, kalıntıları, zenginler ve güvenlik birimleri gibiler rejimin düşmesi halinde mahkemeye düşmekten korktukları için kendi halklarını vahşice öldürüyorlar. Şüphesiz bu gibi devrimler kazanacak; Mısır’da ve Tunus’ta İslamcılar öne geçti. Bu devrimlere karşı koyan Arap yönetimleri suçludurlar; çünkü İslami uyanış, Siyonist düşmana karşı tehlike oluşturuyor.” velfecr 11.02.2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.5

 

NATO’culuğa bağışık kalmanın imkanı olarak vahiy evi

2006’da İsrail’in Lübnan’a saldırdığı ve Hizbullah tarafından ağır hezimete uğrayarak çekildiği 33 günlük savaşta Nasrallah fotoğrafları ve Hizbullah bayraklarıyla İstanbul sokaklarına fırlayan kimi nasipsizler bugün NATO karargahının laflarını ve klişelerini kullanarak Şia’ya, İran’a, Hizbullah’a, Nasrallah’a küfrediyorsa bu mesele bize şu gerçeği ikaz ediyor: NATO karşıtı olabilmenin temel şartı, sarayların etkisinden özgürleşip vahyin indiği evin bugünkü evlatlarının temsil ettiği muhalif azme katılmaktır. Sarayın itikat ve tarih bakışından kurtulamamış hiçbir idrak, müşrik ve münafık güçlerin ardarda onlarca ayartma, aldatma ve kandırmasına karşı asla bağışık olamaz.

           

Vahyin indiği evin nesiller boyunca temsil ettiği hakikati fıkhına, tefsirine, tarih anlayışına, dünyagörüşüne temel yapmamış akıl, tefrik kabiliyeti kazanamaz, hiçbir krizde doğru tutum alamaz, müşriklerin ve münafıkların kurduğu desiselerin elinde oradan oraya savrulur durur. Vahyin indiği evin nesiller boyunca aktardığı dinî anlayışı temel ve kaynak almayan biri, gün gelir ilim şehrinin kapısına kılıç uzatır, gün gelir cennet gençlerinin efendisini lime lime eder, gün gelir siyonist yayılmacılığa karşı bıkmadan, usanmadan, yılmadan nöbet bekleyen Allah Rasülü’nün (s) evladına galiz küfürlerle hücum eder!

           

Vahyin indiği evin nesiller boyunca aktardığı dinî anlayışı fıkhına, tefsirine, dünyagörüşüne temel yapmayan idrak gün gelir, emperyalizmin karşısına azimle dikilmiş Rasulullah’ın (s) evlatlarına yakası açılmadık küfürler eder!

           

Vahyin indiği evin ahalisine her tarih aralığında düşmanlık etmiş olanların türettiği dini kendisine temel alan, hiçbir zaman hayata ve olaylara vahyin penceresinden bakamaz. Bugün Suriye’deki krizle narkozlanmış olanların vahyin değil, NATO’nun penceresinden meseleye bakmakta ısrar etmeleri ve NATO karargahının organize ettiği planı “zulme karşı mücadele” sanmaları arı duru vahyi aslına uygun arı duruluğuyla görememelerindendir.

           

Vahyin indiği evin nesiller boyunca aktardığı yaşayan dinî geleneği fıkha, tarih disiplinine, tefsire, hadise temel yapmak Sünnilik ve Şiilik ile ilgili bir mesele değildir. Esasen tarihsel adlandırmalar olarak Sünnilik ve Şiilik de bugünkü durumları açıklamakta yetersizdir.

           

Kişi tarihsel kategoriler olarak Sünni mi Şii mi olduğuna değil, bugün, şu tarih zamanında, vahyin indiği evin büyük bir özenle, dikkatle ve hassasiyetle aktardığı dinî anlayışa karşı her dönem kılıç çekmiş sarayların dinî anlayışına mı, yoksa vahyin indiği evin nesiller boyunca aktardığı dinî anlayışa mı tabi olduğuna bakmalıdır.

           

Bir kimse kendisini geleneksel olarak Hanefi, Şafii vs. görmeye devam etmekle birlikte vahyin indiği eve kılıç çekmiş nasipsizlerin ürettiği dini anlayışa uymak zorunda değildir.

 

Her halükarda Ehl-i Beyt’ten gelen dinî bilgiyi dinî anlayışına temel ve kaynak yaparak Hanefi, Şafii vs. olabilir. Kendi fıkıh mezhebindeki fetvaları, Ehl-i Beyt’i kaynak alarak tetkik edebilir ve eğer aykırı bir fetva varsa bunu terkedebilir. Bunu yapmak için mezhep değiştirmesi gerekmez. Ebu Hanife, fıkıh dersi verirken hocaların hocası İmam Cafer-i Sadık meclise girdiğinde hemen kalkıp yerini ona bırakmadı mı, İmam Sadık geldiğinde minberini ona devredip adeta müçtehid imamlık kimliğinden sıyrılarak herhangi bir talebe oluvermedi mi? Bu tablo, Hanefilerin, vahyin indiği evin temsilcisi İmam Sadık’tan gelen bilgi karşısında nasıl davranmaları gerektiğini göstermiyor mu? Mezhep kimliğimiz, mezhebimizin yöntemiyle değil, o yöntemin temel aldığı dinî bilgiyle ilgilidir. Ebu Hanife’nin fıkıh yönteminde kalmak isteyen orada kalabilir, -ama bu yönteme ve onun fetvalarına temel aldığı dinî bilgi- Muaviye’nin sarayında üretilen bilgi olursa ve vahyin indiği evin nesilden nesile aktardığı bilgiye sırt çevirirse ne tarihsel bakımdan, ne de aktüel durumlarda sahih tavır içinde kalması imkansızdır.

           

2006’da Hizbullah bayrağı sallarken bugün Hizbullah’a küfreden nasipsizlerin sorunu bu nedenle politik değil, usüle ilişkindir, esas aldıkları dinî bilginin kaynağının Muaviye’nin sarayında üretilen bilgi olmasıdır. O yüzden güncel sorunlarda Muaviye’nin sarayının bugünkü temsilcilerinin oluşturduğu koalisyon içinde politik tutum alırken, Rasulullah’ın (s) bugünkü evlatlarının temsil ettiği mukavemet, azim, sebat ve küresel emperyalizme meydan okuyuşun halkasına dahil olamıyorlar. Mesele, günübirlik ve politik değildir dostlar; stratejik, ilkesel, tarihsel ve usülidir. Kenan ÇAMURCU 28/02/2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.6

 

Mezhep Üzerinden Sergilenen Bir Psikolojik Savaş Örneği

 

Allah’ın adıyla…

Büyük Ortadoğu Projesi’nin, şimdiki aşaması, en çok da “mezhebi ayrışmaları körüklemek” üzerine kurulu… Öyle ki, Ortadoğu’da yaşanan her yeni olayda, ister İslam Ümmeti için hayır, ister şer içersin, bu fitnenin işe karıştırıldığını, en azından karıştırılmak istendiğini müşahede etmek mümkün. Bu bağlamda da en çok “Şiilik tehlikesi” üzerinden saldırılar yapılıyor, gönüllere bir “Şia düşmanlığı” yerleştirmek için olmadık işler, en uçuk yalanlar, ya da psikolojik savaşın en vurucu oyunları serdediliyor. Dillere pelesenk edilen şu “Şii Hilali” masalı ile başlatılan yeni bir psikolojik savaş taktiği, gittikçe halkların gönlünde Şia’ya ve Şiilere karşı oluşturulmak istenen bir “kin dalgası” halinde ortaya çıksın isteniyor… İşte zaferinden bu güne, en zor anlarından en güçlü halinde bir an dahi emperyalizm ile savaştan el çekmeyen ve bu yüzden büyük bedeller ödeyen İslam İnkılâbı ve 2006’da İsrail’e vurduğu o ölümcül darbe ve yıktığı “İsrail yenilmez” efsanesi ile gönüllere taht kuran Hizbullah’a karşı da bu taktik sergileniyor.  Önce “Şia kötüdür, ötekidir, güvenilmezdir, sapıktır” anlayışı ile iyice yoğurdukları gönülleri, İran ve Hizbullah’ için “Şii değiller mi?” diye başlayan aşağılama ve gönüllerden silme operasyonu ile başkalaştırıp dönüştürmeye çalışıyorlar…

           

Böyle çalışmalara bir örnek de geçtiğimiz gün, yaptıkları ve yazdıklarıyla bu tür psikolojik taktiklerin artık “adresi” olmaya aday olan Haber 7 sitesinde sergilendi… Prof. Osman Özsoy imzalı “Osmanlı’dan İran’a ilginç şart...” başlıklı yazı, yukarıda arz ettiğimiz hususların da ötesine geçebilen bir durum arz ediyor… Osmanlı- İran ilişkileri üzerinden Şia’ya saldırırken ve zihin altlarına Şia ismini dahi paramparça edecek bombalar gönderirken, bir yandan da “Şii yayılmacılığı tehlikesine” vurgu yapmakta Sayın Osman Özsoy… Yazısına; “Ama önce, İran konusunu hangi vesile ile ele aldığımıza da kısaca temas edelim. Önümüzdeki günlerde dünyanın gündemini büyük ölçüde İran oluşturacaktır.”

Diye başlayan Özsoy, İran’ın ortamı nasıl gereceğini, geçtiğimiz hafta haber metinlerine düşen “İran Kuzey Kore ile atom bombası denedi” iddiası ve İran meclis seçimlerinden hareketle Ortadoğu’nun nasıl ateş topuna dönebileceğini ballandıra ballandıra anlatıp satır aralarında da inceden inceden İran’ı mahkum ediveriyor… Ve tam bir psikolog uzmanlığı ile zihinlerin gerisindeki o “mezhebi” duyguları fora edecek ve “Osmanlı” rüyalarını yeniden süsleyecek vurgularını ortaya seriyor: Osmanlı, “sahabe düşmanı, Sünni düşmanı, sinsi İran’a” karşı nasıl da mücadele etmiş, nasıl da tedbirler almış… Satırlar, Osmanlı hayranlığı, İran ve Şii düşmanlığı üzerinden mezhebi sinir uçlarına dokunur nitelikte… Hatta “sinsi İran’ın, Anadolu’yu Şiileştirmek için kendi tebasını Osmanlılar ile evlendirme girişimi ve buna karşı alınan tedbirleri” de yine bir psikolog ustalığı ile “mezhebi hassasiyet” damarlarına sunuveriyor… Ve böylece, son zamanlarda sıkça rastladığımız “Şii yayılmacılığı tehlikesi” feryatlarına bir yenisini daha ekliyor:

           

İşin burasında insan sormadan edemiyor: Neden Şiilikten bu kadar korkulup çekiniliyor? Neden Şii mezhebi ile ilgili bu kadar “uyarı dolu mesajlar” veriliyor? Neden bir başka mezhep için de bunlar yapılmıyor? Birçok ülkede Sünni mezhebinin inançlarını, kabullerini ve reddiyelerini içeren yüzlerce yayın yapılırken, bu yayınlar “tehlike” olmuyor da, Şiilerin inançlarını, kabullerini ve reddiyelerini içeren yayınlar neden “tehlikeli” oluveriyor? Mesela Vahhabilik de, Dört Sünni Mezhebi tarafından “sapık” olarak addediliyor. Suudi Arabistan’ın ise Vahhabiliği yaymak için sarf ettiği çabalar, hac ibadeti sırasında Hacılara karşı “Vahhabiliğin gerekleri adına” uyguladıkları baskılar ve yasaklar ortadayken, şu ana kadar bu konuda bir tek satır dahi yazmayanların, iş Şiiliğe gelince oldukça abartılı söylemleri feryad edercesine dillendirmeleri neyin nesi? Geçenlerde de Allame Yusuf Kardavi’nin gerek “Mısır’da Şiilik yayılıyor” ve gerekse de Bahreyn’deki halk kıyamınıa “Şiidirler, itibar edilmez” anlamına gelecek çıkışları da bu bağlamda dikkat çekiyor… Suriye olayları üzerinden, bunca yapılanların bir kalemde silinip yerini “Şiilik” vurgusu ile İran ve Hizbullah’ın itibarsızlaştırılması için geliştirilen söylemler bir tesadüf değildir her halde… “İslamcı” sitelerde artık İran ve Hizbullah’tan birer “düşman” olarak bahsedilmesini ve bunun da İran ve Hizbullah’ın sadece Suriye’de sergilenen NATO destekli sinsi oyuna gelmemeleri nedeniyle olduğunu ibretle görüyor ve yaşıyoruz… Ve işin garibi, aynı tavrı sergileyen “Sünni” Hamas, ısrarla bu suçlama ve düşmanlıkların dışında tutuluyor.

           

Osman Özsoy’un yazısının finali ise daha bir ilginç. Şöyle diyor Özsoy: “Buradan çıkarılacak sonuç şudur: Osmanlı Devleti tarih boyu komşumuz İran’a karşı tedbir ve temkini hiçbir zaman elden bırakmamıştır. Tarihten aldığı bu ders ve tecrübe ile bundan sonra da gereken önlem ve tedbiri almaya elbette devam edecektir. Türkiye acaba İranlaşır mı? şeklinde özetlenebilecek kaygılara gerek yoktur. Böyle bir kaygı sosyolojik ve psikolojik temelden yoksundur. İran’ın nükleer silaha sahip olması bu ülkeye komşu olan Türkiye açısından da bir risktir. Türk – İran ilişkilerinin geçmişi bazı hassas noktaların gözardı edilmemesi gerçeğini de ortaya koyar. Türkiye sadece komşularından değil, insanlığın huzuruna yapacağı katkılar itibariyle dünyanın pek çok ülkesinden daha güçlü olmak durumundadır. Devleti yönetenlerin ve yönetme iddiasında bulunanların olaylara bu derinlikte bakmasında yarar vardır.”

           

Her ne kadar “kaygıya gerek yoktur diyorsa da Özsoy, yazısını bu kaygı üzerine oturttuğu da gözden kaçmıyor… Böylece İran’a karşı bir ...“karşı refleks” oluşturulmaya çalışılıyor. Hele “İran’ın nükleer silaha sahip olması bu ülkeye komşu olan Türkiye açısından da bir risktir.” Diye başlayan paragraf, Özsoy’un yazısının amacını ayan beyan ortaya koyuyor:

           

İran’a karşı yürütülen ve “Nükleer silah üretiyor. Mutlaka durdurulmalıdır” tezi doğrudur ve bunun için yapılacak şeyler de desteklenmelidir!…

-Bunun ise bir ABD ve İsrail tezi olduğunu söylemeye gerek yok herhalde… Herhalde Özsoy, “İran’a karşı hazırlanan yeni oyunların önceden Müslüman halkın zihninde meşrulaştırılması” gereği işini yapıyordur.

 

-Ve yine sormadan edemiyor insan: Sayın Özsoy, acaba İsrail’in sahip olduğu onca nükleer silahın da Türkiye açısından bir risk olduğunu düşünüyor ve buna karşı alınması gereken tedbirler açısından da kaygılanıyor mu? Baksanıza, ortada dahi olmayan İran’ın nükleer silahı için “niyeti var” ön yargısıyla bu kadar kaygılanıyorsa, elinde onlarca nükleer silahı olan İsrail için uykuların haram olması gerekmez mi? Yoksa Sayın Özsoy, İsrail ile aynı safta olmanın rahatlığını mı yaşıyor? Muhsin Küçüker 09.03.2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.7

 

Velayet

“Bu dünyayı sen mi idare ediyorsun?” Rahmetli babamın ailemizdeki fertleri teselli babında zaman zaman sarf ettiği bir soru cümlesi idi. Babam rahmetli olduktan sonra benim de sıkıntılı zamanlarımda kendi kendime üzerinde düşündüğüm ve şimdi bile garip bulduğum “idare et kafana takma” Anlamında bir cümle olduğu aşikar. Eğer niyetlerimiz iyi ve güzelse akibet her zaman hayırdır. Bizlere şer gibi görünse de, olan her şeyde bir hayır vardır. Önemli olan bizlerin kendimize arif olmamız ve niyetlerimizin güzelliğinden emin olmamızdır.

           

Kendine arif olmak nefsin oyunlarını bir şekilde fark edebilmek, seçilmişlerin hakkını verebilmek her zaman kolay değildir. Bir Müslüman için yaşadığımız bu günün en büyük ve en önemli gerçeği Hz. Ali’nin (k.v.) açtığı velayet gerçeği, velayet yoludur. “Ben ilmin şehriyim Ali de kapısıdır” diyen Resulullah Efendimiz (s.a.v.) de 18 bin alemin, kainatın yaradılış sebebi, Rabbimizin habibi, nebisi, şefi ve resulüdür. Çok şükür O’nun ümmeti olmak gibi yüksek bir şeref ile şereflendik.

           

Artık bizlere düşen O’nun irtihali ile başlayan açılan velilik yolunda gidenlere sahip çıkmak ve onlara teslim olmaktır, büyük sözü dinlemektir.

Okuduklarımıza göre: Fahr-i alem buyuruyor; “Bu ümmet içerisinde kırk kişi İbrahim meşrebi üzerinde, yedi kişi Musa meşrebi üzerinde, üç kişi İsa meşrebi üzerinde, bir kişi de Muhammed (s.a.v.) meşrebi üzerinde bulunur... Bunlar mertebelerine göre insanların efendisidir.”

-Peygamberimizin belirttiğine göre bunlar ile yağmur yağdırılır. Allah bunlar vasıtasıyla belayı def eder ve bunların yüzü suyu hürmetine insanları rızıklandırır.” (İbn Hanbel, Kitabü’z-Zühd; Makalat, Prof. Dr. Haydar Baş, s.78).

 

Bu güzel hadisi-i şeriften anladığımıza göre; gerçekten aramızdan birileri “bu dünyayı idare ediyor.”   Allah (c.c.) bizleri de velilerinden, seçilmişlerinden eylesin, en azından onları seven ve yolunda gidenlerden… Kevser Doyurum 10 Mart 2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.8

 

Tehlikeli proje tehlikeli insan tipi

İslâm âlemi için en tehlikeli proje ‘dinlerarası diyalog’, medeniyetler ittifakı’ ve ‘ılımlı İslâm’ adı altında sürdürülen İslâm’ı değiştirme ve dönüştürme projesidir.

           

Gerçi, İslâm’ı değiştirme ve dönüştürme faaliyetleri, İslâm’ın doğuşundan itibaren devam etmektedir. Fakat günümüzde bu faaliyetler daha plânlı, projeli ve kapsamlı bir şekilde icra ediliyor. Dahası, söz konusu proje yaygınlık kazanmış ve o projede bilerek veya bilmeyerek, kendini Müslüman zanneden tipler de görev almışlardır. müslümanlar için en tehlikeli olan bu insan tipleri, misyonerlerin eseridir. Misyonerler, İslâm’a açıktan saldırmadan, bazı müslümanların akidelerini bozma yöntemiyle bu tipleri devşirmişlerdir.

           

Misyoner teşkilatının başkanı Samuel Zoymer, 1935 yılında Kudüs’te toplanan misyonerlere yaptığı konuşma- da, bu çalışma yöntemini şu sözlerle ifade etmiştir:

           

“Sizden müslümanları Hıristiyan yapmanızı istemiyorum. Sizin asıl göreviniz müslümanları İslâm’ dan uzaklaştırmaktır. Doğumdan ölüme kadar boynuna haç takmasınlar, kiliseye gitmesinler, vaftiz olmasınlar ama Hıristiyan gibi inansınlar ve yaşasınlar.” Zoymer’e göre, işgal ve sömürünün anahtarı bu anlayışın yerleşmesidir.

 

Uzun yıllar Ortadoğu’da çalışmış, ‘Ortadoğu uzmanı’ unvanını almış Graham Fuller de şöyle diyor: “İslâm’ı yönlendirmek gerekir. Zira İslâm’ı kaldırmak mümkün değil.” Bu sözlerden anlaşılan, Müslüman kılıklı ajanlar ve uşaklar yetiştirmektir. Bu tehlikeli projenin öncüsü ABD’dir. Nitekim ABD Büyükelçisi Edelman bunu açıkça ifade etmiştir. İşte sözleri:

           

“21’nci yüzyılda ABD’nin en büyük girişimi İslâm’da reform stratejisidir.” ABD, İslâm’da reform yapmaya çalışacak, müslümanlar da seyredecek. Seyretme şöyle dursun, bazıları devlet gücüyle bu reforma destek oluyor. Ne büyük gaflet! ABD, sömürüye karşı direnişi, ancak İslâm’da reform yaparak kıracağını bildiği için buna büyük önem veriyor. Tecrübeyle sabittir ki, müslümanlar akidesini koru- duğu sürece, sömürüye geçit vermez. Canı pahasına bağımsızlığını ve vatanını korur.

           

Bir insan ne kadar güçsüz olursa olsun, zulme karşı direnebilir, Müslüman direnişçiler buna örnektir. ABD’nin liderliğini yaptığı batı dünyasını korkutan da budur. Geçmişte, tıpkı bugün Batılıların yaptığı gibi Moğollar da, İslâm âlemini istilâ etmişti. İstilâya karşı direnen serkeş, berduş kişileri, bazı din adamları cihattan koparıp, ibadete yönelttiler.

-Hz. Mevlana bunu hoş karşılamadı ve şöyle dedi: “Bu kişileri, vatanımızı ve namusumuzu tarumar eden Moğol zalimlerine teslimiyetçi ve işbirlikçi köleler haline getirmektense, eski hallerinde bıraksalardı, daha iyi yapmış olurlardı.”

-Maalesef, son yıllarda İslâm âleminde, din adamı kisvesiyle, bazıları bundan da daha kötüsünü yapmak için gayret sarf ediyor. Daha kötüsü, istilâcılar için “onlar da cennetliktir” diyerek, hoşgörü ile karşılanmalarını sağlamaktır.

           

İslâm’ı değiştirme ve dönüştürme projesi, aslında İslâm âlemini teslim alma projesidir. ABD’ye Obama’nın başkan olarak seçilmesi de bu projenin bir parçasıdır. -Brzezinski’ye göre Obama, ABD’nin ikinci şansıdır. Bu şans iyi kullanılmazsa, ABD’nin üçüncü şansı olmayacaktır. Obama, bu şansı iyi kullanabiliyor mu, daha doğrusu, rolünü eksiksiz oynayabiliyor mu? Obama, rolünü oynuyor, ama başarılı olup olmayacağı, müslümanların bilincine bağlı. Obama’nın, ABD başkanı olarak ilk önce İslâm ülkelerine yaptığı ziyaretlerde oynadığı role bir bakalım: 6 Nisan 2009’da TBMM’de yaptığı konuşmada, “ABD’nin İslâmiyet ile savaş içinde olmadığını ve olmayacağını” belirtti. Tophane-i Amir’de üniversiteli öğrencilerle konuşmasında soru-cevap bölümünde saatine baktı ve “ezandan önce programı bitirmeyi hesaplıyorum. Yaklaşık yarım saat var” dedi. 4 Temmuz 2009’da Mısır’da Kahire Üniversitesinde de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “İslâm hakkında, nerede olursa olsun, olumsuz basmakalıp düşünceler ile mücadele etmeyi ABD başkanı olarak üstlendiğim sorumluluğun bir bölümü kabul ediyorum.” Bu sözler ve jestler, İslâm’ı değiştirme ve dönüştürme projesinin gereklerindendir. Aldananlara yazıklar olsun!  M. Hilmi Yıldırım 12 Mart 2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.9

 

Hazin ve Anlamlı Tarih Tekerrürü

Sultan Abdulhamid, Ümmetçi ve kutsal değerlere sahip çıkan siyaset anlayışı gereği Kudüs’ü merkeze almış bir yaklaşım ve siyaset  yürütmüştür. Tarih akışının ve güç dengelerinin hep İsrail ve yeni dünya düzeni kurgu- sunun  hizmetinde olması ve yeni yüzyılın Emperyal ve Siyonist çetelerinin varoluş ve tahakküm iştahı, İslam’ı boğmak 'müslümanları birbirine düşürmek ve Ümmeti dağıtmak adına yapılan çabaları gücü nispetinde dağıtmaya çalışmıştır...

 

Ancak o günkü ülema, İslamcı düşünür ve dava adamları Abdulhamidi Diktatör, despot ve zalim olarak nitelemişlerdir. Meşhur ‘Yaşasın Zalimler için cehennem’ sözü bu döneme damgasını vurmuştur. Bu saygın kişilerden bazıları Said Nursi, Mehmet Akif, Elmalılı Hamdi, Filibeli Ahmet Efendi… gibi sevilen ve yetkin kişilerdir. O dönemin İslamcıları; ne yazık ki Abdulhamid karşıtı uluslar arası siyasetin temel nedenini anlayamayan, küçük hesapların peşine düşen ve meşrutiyet isteyen zümre ile beraber hareket etmişlerdir. Devamında İttihat ve Terakki savunuculuğu demokrasi, özgürlük ve insan hakları eksenli çalışmalara katılmışlar, nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile sonuçlanan bir sürecin içinde olmuşlardır.

 

Abdulhamid’in  ‘kızıl Sultan’ ilan edilmesi sadece Ermeni ve Yahudilerin gayretleri ile değil, bizim İslamcılarında özel gayretleri ile gerçekleşmiştir.

Said Nursi  ‘Yaşasın zalimler için Cehennem’ sözünü Abdulhamid için kullanmıştır. Mehmet Akif; Korkak, merkep, baykuş, hayvan, zalim, melun, kızıl kafir kelimelerini şiirlerinde Abdulhamid için kullanmıştır. Hak Dini Kur’an Dili Tefsirini yazan Elmalılı Hamdi Efendi ise Abdulhamid’in azledilme fetvasını bizzat kendisi yazmıştır. Yeni Özgürlükçü, demokrat ve İnsan haklarına saygılı (!) devletin oluşmasına, şekillenmesine ve ayakta kalmasına resmi ve gayri resmi destek vermişlerdir. Hatta bazıları mebus olmuş, bazıları da mebus teklifi almışlardır.

           

Daha sonraki dönemlerde bazıları yaptıkları hataları anlamışlar ama atı alan Üsküdar’ı geçmiştir artık. Abdulhamid’in devre dışı bırakılması, Ümmetin göbeğinde habis bir tümör olan İsrail cinayet şebekesi- nin, Filistin topraklarına yerleşmesine ve Ümmeti tehdit eder duruma gelmesine yol açmıştır. İslam coğrafyasında, Ortadoğu’da  kurulan yeni düzenler, devletler hep İsrail’i rahatlatacak tarzda şekillendirilmiştir.

           

“Önüme tüm dünyanın zenginliklerini yığsanız da, Osmanlının tüm borçlarını ödeseniz de, ben Kudüs’ün bir çakıl taşını size veremem” diyen anlayışı ve yaklaşımı, buğün ortaya çıkan resme bakınca daha iyi anlayabiliyoruz.

 

İsrail’in varlığı ve varlığının devam ettirilme çabalarının, bugün İslam  coğrafyasında nelere mal olduğunu daha iyi görebiliyoruz. ‘Her bir Müslüman bir kova su dökse İsrail’i sel alır götürür’ derken aslında bu sel ümmetin problemlerini de bertaraf edecektir.

-Bugün de  bazı İslamcılar, ülema ve İslami Sivil toplum kuruluşları, Abdulhamid dönemindeki İslamcılar ve Ülema gibi, Zalim ve zulüm edebiyatı yaparak, Yüzyılın ümidi, mustazaf- ların savunucusu, İslamın sedası, Amerika ve İsrail Tümörünün baş düşmanı, Kudüs Davasının yılmaz savunucusu ve İsrail’e karşı her cephede savaşarak yüzyıllık “İsrail Projesi”ni alt üst eden  İslam İnkılabına, savunucularına ve direniş örgütlerine karşı neredeyse cihad başlatmak istemektedirler.

-Özgürlük, Adalet ve İnsan hakları anaforu oluşturarak,

demokrasiyi ve laikliği İslam coğrafyasına hediye etme çalışması yürüten kadrolar, İsrail’in psikolojik ve stratejik açıdan en zayıf hale geldiği şu günlerde, bilme- den Amerika ve İsrail hesaplarının işlemesine, İsrail’in belkide 100 yıl daha Ümmetin içinde çıban olarak kalmasına zemin hazırlamaktadırlar.

           

Ümmete liderlik yapan Osmanlı İmparatorluğu, İsrail’in oluşmasını engelleyen davranışları yüzünden, “özgürlük ve demokrasi mücadelesi adı altında hem İslamcıların ve ülemanın önderliğinde” “hemde zalim ve despot ilan edilerek yok edilmeye çalışılmış ve de başarılı olunmuştur.” Bu mücadele sonucunda hem Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş hem de İsrail’in kurulabilmesinin önü açılmıştır. Tabi  artık Türkiye de yaşayan  müslümanlar özgür, demokrat  ve haklarına sahip bir millet haline de gelmişlerdir.

Sıra şimdi tüm İslam coğrafyasındadır. İsrail’i tehdit edebilecek her ne kadar devlet veya devletçik varsa hepsine demokrasi, özgürlük ve de laiklik gelmelidir ki ümmet felaha ulaşsın. Öyle bir düzen kurulmalı ki İslamcılar ve ulema  Allah rızası için çalışarak İsrail ve Amerika’nın değirmenine su taşımalılar.

           

İslamcıların 100 yıl önceki hatası geri dönülmez ne büyük hasarlara yol açmışken, bu sürede Müslüman- ların tüm kazanımlarını mezhep ve asabiyet kavgasına kurban edecek gelişmelere zemin hazırlayan bugün ki İslamcılar, İsrail bayrağının 100 yıl daha dalgalanmasına sebep olacaktır. Ne hazindir ki çok takvalı bazı abilerimiz İsrail bayrağındaki yıldızın Hz. Süleyman’ın mührünü temsil ettiği gerekçesiyle kutsal addetmektedir ve İsrail bayrağı yakarak protesto yapan gençleri yarın Hz. Süleyman’a şikayet edeceğini ve bu gençlere Hz. Süleymanın yüzüne nasıl bakabilecekleri uyarısında bulunmaktadırlar.

           

İslam İnkılabı tecrübesine rağmen, hala biz müslümanların insanların ve müstazafların problemlerine İslami bir Çözüm yolu üretemiyor olmamız, halkları İslam’ı istemek yerine, özgürlük ve demokrasi havarisi kılmamız hatta laiklik müptelası yapmaya çalışmamız kadar büyük bir ayıp ve zül olamaz.

100 yıl önce samimiyet ve imanlarından şüphe etmediğimiz; Said Nursi, Mehmet Akif ve Elmalılı Hamdi Yazır gibi sevdiğimiz Ümmetçi İslamcılar ve ulema izledikleri yanlış siyaset ile bizlere  hem Osmanlı’nın yıkılmasını, hem de İsrail’i hediye ettiler.

Bugünkü Sınır tanımayan ümmetçi İslamcıların ve Ülemanın, bir de Petrol şeyhlerinin  Özgürlük, hürriyet, demokrasi ve bahar mücadelesi başarılı olursa, İsrail İmparatorluğunun önü de açılmış olacaktır Bu ayıp ve zül bize yeter… Velfecr 13.03.2012

 

Akıl Sahipler devletler din adamı maneviyat ehlinin feraseti halkı Allah'ın hessabına yatkın hazırlaması ile kurulur; yıklılmasıda din adamların islam dairesinden çıkıp maneviyat'dan uzaklaşarak halkı şeytanın hesabına yatkın hazırlaması ile olur. Hacı Bayazıt

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.10

 

Cinlerin İstihbaratını Cemaat mi Yoksa, Cemati Cin/Şeytanmı Kullanıyor

TRT Haber kanalında 25 Mart Pazar günü yayınlanan “Büyük Takip” programında CIA, Mossad, KGB gibi istihbarat örgütlerinin cinler aracılığıyla bilgi topladığının anlatılması çok konuşuldu. Biz meselenin başka bir yanına değinelim…

Şöyle ki;

a) TRT’nin Büyük Takip programının en bilinen özelliği polisten anlık istihbarat elde edebilmesi. Ergenekon, Balyoz, Şike, Odatv gibi operasyonlarda iddianameye bile girmeyen polis belgeleri bu programda yayınlandı. Odatv iddianamesinde Savcı Cihan Kansız, bir iddiasına Büyük Takip programını kaynak gösterdi.

b) TRT’nin haber kadrolarının çok önemli bir kısmı Samanyolu TV, Zaman gazetesi gibi cemaate yakın kaynaklardan transfer edildi. Odatv, bu kadrolara ilişkin pek çok habere imza attı.

c) Cinler aracılığıyla istihbarat toplandığına ilişkin fikirleri savunan kişilerden biri Fethullah Gülen. Bakın ne diyor Gülen:

“Cinler, dalgıçlığın ötesinde, akıl almaz işler de yapabilmektedirler… Evet onları daha başka işlerde istihdam etme imkanı da vardır. Mesela, devletlerarası haberleşme alanında cinleri kullanmak, hem daha süratli, hem de daha emin bir yol olabilir.

 

Bilhassa bir kısım gizli haberleşmelerde telsiz, telgraf veya telefonların şifre ve kodlarının çalınma ihtimaline karşılık, cinlerin kullanılmasında böyle bir riziko söz konusu olmayacaktır.

Bu yönüyle cinler, ileriki zamanın belki de en emin ulakları olacaklardır. Yarınlar kim bilir daha nice harikalar karşımıza çıkaracaktır.”

Kısacası TRT Haber’in teorisi sürpriz değil. Odatv.com 29.03.2012

 

Ehli Vicdan sahipleri, dinler arası diyalok “dinin ikinci ana esası Peygamberini gölgeleyen” yen bir din deccalizim misyonudur; fetullah gülen’de deccalizim misyonun açığa çıkmış karaya oturmuş yanıdır; şeytan insanlar üzerin'de bağımlılık oluşturmak ateşe/günaha sürüklemek için fetullah efendiyi ileri sürer... yani, fetullah gülen şeytanın yüzündeki maske’dir şeytan onun gözü ile görüp onun dili ile konuşur. Hacı Bayazıt

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.12

 

Türklerin İslam’la şereflenmesi Ehl-i Beyt iledir

İslam’a büyük hizmetlerde bulunmuş ve Hz. Peygamber- in (sav) övgüsüne mazhar olmuş Türkler, İslam’ı bizzat Ehl-i Beyt’in kaynaklarından öğrenmişlerdir.

 

Ehl-i Beyt’i sevmemiz hususunda Cenäb-ı Hak şöyle buyurmuştur: “Deki: Ben bu (Peygamberliğimi tebliğime) karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiç bir ücret istemiyorum.” (Şura, 23) Meveddet ayeti olarak bilinen bu ayete göre İmam Şafi, “Ehl-i Beyt’i sevmek farzdır” der.

Türklerin Ehl-i Beyt’i sevmesinin bir diğer nedeni de İslam’la şereflenmelerine vesile olmalarıdır.

           

Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehit edilmesinden sonra, Hz. Peygamber’in (sav) torunları Türkistan’a göçtüler. Horasan ve Maveraünnehir’e yerleştiler.

İmam Hasan (as) ve İmam Hüseyin’in (as) soyu 8. yüzyılın başlarından itibaren İran, Horasan, Daylam, Tabaristan, Türkistan bölgesine yayılmışlardır. Bundan sonra başlayan süreçte Ehl-i Beyt imamlarının Türkleri İslam’a daveti büyük bir muhabbetle gerçekleşmiştir.

İmam Musa Kazım (as) ve oğlu İmam Rıza (as ) Horasan bölgesinde yaşamış olup, kendileri ve çocukları yerli halkla evlenmişlerdir.

           

İmam Zeynelabidin (as) oğlu Zeyd soyu, İmam Cafer’in (as) oğlu İsmail ve onun oğlu Muhammed soylu imamların Türklerle yakın ilişkileri olmuştur.       

Halife Memun’un, İmam Rız’ı (as)  veliaht tayin etmesi ile Türkler Abbasi ordusunda ve yönetiminde önemli mevkilere getirilmişlerdir. Abbasiler, İmam Naki’yi (as) Samarra’da yaşamaya mecbur ettiklerinde, İmam Naki (as) de bu bölgede Türklere İslam’ı tebliğ etmiştir. Türklerin Kur’an’ın Türkçe anlamını öğrenmeleri, Hz. Peygamberin sünnetini, İslam’ın temel prensiplerini kavramaları hep Ehl-i Beyt imamları kanalı ile olmuştur.

 

Anadolu’nun İslamlaşmasında ve Türkleşmesinde en önemli isim Ahmed Yesevi’dir. Belh, Buhara ve Horasan taraflarından gelen erenleri bu coğrafyalara yerleştirmiştir. Ahmed Yesevi, Hacı Bektaşi Veli, Sarı Saltuk, Geyikli Baba, Abdal Musa ve Horozlu Dede gibi alperenleri Anadolu’ya göndermiştir.

 

Hacı Bektaşi Veli bu hareketin öncülerindendir. Soyu İmam Musa Kazım’a (as) uzanmaktadır. Kendi himayesinde 36 bin kişinin olduğu yazmaktadır. Hacı Bektaş’ın halifelerinden Karaca Ahmed Sultan İstanbul’da ve Akhisar’da; Akçakoca’da,  Akyazı’da; Barak Baba Bigadiç’de; Hızır Samut Bozok’da Yozgat’ta; Sultan Şüca Eskişehir’de; Hacım Sultan Uşak’ta; Taptuk Emre Sakarya bölgesinde faaliyet göstermişlerdir. Şeyh Abdal Murad Horasan erenlerindendir. Bursa’nın fethinde bulunmuştur. Şeyh Abdal Musa Yesevi fakirlerindendir. Hacı Bektaş ile Anadolu’ya gelmişlerdir.

           

Emir Sultan Hüseyni soyundandır. Şeyh Geyikli Baba da Yesevi fakirlerindendir. Bursa’dadır. Burada Ahilik teşkilatından da bahsetmek gerekir. Ahi teşkilatını kuran kişi bir Ehl-i Beyt aşığı olan Hacı Bektaşi Veli’dir.

           

Anadolu, Ehl-i Beyt anlayışı ile önce İslamlaşmış ve sonra Türkleşmiştir. Büyük Selçuklular, Anadolu Selçu-klular dönemlerinde Yavuz Sultan Selim zamanına kadar geçen süreçte Ehl-i Beyt’in nefesi, himmeti bu coğrafyada idi.

 

Ancak bundan sonra Ehl-i Beyt’e sırtını dönen anlayış zaten Osmanlının da sonunu hazırlamıştır. Türk İslam dünyasının geçmişte olduğu gibi yeniden gerçekleşecek hakimiyeti, bu Ehl-i Beyt, Türk İslam medeniyetinin tekrar inşası ile mümkündür. Türk İslam medeniyetini Anadolu coğrafyasındaki insanlara yaşatarak birliği temin etmek, bozulmadan, dağılmadan, Müslüman Türk kimliği etrafında buluşmak lazımdır.

Bugün asıl olan ayrışım değildir. Bu topraklarda yaşayan bütün etnik grupların Müslüman Türk kimliği ile var olması onların yücelmesine ve yükselmesine yegane sebeptir.

Biz bu yoldaki gayretimizi çalışmalarımız ile devreye koyduk. Allah muvaffak eylesin. Prof. Dr. Haydar Baş 2 Nisan 2012

 

21.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.13

 

Erdoğan’dan savaş çağrısı

Esad zaman kazanmadan saldıralım !!! Bugün İstanbul’da düzenlenen “Suriye Halkının Dostları” toplantısında ilk konuşmayı yapan Başbakan Erdoğan, “uluslararası toplumun harekete geçmesi kaçınılmaz hale geldi” diyerek bir kez daha açıkça acil askeri müdahale çağrısında bulundu. Bugün İstanbul’da düzenlenen “Suriye Halkının Dostları” toplantısında ilk konuşmayı yapan Başbakan Erdoğan, “uluslararası toplumun harekete geçmesi kaçınılmaz hale geldi” diyerek açıkça askeri müdahale çağrısında bulundu. Bunun için gerekçe olarak Annan planı konusunda adım atılmamış olmasını gösteren Erdoğan, askeri müdahale konusunda ABD’den bile daha aceleci olduğunu bir kez daha gösterdi. haber.sol.org.tr 02.04.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.1

 

“Esad’ın kalması İsrail için hezimet olur”   

Mossad’ın eski başkanı : ‘‘Esad kalırsa bizim için hezimet olur’’ İsrail gizli servisi Mossad’ın eski başkanı Efraim Halevi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın görevde kalmasının, “İsrail için büyük bir stratejik hezimet olacağıni” İleri sürdü. Halevi, Yedioth Ahronot gazetesinde yayımlanan makalesinde, Suriye’deki krize siyasi çözüm bulunması konusunda BM ve Arap Birliği’nin Suriye Temsilcisi Kofi Annan’ın hazırladığı plana ilişkin görüşlerini açıkladı.

          

Annan Planı”nın kabul edilmesi ve uluslararası toplumun Esad’ın koltuğunda kalmasına razı olmasının İsrail açısından taşıdığı tehlikelere işaret eden Halevi, şunları kaydetti:Annan girişiminde başarılı olur ve Türkiye, Rusya, Çin, ABD, Fransa, İngiltere ile Almanya bu planın uygulanmasını uygun görürse, bir devlet olmamızdan bu yana İsrail’in en büyük stratejik hezimetine tanık olacağız. Şayet Annan bütün bunları bizi hesaba katmadan yaparsa hezimet katlanacak.

          

Gelinen aşamada İsrail’in siyaset ve güvenlik bakımından bir meydan okumayla yüz yüze olduğunu savunan Halevi, İsrail hükümetinin ise sessiz kaldığına işaret etti. Annan Planı”nın Esad’ı, sorunun odağı olmaktan çıkarıp Suriye krizinin çözümü için önemli bir ortağa dönüştürdüğünü iddia eden Halevi, İran’ın da Suriye’de çözüm sağlanması konusunda büyük devlet- lerin stratejik müttefiki haline geldiğini savundu. Efraim Halevi, 1998-2002 yılları arasında İsrail gizli servisi Mossad’ın başkanlığını yapmıştı. Rasthaber 02.04.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.2

 

Yok oluşun ilahi işaretleri

Tarihin karanlıklarında nice ölü devletler, nice kadavra imparatorluklar ve nice helak olmuş toplumlar gömülüdür. “Devlet ve toplum kabristanlığı”ndan ibret almamız gereken günlerden geçiyoruz. Nitekim merhum Akif, “kıssadan hisse”sinde şöyle der: “Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa, yarım hisse mi verdi?  “Tarih“İ  “tekerrür”  diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?”

           

Yaşanan olayları ele alın; millet, hükümet veya devlet iradesinin esamesi okunmuyor. Türkiye sürüklenip gidiyor. Sürüklendiğimiz noktayı öngöremiyoruz. Sayısını hatırlayanımız yok… Şu kadar devleti yıkılıp gitmiş, şu kadar boyu ve soyu tarihten silinmiş bir millet olarak, akıl almaz gidişatımızın ve devlet-millet sürüklenişimizin varacağı yok oluşu görmek zorundayız. Hakkı teslim etmek lazım ki, Prof. Dr. Haydar Baş beyden başka, gelişmeleri ve tehlikeleri öngörebilen, sivil-asker herkesi ayıktırmaya çalışan, devlet ve milletin akıl sahiplerine çağrı yapıp çözümler sunan, yol gösteren bir Allah kulu yok…

           

Merhum Celal Mısır hocamız, 84’lü yıllarda şu gerçeğin altını ısrarla çizerdi: Bir milletin uleması (aydın kesimi) ve umerası (idarecileri) bozulursa, o millet yok olmaya sürüklenir. Bu hikmetin, Hz. Peygamber’den bir haber, bir tenbih olduğunu yıllar sonra fark ettim. Nitekim Rasulullah

(sav) şöyle buyurur: “insanlardan iki sınıf vardır ki, onlar iyi olursa, tüm toplum iyi olur; onlar bozulursa bütün toplum bozulur. Onlar, alimler ve idarecilerdir” (Suyuti, Cami’us-Sağir, H. No. 5047; Münavi, Feyz’ul Kadir, 5/ 384, 5047; Ebu Nuaym, Hilye, 4/96).

           

Bugün maalesef toplumumuz bu bozulmayı ciddi düzeyde yaşıyor. Alemlere rahmet Hz. Muhammed’in(sav) “Ümmetim hakkında en çok korktuğum fitne, sapmış ve saptıran idarecilerdir. Ümmetimden bazı gruplar (Hak din olan İslam’a sırt dönerek) müşriklere ve Ehl–i Kitaba iltihak edeceklerdir, onların dinlerine dahil olacaklardır ” diye haber verdiği büyük fitne, Müslüman toplumları kasıp kavuruyor (Ebu Davud, Sünen, Fiten, 1; İbn Mace, Sünen, Fiten, 9; Darimí, Sünen, Rikak 39, H. No: 2755, 2/219).

 

Toplum, yöneticileri veya okumuş-yazmış takımı bahane ederek bozulmaya ya mazeret üretiyor, yahut duyarsız kalıyor. Ancak akıl sahibi hiçbir toplumun, “Ey Rabbimiz! Biz yöneticilerimize ve büyüklerimize uyduk da onlar bizi yolda saptırdılar” (Ahzab Suresi, 67) diyerek helak olmaktan ve azaptan kurtulması mümkün olmaz.

 

Vakıa şu ki, geçersiz hiçbir mazeret, toplumların helakini engelleyememiştir. Hatta birçok geçerli mazeret bile helak olmaktan kurtulmak için yetmemiştir.Toplumdaki bozulma öyle bir hal alır ki, kulaklar işitmez, gözler görmez, kalpler ürpermez. İdareciler başta olmak üzere toplum, bakar kördür artık… Bugün maalesef bu süreci yaşıyoruz. “Onları doğru yola çağırmış olsanız, işitmezler. Ve onları sana bakar görürsün, oysa onlar görmezler” (Araf Suresi, 198)

 

Akl-ı selim ikazlara kulak asmayan, yanlış ve batılda ısrar eden şımarmış idareciler, kendi toplumlarının helake sürüklenmesinde baş çekerler. Alemlerin rabbi olan Allah (cc), toplumların yok oluşa sürüklenmesindeki evrensel ilahi ölçüyü şöyle açıklar:

“Bir ülkeyi helâk etmek istediğimizde, o ülkenin servetten ve devletten şımarmış elebaşılarına (hakkı/doğru) gösterip ikaz ederiz; buna rağmen onlar ısrarla orada kötülük/batılı işlerler. -Böylece o ülke, helâke müstahak olur; biz de orayı darmadağın ederiz” (İsra Suresi, 16).

           

Servet ve devletle sımarmış bu yöneticilerin en temel vasıflarından biri de, işbaşına geldiklerinde tarımı ve nesli /geni kökten kurutmaya kalkışmalardır… Nitekim bu bağlamda da ilahi ikaz söz konusudur: “Dünyaya dair konuşmaları seni imrendiren şu (Müslümana hasım olanlar), yer yüzünde iş başına geçti mi orada fesât çıkarmaya, tarımı ve nesli/geni kökünden kurutmaya koyulurlar.

           

Allah ise fesadı sevmez” (Bakara Suresi, 205). Yerden bereket ve gökten rahmet kesilir. Yüreklerden iman ve samimiyet çekilir. Toplumu kaos, kargaşa ve korku kuşatır. Kardeş kardeşe kırdırılır. İlahi ve nebevî haberlerin işaret ettiği bozuk idarecilerin eli, uygulamaları ve hıyaneti ile toplumlar yok oluşa sürüklenir; devlet ve milletler, artık kadavra millet ve ölü devlet halini alırlar. Hz. Peygamber’in hatırlatmasıyla, böylesi hıyanet içindeki idarecilerin ne dünyada, ne de ahirette yatacak yerleri yoktur: “Bir adam ki, Allah onu, halkı görüp gözetmek ve himaye etmek üzere idareci yapar, o da idare ettiği halka hiyanet ederek aldatmış olduğu halde ölürse; Yüce Allah o kişiye, Cenneti kesinlikle haram eder” (Buhârî, Sahih, Ahkâm 8; Müslim, sahih, İman, 63/227).

 

Toplumun helak oluştan kurtulmasının yegane yolu; sapmış ulema ve şımarmış umera/idareci takımına sırtını dönüp hak, adalet ve dosdoğru ölçülere sahip önderlerle bir ve beraber olarak tüm mukaddesata ve geleceğine sahip çıkmasıdır. Mehmet Emin Koç 04.04.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.3

 

Gadir-i Hum hutbesi müslümanların ortak değeri

Hz. Ali’nin(ra) velayeti ve Rasulullah’tan(sav) sonra ümmetin sahibi oluşu, İslam’ın tüm kaynaklarında “mütevatir derecede haber”lerle sabittir. Rasulullah (sav) “kendinden sonra ümmetinin sapıklığa düşmemesinin garantisi olarak iki emanet olan Kur’an ve Ehl-i Beyt’ini bıraktığını” ilan buyuruyor (M. Hamidullah, Mecmûatü´l-Vesaik, 362, 365; Tirmizî, Sünen, Menakıb 32; Ebû Davud, Sünen, Talâk 40; Müslim, Sahih, Kasame 26; Buharî, Sahih, Hudud 10; İmam Malik, Muvatta, Kader 3; Darimî, Sünen, Mukaddime 24; Ahmed b. Hanbel, Müsned, I/75, 3/212, 286, 4/206, 5/30).

          

Bu nebevî ilana mukabil, İslam’ın esaslarının ancak Emevî istibdat ve mezalim süzgecinden geçtiği kadarına vakıf olabilen müslümanların Ehl-i Sünnet kesiminin kimi mürekkep yalamış cahilleri, Ehl-i Beyt’i diline doluyor… Hz. Ali’nin(ra) velayetini Emevî taassubu ile görmezlikten geliyor, Gadir-i Hum hutbesini inkâra yelteniyor, hatta Yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de “sevilmesini emir buyurduğu” (Şura Suresi, 23) Rasulullah’ın bu kutlu Ehl-i Beyt’ini sevenleri mel’un Yezid’in yaklaşımıyla red ve lanetleme noktasına sürükleniyor.

 

Halbuki Rasulullah’ın Hz. Ali’nin velayetini ümmetine duyurduğu ve kendisinden sonra ümmetinin sahibi oluşunu ilan ettiği Gadir-i Hum hutbesine dar rivayetler, Ehl-i Sünnet kaynaklarında da mütevatir derecesindedir. Nitekim el-Banî, Gadir hadislerinin her iki kısmının sahih, hatta ilk kısmının mütevatir olduğunu açıklar (el-Bani, Silsilet’ü Ehadis’is-Sahiha, I-IV, s. 343-344, 2. Baskı, Amman, 1404).

           

Gadir-i Hum olayı, Ehl-i Beyt’in bizzat Hz. Ali efendmizin hattyla kaleme alınmış temel hadis kaynak- larında teferruatıyla aktarıldığı gibi, Ehl-i Sünnet’in ana hadis kaynaklarında çeşitli detaylarıyla rivayet edilmek- tedir. Gadir-i Hum’a dair en sağlam kaynaklara dayalı en geniş malumatı, Prof. Dr. Haydar Baş beyin 10 ciltlik Ehl-i Beyt Külliyatı’nda bulabilirsiniz. Bu külliyatı, başucu kitabı yapın ki, gönlünüz ve haneniz Ehl-i Beyt sevdasıyla bereketlensin. Gadir-i Hum hadisleri bağlam- ında Cemal Sofuoğlu, Adnan Demircan ve Ali Osman Ateş hocalar da makale düzeyinde çalışmalar yaptılar. Rasulullah’ın Arafat’taki Veda hutbesinden sonra irad ettiği Gadir-i Hum hutbesi, orada hatırlattığı ölçüler ve emanet bıraktığı değerler, bütün müslümanların ortak malıdır, ortak değeridir, ortak adresidir.

          

Ahir zamanda güya İslam namına Ehl-i Beyt’in karşısına geçip Deccalların safında yerini almış kimi Ehl-i Sünnet kılıklı softalar bilmezlikten gelseler de… Ehl-i Sünnet’in en sağlam kabul ettiği hadis kaynaklarında Gadir-i Hum olayının nakledilmesi, bu gerçeklerin, sadece 'ötelenmiş' Şia dünyasının değil, Sünni-Şii tüm müslümanların ortak değeri olduğunu gösteriyor. Zerre kadar iz’anı ve imanı bulunan her İslam evladı, Prof. Dr. Baş’ın gayretleri ile “Rasulullah’ın ümmetine emanet bıraktığı” bu değerler etrafında buluşuyor, yüreği birlik aşkıyla çarpıyor, müslümanların tevhidi için çırpınıyor.

 

Gâdir- Hum, Mekke ile Medine arasında, Mekke’ye 190-200 km mesafede, Medine’ye gidiş istikametinde yolun sol tarafında, eski hac yolu ve mikat mahalli olan Cuhfe’nin 5 km. yakınında sazlık ve bataklık bir mevkidir. Hz. Peygamber’in veda haccı dönüşü dinlen- diği, ikindi namazını kıldığı ve okuduğu hutbe hatırası olarak metruk bir mescit bulunmaktadır (Yakut el-Hamevî, Mu’cem’ul-Buldan, II, 389).

           

Ehl-i Beyt Külliyatı’nın müellifi Prof. Dr. Haydar Baş beyin gayretleri ile Bursa’da düzenlenen Uluslararası Uluslararsı Ehl-i Beyt Sempozyumu’nun kapanış konuşmasında, Prof. Dr. Baş, Rasulullah’ın Gadr-i Hum hutbesinin Ehl-i Sünnet dünyasından 210 temel kaynak eserde konu edildiğini anlattı, ekrandan söz konusu kaynakları tek tek sıralayarak aktardı.

           

İmam Nesaî, Hz. Ali’nin fazileti hakkında Hasais adlı eserini telif ettiği ve oradaki hadisleri rivayet ettiği için şehit edilmiştir (Bkz. Nesai, Hasais, s. 4, Beyrut, Tarihsiz) Gadir-i Hum hutbesinin bizzat ismi, mevkii ve detayları zikredilerek rivayet edilen Ehl-i Sünnet’in temel hadis kaynaklarından bazılarını hatırlatarak, bugünkü bölümü sona erdirelim: Müslim, Sahih, Fedail’üs-Sahabe, 44/36,6175, 6176, 6177. Nesaî, Hasais-i Ali, H. No. 8, 76, 82,83,85, 90, 95, 96, İbn Mace, Sünen, Mukaddime, Fazl’u Ali’yy-İbni Ebi Talib, 29/116.  Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/241(s.262), 950(s.340), 964(s.344); 7/23959(s.779-780); 6/18671 (s.305-306), 19494 (s.528), 19518(s.534), 19540(s.538-539), 19543 (s.539).

 

 

Gadir-i Hum hutbesinin içeriği ve Rasulullah’ın dikkat çektiği ölçüler ise, Prof. Dr. Baş’ın hem Ehl-i Beyt Külliyatı’nda, hem de sempozyumun açılış konuşmasında belirttiği üzere, Ehl-i Sünnet’in 200’leri aşan temel kaynaklarında rivayet edilerek günümüze kadar gelmiştir. Konu bu derece açıktır, nettir, hakikattir.

 

Ehl-i Sünnet’in vazgeçilemez hadis kaynağı olan Müsned’in müellifi ve Hanbeli mezhebinin sahibi büyük imam Ahmed b. Hanbel(ra), “Hz. Ali’nin faziletleri hakkında varid olan hadisler bir başkası için varid olmamıştır” demektedir (Heytemî, Sevaik, s. 118, Kahire Mat., Mısır, tarihsiz). Birçok muhaddisi Ehl-i Beyt sevgisi sebebiyle çürüğe çıkartmaya ve rivayetlerini zayıf diye yaftalamaya kalkışan Zehebi ve Nisaburî bile, “Hz. Ali’nin fazileti babında varid olan sahih ve hasen hadisler kadar, sahabeden hiçbiri hakkında varid olmuş değildir” diyerek, hakkı teslim etmek durumunda kalmışlardır (bkz. Heytemî, Sevaik, s. 118-119).

          

Ehl-i Sünnet adı altında ahir zamanın Deccalların peşine takılıp Ehl-i Beyt’i sevenlerin karşısına geçerek oradan müslümanlara kurşun atan cahillerin foyaları ortaya çıkıncaya ve hakkı sahibine teslim edinceye kadar, bu konuya devam edelim. Mehmet Emin Koç 06.04.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.4

 

Siyasal İslam’ın Emperyaliz İle Bütünleşmesini, Bir Yerde Kırmak Zorundayız.

Suriye Meselesi Artık İran Meselesidir! Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore’nin başkentinde, Obama ile yaptığı görüşme, hem Amerika, hem de Amerika ile kaderini bütünleştirmiş AKP için, kader niteliğinde bir görüşmedir. Amerika’dan son içi boş tehdidin geleceğini anlayan Ahmedinecat, önce Erdoğan ile görüşmek istememiş, Erdoğan’ın ısrarı sonunda, görüşme ancak bir gün sonra gerçekleşmiştir. Bu görüşmede, Amerika İran’ı birkez daha tehdit etmiştir. Tehdidi iletenin de, tehdidi yapanın yanında olduğunu bilen İran, Türkiye’ye karşı sertleşmeye başlamıştır.
İşaretler şunlardır.

 

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanını bir gün bekletmek, diploması dünyasında az görülen bir durumdur. “Suriye’ye olan desteğinin artarak devam edeceğini, İran, Türk tarafına bildirmiştir.” Suriye’nin Dostları adı altında, Suriye’nin Haçlı Düşmanlarının, İstanbul’da toplanmış olmasını, sert bir dil ile eleştirmiştir. Türkiye’nin, Amerika’nın emirleri doğrultusunda, İran’a petrol ambargosu uygulayacağını bildirmesi, İran’ı da, Türkiye’ye karşı tedbirler almaya yöneltmiştir.

 

İran’ın Suriye’ye yapılacak bir müdahalede, Suriye’nin yanında olacağını açıklaması, Erdoğan’ı Suriye müdahalesi konusunda elini soğutmuştur. (Amerika’nın planına göre, Türkiye, önce Suriye’ye girecek,  seçimlerinden sonra da, Amerika İran’a hava saldırısı yapacaktı.)

İran ile (5+1) ülkelerinin nükleer enerji konusunda yapacakları görüşmelerin İstanbul’da yapılmayacağı, İran tarafından resmen açıklanmış olmasıdır. Üslup da oldukça yadırgatıcıdır. Bunlardan daha önemlisi, Amerika, İsrail ve Yunanistan’ın bölgede yaptığı askeri tatbikat sırasında, Malatya’daki Küreçik Amerikan Üssünden gemilerin haberleşme yardımı almış olmasıdır. Amerika, bugün yaptığı bir açıklamada, Suriye’nin muhaliflerine istihbarat desteği vereceğini açıklamış bulunuyor. Amerika, İran’ın Amerikan dolarını, diğer ülkeler ile yaptığı alış-verişte kullanmaması, Amerika’yı çileden çıkarmaktadır. Daha fazla dolar basmasını engellemekte, sömürü alanlarını tıkamaktadır. Amerika Suriye’yi vuramasa bile, İran’ı vurmak isteyecekdir. Pazarını genişletmesi,  yeni ham madde ve enerji alanlarına ulaşmasının önünde, İran büyük engel teşkil etmektedir. Yaşananlara böyle baktığımızda, mesele artık Suriye meselesi değildir. İran meselesidir.

           

Peki, bizim kaderimiz, Amerika’ya uşaklık etmek midir? Amerika komşularımızı bize düşman ederek, bölgede Türkiye’den de bir parça kopararak, Büyük Kürdistan’ı kurup, içine de üslerini yerleştirip, bize harabe bir bölge bırakacak, biz de Amerika’ya bu işleri yapmasında uşaklık edeceğiz.

          

Peki, bu bir kader midir? Hayır.

Dincileşerek “dini bölücülük” cemaatleşmek, sosyal bütünleşmemizi durduruyor. Bizi bölüyor. Sosyal sermayemizi, “direnme gücümüzü”, Amerikan emperyal-izmini, halkımıza kavratarak bu bölcülüğü/gericiliği kırabiliriz. Siyasal iktidarı ve işbirlikçilerini korkudan eleştirem- iyorsak da, Amerikan saldırganlığını ve tahripciliği/ gericiliğini, yakınlarımıza anlatmak, bu ülkede yaşamanın bize verdiği sorumluluktur. Varlığımızı savunmaktır.

 

“İslam'ın en büyük tahrip aracı", Siyasal İslam’ın emperyalizm ile bütünleşmesini,  bir yerde kırmak zorundayız. Bülent ESİNOĞLU 06.04.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.5

 

Kalıpları Ehl-i Sünnet, kalpleri Ehl-i Salib

Büyük Ortadoğu Projesi’nin yerel savaş lobileri, Türkiye başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasında işbaşı yaptılar. Toplum mühendisliği yapıyorlar. Kardeşi kardeşe kırdırtmak istiyorlar. Müslümanı Müslümana boğazlatmak peşindeler. Böylece BOP işgalcilerine ve İsrail’e yayılma alanı açmak istiyorlar.

           

Dinlerarası diyalog mavallarıyla Ehl-i Salib’i, Hıristiyanları ve Yahudileri Müslüman’a “amentüde ortak iman kardeşi” yapanlar, aynı Allah’a, aynı Peygambere, aynı Kur’an’a iman eden müslümanları, birbirine düşman yapıyorlar, kendileriyle harp edilmesi gereken “kâfirler” olarak ilan ediyorlar.

           

Bölgemizde yaygın bir Şii-Sünni çatışmasını, Alevî-Sünni kapışmasını kurguluyorlar. Irak’ta, Lübnan’da, Suriye’de ilk denemelerini yapmaya kalkıştılar; başara- madılar. Hatta Türkiye’de bile Türk-Kürt, Alevî-Sünni dalaşı arzuluyorlardı.

-Topyekun seferber olmuşlardı. Hacılarını, hocalarını, cüppellilerini, şalvarlılarını, köşe başlarına ve STK’ların arasına konuşlandırdıkları ne kadar Amerikan ve Haçlı şebekeleri var idiyse hepsini seferber ettiler. Ayrılık ve fitne tohumlarını ektirdiler. İslam’ın ilk döneminin fitnelerine sarıldılar, Yezid pozisyonu aldılar. Şalvarlısını Muhammed Abdulvehhab’ı avladıkları Yahudi Safiye’lerle avlıyorlar.

           

Cüppelisinin önüne zina kasetlerini koyuyorlar; Haçlı gibi konuş, Müslüman’a savaş açmaya fetvalar ver, yoksa kodeste çürütürüz diyorlar.

İslamcısının önüne Amerikan lobilerinde verdikleri taahhütleri hatırlatıyorlar. Kimisini Saddam’ın boyuna geçirdikleri idam ilmeğiyle korkutuyorlar, kimisine koltuk gösteriyorlar. Pozisyonlarına göre Haçlının safında hizmet ettiriyorlar. Türk milletini tuzaklarına çekmek için Haçlı gibi konuşturuyorlar, Haçlı gibi vaziyet aldırıyorlar.

 

Sakalları, sarıkları, kalıpları güya Ehl-i Sünnet olanlar, Haçlının safında Müslüman’a karşı cephe vaziyeti alınca; kalplerinin Ehl-i Salib olduğu zahir oldu, kalplerindeki haçlar açığa vurdu. Bunlara rağmen oyun tutmadı… Tutturamadılar. Fitneyi yeşertemediler. Prof. Dr. Haydar Baş bey oyunları bozdu. İslam coğrafyasına Muhammed Mustafa’nın ve Ehl-i Beyt’in Tevhid mayasını çaldı, maya tuttu… Kirli savaş ötelendi. Sarıkları ve kalıpları güya Ehl-i Sünnet, lakin kalpleri Ehl-i Salib olan kesimin Prof. Dr. Haydar Baş beye karşı düşmanlıkları, taarruzları, yaygara ve hezeyanları bu yüzden.

 

Küresel işgalciler vaz mı geçtiler? Hayır. Türkiye-Suriye ve Türkiye-İran arasında benzer bir oyun tezgahlıyorlar. İşgalciler baş çekiyor, senaryo yazıyor; yerli-bölgesel figüranlar ve Haçlılardan rol kapanlar oynuyor. ABD, Avrupa Birliği ve İsrail, bu stratejinin senarist- leridir, baş aktörleridir. İslam coğrafyasındaki ülkelerin kimi idarecilerini, toplum önderlerini ve halklarını maşa olarak kullanıyorlar. Bu maşalar kimlerdir, diye sormanıza gerek kalmayacak kadar sorunun cevabı açıktır. Maşalar Haçlı kabağı gibi ortadadır. İslam coğrafyasında yaymak istedikleri iç savaşı ve Müslümanı Müslümana kırdıtma “fesad”ını, demokrasi ve insan hakları diye takdim ediyorlar.

           

Halkları içten ayartarak demokrasi getirdiklerini ilan ettikleri Irak’ta, Libya’da, Mısır’da, Tunus’ta, Cezayir’de, Sudan’da kan gövdeyi götürüyor. Huzur ve kardeşlik göğe çekilmiş, namuslar kirletilmiş, at izi it izne karışmış… gelen gideni aratıyor. Bütün yanlışlarına ve diktalarına rağmen Irak Saddam’ı, Libya Kaddafi’yi, Mısır Mübarek’i mumla arıyor. Suriye’yi de bu “menem demokrasi ülkelerine” benzetmek istiyorlar… İran’ı da. Bu kirli işte Türkiye’yi kullanıyorlar. Türk siyaseti, ne Türkiye’nin, ne de kendilerinin akıbetini görüyor. Akıbet hiç ama hiç hayır değil… Hacısı-hocası, cüppelisi-şalvarlısı, İslamcısı-radikal İslamcısı, diyalogcusu-anti diyalogcusu, liberali-neoliberali işgalcilerin hizmetinde, Amerika’nın safında ve Haçlıların cephesinde Müslüman komşularına karşı kurulmuş vaziyetteler.

           

Haçlılar, Osmanlı’yı Birinci Dünya savaşına böyle bir provokasyon sokmadılar mı? Sonra da Osmanlı’yı bölüp parçalamadılar mı?! Sivili-askeri, yöneteni-yönetileni olarak topyekun Türk milleti aklını başına devşirmez, bu vahim gidişatı ve yakın akıbeti böyle okumazsa; kardeş kıyımı, bölünme ve yok olma çok uzak değildir. Mehmet Emin Koç 11 Nisan 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.6

 

ABD - İhvan - F Tipi Cemaatin Sünni kuşak hattı

Arap Baharı Pax Americana’nın Sünni İslam kuşağını oluşturma projesidir. Açın bakın arşivlere İhvan yani Müslüman Kardeşler Teşkilatının önderini yakın geçmişte Washington’daki Demokrasi ve İnsan Hakları Etüt Merkezinde ağırlayanın ABD derin devletinin ünlü ismi Senatör Mc Cain olduğuna tanıklık ederseniz! Buradan hareketle Tunus’ta uç verip bütün Arap coğrafyasına sıçrayan hareketin bağımsız bir halk isyanı gibi değerlendirmek gerçeği yansıtmaz!

           

ABD’nin yeni bölge planlamasındaki temel dinamik İslam’ın Sünni-Şia eksenli olarak ikiye bölünmesi ve bunun üzerinden dengelerin kurulmasıdır. İhvan, Taliban, El-Cezire ve Hamas’a Katar gibi ABD’nin uydusu olan bir yerde üs verilmesi bu tezimizin en somut işaretidir.

-Türkiye’de seçilen partner ise zannedilenin aksine AKP’den ziyade F tipi Cemaattir ki bu durum o camia mensuplarının ABD’ye iman noktasında olmaları ve hadiselere yaklaşımları ile sabittir! Sabahattin Önkibar 12 Nisan 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.7

 

Cennet ve Cehennem yetkisini Allah’ın elinden kimse alamaz?

Haçlıların Cennete müslümanların ise Cehenneme gideceğini biz demiyoruz Saidi Nursi Lahikalarında ve kimi Nurcular yazı ve sohbetlerinde diyor: “Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hıristiyan ölmüşse şehit sayılır.” (Kastamonu Lahikası,s.45). Ne dinden olursa olsun bir nevi şehit hükmündedir. Mükâfatı büyüktür, belki onu cehennemden kurtarır. Elbette şimdi fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz. İsa’ya mensup Hıristiyanların mazlumlarının çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şehadet denebilir.” (Kastamonu Lahikası,s.75). “Hatta o mazlumlar kafir de olsa, ahrette kendilerine göre o dünyevi afattan çektikleri belalara mukabil rahmet-i ilahiyenin hazinesinden öyle mükafatlar vardır ki, eğer perde-i gayb açılsa o mazlumlar haklarında büyük bir tezahürü rahmet görünüp ‘Ya Rabbi şükür elhamdülillah’ diyeceklerini bildim ve kati surette kanaat getirdim.” (Kastamonu Lahikası, s.45)

           

Yukarıdaki alıntıları Muharrem Bayraktar kardeşimiz 3 Nisan 2012 tarihli Yeni Mesaj gazetesinde okurları ile bir defa daha paylaştı. müslümanlarla savaştıkları için Hıristiyanların cennete gideceklerini savunan cemaat mensuplarının yaptıkları tevil ve Said-i Nursi’yi bu bahiste savundukları gereçe şu: “Kendilerine İslâm hakikati ulaşmamışsa!” Gerekçeyi görüyor musunuz? Adam Çanakkale’de müslümanları Anadolu’dan atmak için Haçlı savaşına katılacak amma İslâm gerçeğinden haberdar olmayacak! Bu kişi kiminle savaştığını bilmiyor mu? 1453’ten beri İslâm’ı bilmeyen bir Hıristiyan olabilir mi Avrupa’da? Hatta, Endülüs’ten beri İslâm’dan haberi olmayan bir Hıristiyan bulmak mümkün mü? “E biliyor amma, yanlış biliyor!” öyle mi? O yanlış bilgi ile Müslüman’ı katledecek Cennete gidecek, Müslüman dinsizle savaşacak Cehenneme gidecek, olacak şey mi?

          

Sakın ola ki Müslüman’ın savaşırken Cehenneme gideceğini kim söylüyor demeyiniz, Kadırga TV’de Hulki Cevizoğlu’nun programında bir başka Nurcu söyledi!” PKK ile çatışırken ölen Mehmetçiğin şehit sayılamayacağı iddiasında bulundu.

 

Önce bu iddiaya Ankebut Suresinin 69’uncu ayeti ile cevap verelim: “Bizim uğrumuzda cihâd edenleri, elbette yollarımıza eriştireceğiz. Allah şüphesiz, iyi davranan- larla beraberdir.” İşte Mehmetçik tam da bu ayetin muhatabıdır. Evet, Mehmetçik, Kürtleri Mecusi yapmak isteyen PKK ile mücadele etmektedir, yani Allah yolunda cihâd üzerindedir, şehittir.  Haçlılara hiç mümkün olmadığı halde, “Belki İslâm’dan haberleri yoktur” diye şehitlik dağıtanların, bu milletin önemli bir kesimini Mecusi yapmak isteyen bir terör örgütü ile savaşan askerlerine şehitliği çok görmesi çok ilginçtir. Sizin bu haliniz yüzünden Aziz Karaca kardeşimizin çok doğru tespit ettiği gibi, “Ataları vatanı seven” bu milletlin yeni zamane nesli “satanı” seviyor.

 

Toparlayacak olursak… O zaman biz kendilerine şu soruları soruyoruz: Asla mümkün değil amma, “Hadi onların İslâm’dan haberi yok!” Misyonerleri ile İslâm coğrafyasında cirit atan Vatikan’ı; Filistin’de 1948’den beri Müslüman kanı akıtan İsrail dinine mensupları ve devlet içinde devlet talebinde bulunan Patriği ve cemaatini müslümanlarla aynı kefeye koyup Cennete göndermek neyin nesi oluyor? Onların da mı İslâm’dan haberleri yok?! Namazımızın olmazsa olmazı olan Fatiha’nın son ayetlerini kim neshetti!

 

-Allah’u Ekber… Ayrıca Allah(c.c) “… Bugün kâfirler, sizin dîniniz’den (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın; Ben’den korkun! Bugün size dîninizi ikmâl ettim; üzerinize olan nîmetimi tamamladım ve sizin için dîn olarak İslâm’ı seçtim… (el-Mâide, 3)”  derken, sizin iddia ettiğiniz nedir?

           

Sonra Müslüman bir kadının Hıristiyan bir erkekle evlene-meyece-ği ayetler, sahabe uygulaması ve icmâ ile sabit olmasına rağmen sizler hangi yetki ile Müslüman bir hanımın Hıristiyan yahut Yahudi bir erkekle evlenebileceğine cevaz veriyorsunuz? Ellerinden topraklarını aldığı müslümanların kollarını taşlarla kıran ve üzerlerine misket bombası yağdıran şu İsrail’e… Irak’ta ve Afganistan’da kirletmedik İslâmi değer bırakmayan şu ABD’ye… Suriye yahut İran’a yaptığınız eleştirinin onda biri kadar bir eleştiriyi en yetkili ağzınızdan bir kerecik olsun duyalım da bari “Çıkmadık canda ümit var” diyelim.

           

Allah (c.c.)’ın yarattıklarını Cennete gönderme ve Cehenneme atma yetkisi Yüce Zatına aittir ve onları muhtelif ayetleri ile Kitabında derç etmiştir.  Yine Yüce Allah (c.c.)’ın kendine verdiği yetki ile Hz. Muhammed (s.a.v) de o ayetlerin tefsiri olan hadisi şerifleri ile Hıristi- yanların ve Yahudilerin ebedî cehennemlik olacaklarını ümmetine ve insanlığa tebliğ etmiştir. O yetkiyi Allah (c.c.) ve Resulü (s.a.v)’nün elinden hangi güç alabilir? Babanın aslanı, Hasan Demir 18 Nisan 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.8

 

Yeşil Mason Locasına dikkat!

Ankara Kulislerindeki yeni dedikodu Yeşil Mason Locasının faaliyete geçtiğidir! O nasıl bir şey mi? Malum klasik Mason Locaları bütün dünyada sonuçta Küresel Egemen güçle yani Siyonizm’le irtibatlandırılır! Yeşil Mason Locası da amaç bağlamında diğerleri ile ayrışmıyor, tersine şimdi onlardan bile çok önde gidiyor! Yeşil Masonların bugün hem küresel irtibatları hem de Musevi lobileri ile olan ilişkileri eski biraderlere bile parmak ısırtıyor! Dahası var: Yeşil Masonlar Siyonizm’in alanını genişletiyor ve Müslüman dünyanın imanına taarruz ediyor!

          

Nasıl mı? İbrahimi dinler hikayesi ile! Malum bu hikayenin özü, müslümanlarla beraber Hıristiyanlar ve Museviler de cennete gidecek tezidir. Yeşil yani sözde Müslüman Masonlar, “Aleviler ve Şiiler cehenneme gidecek” derken Musevilere ve Hıristiyanlara cennette rezervasyon yapıyor! Peki, iki mason camiası kıyaslandığında hangisi mi tehlikeli? Tağbiki din iman hırsızı munafık yeşil mason. Sabahattin Önkibar 23 Nisan 2012 

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.9

 

“Zaman İsrail’den Daha Siyonist”

İran Ankara Büyükelçiliğinden Zaman gazetesine zehir zemberek bir mektup gönderildi. Mektupta Zaman gazetesinin, İsrail’den bile daha siyonist bir çizgide olduğu vurgulandı. Birkaç gündür bazı medya organlarında yer verilen mektuba henüz Zaman’dan bir cevap verilmiş değil...

           

 ‘Zaman Gazetesi`nin varlığı Amerikan ve Siyonist medyasına gerek bırakmıyor` diyen Büyükelçilik, gazetenin İran`a karşı hasmane tavrının nedenini öğrenmek istediğini, ancak yetkililerinin yanaşmadığını belirtti.

 

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- İran Ankara Büyükelçiliği’nden Zaman Gazetesi’ne mektup. Elçilikten gönderilen yazıda Zaman’ın varlığının artık Siyonist ve Amerikan medyasının, İran İslam Cumhuriyeti’ni Türkiye’deki karalama faaliyetlerine gerek bırakmadığı yazıldı.

 

Çatışma çıkarma çabası. Büyükelçiliğin Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’ya gönderdiği mektupta, Zaman’ın 24 Nisan 2012 tarihli sayısında bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti aleyhinde kasıtlı bir yazıya daha yer verildiği belirtilerek, “Söz konusu yazı, gazetenizin İran karşıtı makul olmayan bir yaklaşım içinde olduğunu ve Türk kamuoyunda komşu bir ülkeye karşı kötümser bir atmosfer oluşturarak mezhep ve ırklar arası çatışmayı alevlendirme çabasında olduğunu göstermektedir” denildi. Medyaya açıklanan ancak basının tamamına yakını tarafından pas geçilen bu mektupta neler mi var?

 

Özetle Zaman Gazetesinin: Siyonizm’e uşaklık ettiği beyanı var! ABD’nin yörüngesinde yayın yaptığı değerlendirmesi var! Mezhepçilik yaptığı ifadesi var! İslam’ın içinde fitne çıkarmak istediği yorumu var! Müslüman ve komşu bir ülkeye hasımlık yapıldığı görüşü var! Siyonist ve ABD basını bile sizin kadar iftira etmiyor feryadı var!

 

Zaman Gazetesini satın alan sözde mütedeyyinlere bu tabloyu armağan ediyoruz! Hoşgörü yalan, nefret gerçek! Zaman`dan İran karşıtı haberler

Başbakan Erdoğan liderliğindeki AKP heyetinin 25 Mart`ta Seul`de ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmenin ardından Türkiye İran`dan aldığı doğalgaz ve petrolü azaltma kararı almış, bizzat Başbakan Erdoğan mevcut İran yönetimini sert bir dille eleştirmişti. Bu gelişmeye paralel olarak, Suriye`ye karşı yapılan kara propagandanın benzeri İran`a karşı da hızlandırıldı. Uzun bir süredir İran`a dönük karalayıcı içerikte haber yapması ile dikkat çeken Zaman gazetesinde son aylarda bu yöndeki haberlerin arttığı görülüyor.

Örneğin dün Zaman gazetesinde, son aylarda Suriye ile ilgili yapılan haberlerin aynısı İran`a ile ilgili de yapıldı. Dün gazetede “PKK sığınaklarında İran yapımı el bombalari” başlıklı bir haber yer aldı. Bir diğer örnek ise Zaman`da 24 Nisan`da Dr. Ali Rıza Gafuri imzası ve “İran Sünnilerine yapılan baskılar ya da Şii mezhep faşizmi” başlığı ile yayımlanan yazı. Bu yazıda da İran`a ve şii inancına dönük düşmanlık içeren ifadeler kullanıldı. Suriye`ye dönük kara propaganda da Esad ailesinin Nusayri olmasına dikkat çeken islami çevreler, ülkemizdeki Alevi yurttaşlarda ciddi bir kaygının oluşmasına neden oluyorlar.

           

Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal, bugün yayımlanan `İslâm kardeşliği içinde Şiîlik ve İran` başlıklı yazısında açıkça nefret ve düşmanlık içeren ifadeler kullandı. Ünal`ın yazısı, Zaman gazetesinin son dönemde İran`ı karalayıcı haberleri ile uyum gösteriyor. Sanki Türkiye değil de İran NATO üyesi! Yazısının sonunda ise Ünal, sanki Türkiye değil de İran NATO üyesiymiş gibi, kara propaganda örneği ifadelerle İran düşmanlığını konuşturuyor: “Bölgemizdeki gelişmelere ve ideal İslâm kardeşliğine bakarken bu hususlar ve Anglo-Saxon-İsrail ittifakı politikalarının İslâm dünyasını daha da parçalamak için onun kalbine, derinliğine bir hançer gibi Şiî hilâlini sokmaya çalıştığı ve İran`ın da aynı paralelde hareket ettiği gözden uzak tutulmamalıdır.”

Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal`ın bugün yayımlanan `İslâm kardeşliği içinde Şiîlik ve İran` başlıklı yazısı, içerdiği Şiilik ve İran düşmanı ifadelerle dikkat çekiyor.

 

Sanki Türkiye değil İran NATO üyesiymiş, sanki Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye gibi ülkelerdeki sünni-islamcı partiler ABD müttefiki değil de -İran ABD müttefikiymiş gibi yazan Ünal, kara propaganda örneği ifadelerle Ünal İran`a dönük düşmanca ifadeler kullandı. Ünal`ın ifadeleri, Zaman gazetesinin son dönemde İran ve Suriye`ye dönük karalayıcı haberleri ile uyumluluk gösteriyor. Odatv.com 03.05.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.10

 

Kendi kitaplarını Kur’an ile eşit gören kişi kim ve Diyanet bu konuda ne demiş?

Prof. Dr. Ahmet B. Ercilasun 25.03.2012 tarihinde, Yeniçağ’da Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın yeni çıkan bir kitabından nakillerle bir yazı kaleme aldı:

 

Savrulmuş her aklı başa getirici, dünya ve ahret bakımından yol gösterici bu satırları sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim:

 Nur Suresi’nin 35. ayeti hem “Resâil-in-Nur’un meydana çıkması, hem de müellifinin velâdetini (doğumunu) remzen haber veriyor” imiş. Şualar risalesinin 541. sayfasında Said-i Nursi böyle söylüyor.

 

Şimdi tekrar soruyorum aziz okuyucular; böyle Müslümanlık olur mu? Kur’an’ın kendi doğum tarihini haber verdiğini söylemeye hangi halis ve samimi Müslüman cür’et ve cesaret edebilir?

           

Barla Lahikası’nın 6. sayfasında söylediğine bir daha dikkat ediniz: “Risaleler kendi malım değil, Kur’an’ın malı olarak, Kur’an’ın meziyatına mazhar olduklarını izhar etmeye mecburum.” Said-i Nursi denen zatın kendi risalelerine verdiği değere bakar mısınız? Risaleler, Kur’an’ın meziyetlerine mazhar imişler. Bütün samimi müslümanlar burada durmalı ve düşünmeli. Kendilerine Nurcu diyen herkes de halis müslümanlar olarak burada durmalı ve düşünmeli. Bir insan kendi kitaplarının Kur’an’ın meziyetlerine mazhar olduğunu nasıl söyleyebilir?    

 

Bu nasıl Müslümanlıktır? Kendi kitaplarını Kur’an ile eşit gören böyle bir anlayışın Müslümanlıkla bağdaşır tarafı var mı? Felak Suresi de üstadın talebelerine “hususi bir iltifat” ta bulunuyormuş ve onların hapisten çıkışlarını haber veriyormuş. Bu iddialar da 1958 yılında basılmış Asa-yı Musa risalesinin 69. sayfasında ve devamında yer alıyor.

        

Demek ki Kur’an yalnız üstadı değil talebelerini de haber veriyormuş. Doğrusu İslam tarihinde birçok sapkın görüş var ama 20. asırda bu derecesine rastlamak insanı şaşırtıyor. Ve bunlara samimiyetle inanan yüz binlerce insan. Bir de platformlar düzenleyip Türkiye’ye yeni anayasa gömleği biçiyorlar.

           

Bütün müslümanlar Zekeriya Beyaz’ın kitabını dikkatle ve ibretle okumalıdırlar. Kitabın adı: “Kendi Belgeleriyle Said Nursi ve Nurculuk”. Sancak Yayınları’ ndan çıkmış. Piyasada bulmak zor. İyisi mi ben yayınevinin adres ve telefonunu vereyim: Fevzi Çakmak Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, 101-1 Esenler / İstanbul. Tel. 0212 610 30 29.

           

Zekeriya Beyaz feryat ederek müslümanları uyarıyor. Kur’an’a iftira atan, Kur’an’a bühtan eden bu zata nasıl inanırsınız, samimi müslümanlar olarak onun peşinden nasıl gidersiniz, diyor. Kitabın baş tarafında çok önemli bir küçük kitapçığın fotokopisi var:

 

“Nurculuk Hakkında, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Resimli Posta Matbaası, 1964 Ankara.”  Bu küçük kitapçığın netice kısmında şöyle deniliyor: “Nurcuların inanış ve telâkkileri, İslâm Dini’nin Kur’ân-ı Kerîm ve Sünnet-i Seniyyedeki kaide ve formüllerine uymayan bir akide tarzı olmuştur.” Yukarıdaki hükümlere dikkat edin değerli okuyucular. Bu hükümler herhangi bir kuruluşun değil, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hükümleridir. Kitapçıkta imzası bulunanlar Başkanlığın “Müşavere Kurulu”, yani şimdi- ki “Din İşleri Yüksek Kurulu” üyeleridir. Beyaz’ın kitabında bu din bilginlerinin adları da var. 1960’ların din bilginleri Nurculuğu Kur’an ve sünnete “uymayan bir akide tarzı” olarak kabul etmiş.

          

Felak suresiyle ilgili alıntıyı Zekeriya Beyaz’ın kitabından yapmadım. Onun kitabını okurken “Kalbime ihtar edildi, denildi ki ‘Git, otuz yıldır kapağını açmadığın İslâm Tetkikleri Enstitüsü Dergisi’nin 3. cilt, 3-4. cüzüne bak. Orada merhum ilahiyatçı Yaşar Kutluay’ın, Mezhepler Tarihi Yönünden Said Nursi ve Nurculuk makalesine bak.’ Ben de ona baktım ve o kısmı oradan yazdım. Said-i Nursi, kitabını sanki kendisi yazmıyormuş da ona ilahi bir kudret yazdırıyormuş gibi hep ‘bana ihtar edildi’ vb.. cümleler kurar da ben de ona özendim galiba.
-Neyse Nursi’nin bir cümlesiyle yazıya nokta koyayım:  “Risale-i Nur’un kıymetini anlatmak Kur’an’a düşer. “ Hâşâ, sümme hâşâ!.. Hasan Demir 08.052012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.11

 

Boşuna Heveslenmeyin

 

Allah’ın Adıyla

Tarihin her döneminde olduğu gibi, bu dönemde de hak batıl kavgası tüm hızıyla devam ediyor. Allah “ben yeryüzünde bir beşer yaratacağım” buyurduğunda, melekler itiraz etmiş ve yeryüzünde kan dökecek bir beşer mi yaratacaksın demişlerdi. Yüce Allah ben sizin bilmediğiniz şeyleri bilirim buyurmuştu. Şüphesiz her şeyin en iyisini O bilir.

           

Allah’ın yarattığı o beşerin var edilişinden bu yana bu kavga böyle sürüp gitti. Çağımızda belki de en şiddetli dönemini yaşıyor.  Diğer dönemlerden pek çok da farkı var, bunun en belirgini ise aynı dine mensup olanların, ama birçok fırkaya bölünenlerin hepsinin sözde aynı dine hizmet ettiğini iddia ederek, yine aynı dinin mensubuna öfke ve kin duyarak düşman görmesidir. İşte burada insanoğlunun kafası karışıyor ve önder gördüğü insanın kendisini hakka mı, batıla mı götürdüğünü anlaması zorlaşıyor. Önder bilinen kişiler takipçilerini bilmeden ya da kasıtlı olarak aynı dinin mensubunu, kendisi gibi düşünmeyen Müslüman’ı  düşman göstermek için her yolu deniyor.

           

Zaten bu dinle açıkça savaşan, düşmanlığını gizlemeyen ve bu dinin tüm mensuplarını yok etmeye çalışanları tüm müslümanlar biliyor, bunda hiçbir tereddütleri yok, onların düşman mı? Dost mu? Olduklarını araştırmaya gerek bile yok, “suç kesin suçlu malum” her Müslümanın bildiği bir şey.

Asıl mesele burada düşmanlığını açıkça belli edeni değil, içimize sokulan bizden görünen ama bizi yok etmek için düşmanla iş birliği içinde olanı, “düşmanın içimizde gizlediğini görebilmek”, işte bu çok zor, bu o kadar zor ki!

Yüce Allah bu konuda Peygamberini (s.a.a) bile uyarıyor. “Ve onları gördün mü, bedenleri hoşuna gider; ve konuşurlarsa sözlerini dinlersin; sanki onlar, dayanmış kerestelerdir; her bağrışı, kendi aleyhlerine sanırlar; onlar düşmandır, artık sakın onlardan, Allah gebertsin onları, nelere de kapılıyorlar” münâfikûn / 4

           

Riyad Al-Shakfa Müslüman Kardeşler Suriye Başkanı. Bir sempozyuma katılmak üzere Türkiye’ye geldi. Ve fitnenin ayak sesleri de yükseldi, onun kafasında olan ve onun gibi düşünen gazetecilerde koştular yayına. Ve bir röportaj! ABD ve ona hizmet edenlerin ağzından çıkan sözlerin aynısı, bu şahısın da dudaklarından dökülmeye başladı.

           

Röportajın çarpıcı bölümlerinde Hizbullah’ın belinin kırılması, İran’ın karıştırılması, İran’a “İslam gelmesi” gibi bölümler yer almakta. İran Müslüman değil ya, onlara göre, İslam’ı bunlar götürecekler oraya, Libya’ya, Mısır’a götürdükleri İslam’ın aynısını oraya da götürecekler. Sonra bölge bu belalardan kurtulacak.

          

 Gerçek belanın işlediği cinayetlerin üstünü örtmek için düşmanlarımızın böyle insanlara ihtiyacı var. Fakat böyle insanların unuttuğu bir şeyi hatırlatmak gerekir bunlara, “sizin sırtınızı dayadığınız o din düşmanları”, belinin kırılması için -hayal kurduğunuz- o gücün farkında... O güç sadece Allah’a güvenir, sizin gibi kan emicilere değil, bunu temmuz 2006 da 33 günde gördüler... En büyük abiniz de 25 Nisan 1980 de Tebes çölünde gördü bu gücü, boşuna heveslenmeyin, Sizin öldürülen insanlar umurunuzda bile değil.

           

Sanki bu kadar Müslüman’ı Hizbullah bu bölgede katletmiş gibi! Ne dediğinizi bilmiyorsunuz, en önemlisi peşinizden gidenleri açıkça cahil yerine koyuyorsunuz, böyle iftira fitne kokan sözlerle, Ehlisünnet kardeşlerimizin fikirlerinin değişeceğini zannediyorsunuz... Bunu bilmeniz gerekir ki, biz size rağmen Sünnilerle kardeşiz. Onlar da bizleri kardeş biliyorlar. Kardeşlerimiz görüyor sizin her hareketinizi, dinliyor söylediğiniz her haksız sözünüzü, ve biliyor kime hizmet ettiğinizi.

           

Riyad Al-Shakfa birkaç ay önce de İstanbul’daydı. Basın toplantısında ben şahsen bir soru sormuştum kendisine, Suriye’deki isyanın aslında hak aramadan öte İran ve ABD’nin dövüş arenası olduğunu söylemiştim, bu konuda ne düşündüğünü sorduğumda, diğerlerinin sorduğu  tüm sorulara üç veya beş dakikalık bir cevap verirken, benim sorduğum soru hakkında yirmi dakika konuştu. Önce şöyle bir koltuğunda dikeldi, kalktı, tekrar oturdu ve gerildi, yüz ifadesi değişti ve -tüm kinini- kusmaya başladı. İran’ın ABD dostluğundan girdi Hizbullah’ın İsrail kardeşliğine kadar götürdü bu sorunun cevabını... Nasılda coğrafyayı kan denizine çevirenlerin sözleriyle örtüşüyor cümleler, aynı amaca hizmet ederse işte böyle konuşur adam. Rasthaber Hüseyin Tugay 09.05.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.12

 

Cemaat İran’a neden düşman?

Aydınlık’ta okudunuz. İran’ın Ankara Büyükelçiliği Zaman’a zehir zemberek bir mektup yazdı ve gazeteyi “mezhep ve ırklar arası çatışmayı alevlendirme çabasında olmakla” suçladı. Büyükelçilik “Zaman Gazetesi’nin varlığı Amerikan ve Siyonist medyasına gerek bırakmıyor” dedi.

Cemaat Amerikancı, İran Anti-Amerikancı. Peki, Zaman daha doğrusu cemaat neden İran’a düşman? Yanıt basit, sade ve açık: Cemaat Amerikancı, İran anti-Amerikancı!

           

Somut bir örnek üzerinden de belirtelim: Fethullah Gülen’in haritada yerini bile bilmediği ülkelerde okulları var ama İran’da yok. Çünkü Amerikan karşıtı İran, bu okulların gerçek amacını en başından beri saptamıştı.

Cemaat: İran Hep müslümanlarla Savaştı. İşte bu basit, sade ve açık gerçeği hem tabanının hem de Türk milletinin aklında perdelemeye çalışan cemaat, olmadık yalanlara sarılıyor.

          

Örneğin Today’s Zaman’ın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş CIA imalatı bir argümana sarılıyor ve diyor ki: “İran’ın tarihine baktığınızda hep müslümanlarla savaşmıştır. Batılı ülkelere direnmemiştir, hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.” (CİHAN, 11 Mayıs 2012)

           

Bu sözlerin sahibi Keneş, üstelik İran konusunda doktora tezi yapmış bir isim! Varın siz cemaat okullarındaki öğrencilerin nasıl yönlendirildiğini düşünün. Bülent Keneş, Amerikan imalatı yalanı destekleyebilmek için de Çeçenistan örneği veriyor ve diyor ki: “İran büyük zulümlerin yaşandığı Çeçenistan’ daki katliama ‘Rusya’nın iç işleri, karışamayız’ diyerek sessiz kaldı.”

           

Bu örnek bile tek başına gerçek saflaşmayı göstermekte ve ABD’nin Çeçen kartının anlamını ortaya koymaktadır. Çeçen meselesi İran’ın da saptadığı gibi bir Müslümanlık meselesi ya da bir insan hakları meselesi değildir. Doğrudan ABD’nin Rusya’ya yönelik bir müdahalesidir; emperyalizmin Hazar enerji havzasına ulaşmak için Kafkasya’yı karıştırma hamlesidir!

Cemaat İranlı İşadamlarına da Karşı. Cemaatin daha doğrusu ABD’nin İran karşıtlığı öyle bir noktadadır ki, Bülent Keneş ...“İranlı işadamlarının Türkiye’ye yönelmesini tedbirli karşılamak lazım” bile diyebilmektedir.

 

Cemaat, iki ülkenin bırakın siyasi işbirliğini, ekonomik işbirliğine bile tahammül edememektedir. Çünkü cemaat bilmektedir ki, Türk – İran yakınlaşması ABD’nin Büyük Ortadoğu çıkarlarını baltalayacaktır. Washington için Ankara – Tahran düşmanlığı hayati önemdedir. Çünkü bölgenin bu en önemli iki devleti işbirliği yaparsa ABD bölgeye giremez! Ama bu iki devlet karşı karşıya olursa ABD Ortadoğu’ya, Kafkasya’ya burnunu sokmak için her zaman zemin bulur.

İran Düşmanlığı Süper-NATO Faliyetidir. Cemaatin bu operasyonel İran düşmanlığının NATO tükçü versiyonu da ülkemiz ve bölgemiz için öğreticidir. ABD’nin yıllarca “laiklik” üzerinden hazırlamaya çalıştığı İran karşıtlığı dönem dönem “Cumhuriyetçi” kesimlerde de hayat buldu.

CIA-MOSSAD operasyonlarıyla işlenen siyasi cinayetler- den sonra okların İran’a yöneltilmesi tipik bir Süper- NATO faaliyetiydi. Kuşkusuz, tersi İran’da da zorlandı. Tıpkı Türkiye’de “İran ülkemize rejim ihracına çalışıyor” denildiği gibi, İran’da da “Türkiye’nin Kemalizm ve laiklikle Müslüman İran’ı bozmaya çalıştığı” iddia edildi.

 

İran Düşmanlığı 28 Şubat‘ta Törpülendi. İlginçtir, bu çatışmacı durum 28 Şubat sürecinde büyük oranda törpülendi... Ankara – Tahran ilişkileri en çok 28 Şubat sürecinde gelişti ve iki ülke bu dönemde başta güvenlik olmak üzere pek çok konuda işbirliği yaptı. ABD’nin Irak’ın kuzeyinden yönelttiği tehdide karşı yan yana duruldu. O dönemin temel anlayışı şöyleydi: “Senin rejimin sana, benim rejimim bana.” Mehmet Ali Güller ulusalkanal.com.tr 15 Mayıs 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.13

 

Rabbani alimler ve iktidarlarla ilişkileri

Her devrin Nemrutları, Firavunları, Yezitleri halkı daha fazla sömürmek için âlim kılığındaki iblislerden fetva almak için, onları yanlarına almak zorunda kaldılar.

           

Hz. Peygamberin (s.a.a.) risaletine inanan ve Ehl-i Beyt imamlarının velayetine tabi olan rabbani âlimler iktidarların gayr-i meşru, haksız, hukuksuz ve adaletsiz, zalimane uygulamalarına ortak olmamak için, kendilerine verilmek istenen valilik, hâkimlik, defterdarlık, muhasebecilik gibi devlet memurluklarını kabul etmediler. Hatta bunun için bedeller ödediler, zorlandılar, zindanlara atıldılar, kırbaçlar yediler, yurtlarından sürüldüler, canlarından oldular. Ama yine de kabul etmediler. Bunun İslam tarihinde birçok örnekleri vardır.

           

İslam dünyasını yaklaşık 1300 yıldır fırkalaştırarak müslümanların geri kalmasına sebep olan en önemli faktörlerden birisi mezhep ve mezhepçilik bile siyaset ve idare mekanizmasının maddi makamlarına satılan sözde din adamları tarafından temelleri atılmış ve siyaset tarafından güçlendirilmiştir.

           

İnançları ve müslümanları kullanarak toplumları sömürmek isteyen siyaset ve devlet adamlarının bu tutumları halkın bir bölümünü sultanlara yakın olmak, devletin önemli makamlarına atanmak ve dünyalık toplamak için, din ilmini öğrenmeye sevk etti ve bu zihniyetler ilim öğrendikten sonra iltimaslar ve aracılarla, kendilerini zalim yöneticilere takdim ettiler.

           

Bir zamanlar zalim yöneticiler tarafından aranan din-ilim adamları, bu sefer yöneticileri aramak zilletine düştüler. Böylelikle aziz iken zelil oldular. Âlimlerin zalim idarecilerle düşüp kalkmasının sakıncalı görülüp halk tarafından hoş görülmemesinin sebepleri, Rabbani alimler tarafından çok geniş olarak izah edilmiştir.

 

O sebeplerden bir kaçı şunlardır: 1- Zalim ümera ile yan yana, 2- Ümera ile düşüp kalkmak dünyaya meyil ve muhabbete sebep olur. Bu da her günahın ve hatanın başıdır. 3- Haram toplamaya ve yemeye sebep olur. 4- Elindeki ilim nimetini ümeranın ayakları altına atarak küçültmüş olur. 5- Güç ve iktidar sahiplerine meyil, onlara muhabbet ve destek verdirir. Oysa bunlar alim için felaketler sebebidir. 6- insanların güç ve iktidardan yana olmalarına, onları sevmelerine, dalkavuk olmalarına ve aldanmalarına sebep olur. 7- İyiliği emir, kötülüğü nehiy vazifesini terk ederek günahkâr olur. Bu önemli ilkeyi ihlal eden âlime Allah lanet eder ve halk tarafından haksızlık karşısında sustuğu için dilsiz şeytan olarak addedilir. 8- Dalkavukluk, iki yüzlülük, yalancılık, riyakârlık, iftira, kıskançlık, kin, nefret ve düşmanlık gibi birçok kötü huylara sebep olur. 9- Allah'a, Resulüne, Ehl-i Beyt'e, mukaddes değerlere ve müminlere karşı vazifelerini yapmayarak hain olur. 10- Hakka bâtıl ve bâtıla hak elbisesini giydirerek hakkı değiştirdiği için dinden çıkar veya en azından büyük günahkâr olur. 11- Zamanla insanların inançlarından kopmalarına, yozlaşmalarına ve asimile olmalarına sebep olur ve böylelikle büyük veballeri ve günahları üzerine almış olur. Selam ve dua ile…Mehdi Aksu 15 Mayıs 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.14

 

‘En büyük sorunumuz Neo-Nurculuk sorunudur’   

Atasoy Müftüoğlu Antakya Kültür Merkezinde Küresel Çağda var olmak konulu konferans verdi. Antakya da yaptıkları sosyal, kültürel ve İslami çalışmaları ile isimlerinden bahsettiren Nehir Derneği Tarafından düzenlenen konferansa Siyasi parti Başkanları, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Nehir Derneği Başkanı Mehmet Aksu’nun açılış konuşmasının ardından Yazar Atasoy Müftüoğlu katılımcılara hitap etti.

           

Atasoy Müftüoğlu konferansında “Dinî hayat; bilinçle değil, menkıbelerle yürüyor. Merak etmiyoruz, sorgulam- ıyoruz, üretmiyoruz. Hâlâ zihinsel bir taşrada yaşıyoruz. Avrupa merkezli düşüncenin taşrasıyız, müslümanların bilinçlerinde arınma ve özgürleşmesi gerektiğini ifade etti.

“Bugün müslümanların çok önemli bir problemi var fakat bu problemden daha da vahim olan durum müslümanların problemin farkında olmamasıdır. Bizlerin öncelikle bu durumun vahametini kavramamız gerek- mekte müslümanlar olarak bu duruma bir günde gelmedik. En az iki yüz yıldan beri Müslüman aklı seküler Avrupa aklının kuşatması altındadır. İslami hakların ve fikirlerin artık Avrupa hak ve fikirlerinin müsamahası altında gündeme gelebildiğini görmekteyiz.

           

Bizler her şey yolundaymış gibi yaşıyoruz. Bizim müslümanlar olarak öncelikle bilinç alanına çıkmamız gerekmektedir. Bunun için zihinsel özgürlük zihinsel özgüven şarttır. Şu an baktığımızda bizler bilgi, muhalefet, bilinç, sorgulama üretmiyoruz. İçerik üretemiyoruz. Herhangi bir üretim çabamız yok.

           

Cemaatler tarikatlar tek akıl ile yaşıyorlar. Hiçbir akıl mükemmel değildir. O yüzden biz diyoruz ki bize gelmeyin kendinize gelin. Bizim inancımıza göre iki günü aynı olan ziyandadır. İki yüz yıllık düşünsel sömürü sürecinde müslümanlar sorunla yüzleşmek sorunun temellerine inmek yerine, yüzeysel davranarak tepkiciliği benimsediler. Biz üretmiyoruz üretilene maruz kalıyoruz ve üretmedikçe de üretilene maruz kalmaya devam edeceğiz.

           

Suriye’deki muhalefet Paris’te imar edilmiş emperyalist çıkarlar için icat edildi. Fransa İngiltere Amerika Türkiye herkes kendi çıkarları için uğraşıyor. Bu durumda olan mustazaflara oluyor. Namusu kirlenen demokrasiyi İslam dünyasına ihraç ediyorlar. Tunus, Libya, Mısır’da sokaklara dökülen insanlar İslami bir yönetim istemiyor, çünkü insanların zihinleri İslam’ın yönetemeyeceğine insanların sorun- larını çözmede yetersiz kalacağına ikna edilmiş. Arap Baharı denen bu hareketlerde tek bir Anti Emperyalist ses yükselmedi. Ben Libya’yı kurtulmuş olarak görmü- yorum aksine Libya yeniden sömürgeleştirildi bugün Libya’da yönetime gelen insanlar CIA ajanları, Libya’yı ABD, İngiltere, Fransa’nın sömürgesi haline getirdiler.

 

NATO’nun da amacı da İsrail’i korumak ve İranı’ı küresel güç olmasını engellemektir. Kürecik’teki NATO füze kalkanı Amerika’nın elinde onların yönetimindedir. Onların nükleerleri hiç sorun oluşturmadı hep İran’ın nükleerleri sorun oldu. Nato resmen özür dileyerek söylüyorum ama söylemeliyim müslümanların üzerine kirlettiler. Irak’ı Afganistan’ı neden konuşmaz olduk? ABD tarafından güdülüyoruz da ondan.

           

Bugün seküler batının amacı İslam’ı tepkisiz, zararsız her kalıba girebilen bir forma dönüştürmektir. Küresel sistemin bugün Türkiye’ye bu denli ilgi duymasının sebebi de hem seküler bir sisteme sahip olması hem de kapitalist bir ekonomiye sahip olmasıdır. TV ve Radyolarda pek çok insanın Ilımlı İslam’a ikna için dil döktüğünü görüyoruz. Bu gün İslam âleminde faaliyet gösteren ABD destekli birçok düşünce kuruluşu vardır. Baktığımızda bu düşünce kuruluşları bağımsız bir görüntü çizseler de Amerikan düşünce kuruluşları ve Pentagon tarafından Ilımlı İslam ve demokrasiyi destek- lemek için çalışma yapmaktadırlar.

 

-Ilımlı İslam müslümanları emperyal devlete, cemaate kısacası her şeye itaate zorlamaktan başka bir şey yapmıyor. Yurt dışında kapatılan Türk okullarından Rusya’daki CIA’ ile iç içe olduğu için kapatıldı.

           

-Neo -Nurculuk diye adlandırdığım bir akım var. İslam toplumlarını sömürüye açık hale getiren, zihinleri iğdiş eden ve kendisi dışındaki tüm anlayışları düşman gören bir anlayışa sahipler. Sayıları ve paraları çoğaltmakla meşguller. Bu tehlikeye karşı hepimizsin uyanık olması gerekiyor.

İslam tekdüze değildir. Biz müslümanların nassları temel ilkeler kabul ederek zihnini açık tutması gerek-mektedir. Ilımlı İslam programı uygulanıyor ve maalesef bu sonuç alıyor. Zihinlerimiz Avrupa söylemli, en büyük sorunumuz de Neo - Nurculuk sorunudur.

           

ABD çıkarlarına hizmet edenlerin parası artıyor. Efsaneleştirdiğimiz liderlerden sorumluyuz. Bugün en geçerli ticaret din ticareti olmuş durumda. Amerikalı politikacılara rüşvet veren cemaatler var. ABD’nin seçim masraflarının Clinton’un masrafları biz müslümanlardan çıktığını biliyor muydunuz? Cemaatler sayıyı artırmak için yalan menkıbelerle insanların akıllarını kandırıyor. Bir toplum hikâyeden medet umar hale gelmişse çok kolay sömürgeleşebilir.

 

Ümmetin zihinsel yardıma ihtiyacı var. Tarih boyunca Avrupa baskısı altında kendimizi bir arayış içerisinde bulduk. Türkiye Avrupalaşma arayışı içerisindedir. Biz ne doğuluyuz ne batıl, ne doğulu olmayı başarabildik. Biz ne için varız? Dinimizin gereğini temsil edebiliyor muyuz? Bunu hiç sorgulamıyoruz. Müftüoğlu: Ajanslar 17.05.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.15

 

Muhammedi İslam İle Amerikancı İslam’da Yol Ayrımı

İslam ümmeti tarih boyunca iki cephede sürekli savaşa gelmiştir; birinci cephe “açık şirk ve küfür cephesi”İle savaş, ikinci cephe ise “nifak, riya ve ihanet cephesi” ile savaş.

 

Savaşın birinci cephesinde, karşıt güçler zahiren ne kadar güçlü olursa olsun, ihlaslı ve fedakar Müslüman- lar için onların karşısına dikilmek, onlara karşı direnmek ve onlar karşısında cihad ve şehadeti kuşan- mak kolaydır; ancak savaşın ikinci cephesi öylesine zordur ki; bu savaşta düşmanın küfür ve şirk namluları ile değil, nifak çetelerinin mızrakların ucuna taktıkları “İslam”, “Kur’an”, “mukaddesat” gibi değerler ile yüz yüze gelirsiniz. Karşınızda sizi Müslümanlığınız- dan dolayı hedefleyen bir kafir bir “düşman”ı değil, kimliğiniz, duruşunuz ve istikametinizden dolayı sizi İslam’ın dışına atan “müslümanlar”ı bulursunuz.

          

Öyle ki bu “müslümanlar”ın adaveti, kafir düşmanın adavetini bile geride bırakabilir… Bu hakikati, Bedir, Uhud ve Hendek sahnesinde yaşanan savaşın sonuçları ile Kerbela’da yaşanan katliamın sonuçlarına baktığımızda daha iyi anlayabiliriz. İnsanın sormaması mümkün değil; Ebu Cehil mi daha zalim, yoksa İbn-i Ziyad mı..?

           

Yüzyıllar boyu süregelen bu ayrım günümüzde artık kendisini “Amerikancı İslam” ile göstermektedir. Bu olgunun tarihsel karşılığı ise “Saray ve Sofra İslamı”dır..! “Saray” ile “Sofra” arasında her zaman doğ-rudan bir ilişki olmuştur; ceplerini Sultan’ın dinarları ve midelerini ise Saray’ın lokmaları ile dolduranlar, ortaya böyle bir “İslam” çıkarmışlardır. Böyle bir İslam’ın toplum nezdinde yerleşik ve egemen bir hal alması da bu sarayın vaizlerinin elleri ile olmuştur. Onları kah sultan- ların yanı başında, kah minberlerde, kah kürsülerde görürüz; Allah’ın adı ile başlarlar, ayet ve hadis ile devam ederler, dinden, mukaddesattan söz ederler, sonuçta bu dini Saray egemenlerinin saltanatları ve safahatlarına yakıt yaparlar.

           

Bunları dün Emevi veya Abbasi dönemlerinin süslü saraylarında gördüğümüz gibi, bugün Riyad, Doha, Amman gibi başkentlerde, Sultanların, Şeyhlerin, Kralların, Meliklerin yanı başında görürüz; isimler değişik olsa da rol aynı rol, görev aynı görevdir…! Dünün sultanına “zillullahi fil arz” derlerdi, bugünün krallarına ise “hadimu’l haremeyn-i şerifeyn” derler. Dün besmeleyle başladıkları hutbelerine meliklerinin yücelik- lerini sıralarken, bugün de sultanların, İslam ve müslümanlar için ne büyük bir değer olduklarını anlatıp dururlar… İsimlere takılıp kalmayalım; İslam dünyasına göz attığımızda, sarayların baş köşelerinde kimlerin oturduğunu, sultan eli öpen büyük hoca efendilerin kimler olduğunu gördüğümüzde hemen onları tanırız…. İster adı “kadiu’lkuzzat”, ister “şeyhu’l şuyuh” olsun, ister kendilerine “müftü” ister”hoca efendi” densin, ister bir yerlerde vaiz veya hatip, sarayların, meliklerin, kralların sofrasından kalkmayanlar, gelip bu ümmete Muhammedi İslam’ın mektebini öğretirler mi?

          

Onun içindir ki, Hz. Resul-i Ekrem’in şu hadis-i şerifi tüm tarihlere ve nesillere unutulmayacak temel bir uyarıdır: “Fakihler dünyaya dalmadıkları ve sultana uymadıkları müddetçe Peygamberlerin güvenilir (varis) leridirler. Ancak bunu yaparlarsa o zaman onlardan sakının.” Muhammedi İslam’ın alimleri sarayların eşiklerinde dolaşmaz, meliklerin ellerini öpmez, onların iktidarlarını meşrulaştırmaz, onların bayraklarını kaldırmazlar. Muhammedi İslam’ın alimleri, midelerini sultanların sofrasında doldurmaz, onların süslerine ve zevklerine kanmazlar.

 

Muhammedi İslam’ın alimleri, sarayları tutanlar değil, saltanatları yıkanlardır… Muhammedi İslam’ın alimleri göğüslerini İslam’a siper edinen, yoksula, mahruma sığınak olan, yalınayaklılarla yatıp mazlumlarla kalkanlardır. Çünkü onnlar ensaru’d‘din'illahtır, Çünkü onlar Hz. Resulüllah’ın gerçek varisleri, Hizbullah’tır... İşte İslam ümmeti bir kez daha bu ayrımı yaşamakta, “Muhammedi İslam” ile “Amerikancı İslam” kavşağında, etrafına bir kez daha bakmaktadır… Herkes kendi gördüğünü söylesin ve karar versin: “Saray ve Sofra İslamı”na razı mısınız? Nureddin ŞİRİN 18.05.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.16

 

An die

Verfassungsgerichtshof      Aktenzahl  U 812/12

Judenplatz 11

1010 Wien                         Wien, am 20.05.2012

 

Einschreiter:              Haci Bayazit

                                   Alser Strasse 30/26

                                   1090 Wien

 

Konu: a) Kendilerini deşifre edenlerine karşı “dünyanın en tehlikeli suç/tasarım örgütü Fetullah Gülen’i Üst Mahkemeye taşımak için” tarih, 16.05.2012 de, Verfassungsgerichtsoh vermiş olduğum Schriftliche Aussage für die Verhandlung vom 07.10.2011, in der die Aussagen und inhalt vom 24.08.2011 beim Fachartz für beim Fachartz für Neurologie und Psychiatrie bericht berichtgt verden; ile, tarih, 03. 01. 2012, Bezirksgericht Josefstadt-in 21. Dezember 2011 tarihli kararına karşı yapılmış Protokol-a

 

ilaveten,

 

b) orjinali Verwaltungsgerichtshof’da, Verwaltungsgerichtshof -Süleymancıları gördükden sonra aşağıdaki kararı alıyor, 

 

VERWALTUNGSGERICHTSHOF PRASIDIUM   

A-1040 Wien, Judenplatz 11    S 2005/01139-4

 

Herrn

Rechtsanwalt

Dr. Wolfgang BLASCHITZ

Wolfischgasse 11/10 – 1010 Wien

 

Sehr geehrter Herr Rechtsanwalt!

Im Hinblick auf Ihre Bestellung zum sachwalter für Herrn Hacı Bayazıt und unter Hinweis auf das Schreiben des Verwaltungsgerichtshofes vom 12. Juli 2005 darf in der Anlage die (neuerliche) Eingabe des Betroffenen vom 17. Juli 2005 übermittelt werden.

Seitens des Verwaltungsgerichtshofes sind keine weiteren Veranlassungen erfolgt.

 

Anlage

W i e n , am 19. Juli 2005

Für den Prasidenten:

 

c) Sachwalter “davaya bakış alanını değiştirmediği için” yukardaki Üst Mahkemenin kararı doğrultusunda işlemi takip edemedi.

 

Dr. Wolfgang Blaschtitz

Verteidiger in strafsachen

 

Herrn

Hacı Bayazıt

Alser Strasse 30/2/26

1090 Wien

 

Schreiben des Prasidiums des Verwaltungsgerichtshofes vom 12.7.2005 sowie 19.7.2005 jeweils zu Ihrer Kenntnisnahme.

Ich zeichne

 

Mit freundlichen Grüssen

Dr. Wolfgang Blaschitz

 

d) bilgilendirmede anlatıldığı şekilde aşağıdaki olaylar oldu,

daha sonra’da

Mehmet Cemil Şahin’de 17 Wien Tauber gasse 21/2-5, de benzer akibeti bulmuş.

 

Bilgilendirme

Allah(cc)a’ hamdü senalar olsun. Sevgili Peygamber efendimize selät’ı selam olsun. Onun izinde ve ona dost olanlara selam olsun.

Ey Ehli vicdan sahipleri din adamları toplum hayatının mimarlarıdır. Din adamlarının hali ile toplum hayatına ya rahmet Veya siyaha yakın boz acımsı duman şeklinde müsübet yağar. Allah(cc) Sizler ile insanları müsübete hazırlayan din tahripcilerin bertaraf  eyleyip; insanları rahmete hazırlayan bu yolda mücadele edenlere yardım eylesin.

 

Yıl 2007 ilk çeyreğinde Türkiye Gazetesine telefon ederek Mehmet Oruc bey ile diğer Beylere, islam dairesini muafaza eden tarikatın hak tarafını doğrulayan yaylarından dolayı teşekkür etdim; Çok sevindi, O bize yeter Öbür tarafda; dedi. Bizde bilmiyorduk yaz, dedi. Yani bu yazılanalar ile kısmen 18 bölümü iki kitap halinde toparlanmış bilgileri söğlüyor.

 

Bir beldede insanlar kendi yaptıkları puta taparmış; orada bir de Alim/salih kul varmış. Bir gün bu Alim İnsan paltasın alıp putu kırmak için yola çıkıyor; bir müddet sonra önüne şeytan geçip; yoldan çevirmek için mücadel ediyor. Mücadelenin sonunda Alim kişi şeytanı alt ediyor; altda olan şeytan, ey Alim İnsan putu kırınca eline ne geçecek vazgeç, ben her sabah yastığının altına altın bırakırım sende onları Çocuklara dağıtır sevap kazanırsın diyor. Alim kişi düşünüyor teklif akla yatkın kabul ediyor. Hergün şeytanın bırakdığı altınları Çocuklara dağıtıyor; bir müddet sonra altınlar gelmiyor. Hışımla yerinden kalkıp paltasını alarak tekrar yola çıkıyor; aynı yerde şeytan tekrar önüne geçiyor; tutuşuyorlar mücadeleye bu sefer şeytan Alim zatı yıkıp üzerine oturuyor. Altda kalan Alim zat şaşırıyor; nasıl oldu geçen sefer ben seni yenmişdim; diyor... Şeytan, nasıl olacak altın ile ihlası değişdik, diyor. Allah(cc)ın sevgili kulları özellikle Çocukların din’i eğitimini ‘ihlası altına değişen’ yoldan cevrilmişlerin insafına/ateşine emanet etmeyin.

  

Yıl 2004 ortalarında 17 Wien Marien gasse’deki evime binadan içeri gireceğim vakit (Binan altı Süleymancıların Camisi) Bayram hoca ile bir kişi çapraza almış gibi bana bakıyor/bekliyorlardı.

-Binanın dışkapısından içeri girdim şeytan arkadan gelerek enseme çarptı; haram ve şüpheli ile kalbi yakınlık olmaz ise etkisi olmuyor. Aynı yer Camin dış giriş kapısını  yıl 2005 onbirinci ay olabilir bombalamışlar.

           

Yıl 02.05.2005 iltica Mahkemesin’de Hakim, Bayazıt sen sakin ol, dedi... Her ayın birinde anlaşma gereği tranvay bilet parasını bankaya yatırıyor, hafta sonunda kontoda kalan paraya göre harcamalarımı yapıyordum. Banka veya Bilet dairesi beşinci ve altıncı ayın parasın zamanında çekmemiş bende bilmediğim için iki ay ödememiş olmuşum. Durumu öğrendim birazda kızgın olarak Bilet dairesine gitdim; görevli yere yaklaşırken öbür tarafdan iki tane Süleymancı geldi.

 

-Süleymancıların taşıdığı şeytan telkin ediyorki; bizi deşifre etmez dost olur insanları uyarmaz hak yer günah işler isen, yediğin hak işlediğin veya ortak olduğun günah ile yaklaşır, İçerde ‘devletin içindeki önemli’ haberi getiririz.

 

-“Din’in siyaset ve menfate aleti ile yardımcı edindiği insanlara; Allah(cc) ve Peygamberine muhalifet yaptırıp ‘din’de yapılan tahribat oranında güç elde ederek’, etnik milliyetci/ırkiçılara yaklaşıp yanıltarak; dünyanın müsübet ve kaosa hazırlanmasının sebepleri hazırlatılıyor.”

Ey Aklı selim sahipleri, büyüklü küçüklü iki ayak üzerinde toparlanmış dünyaları için ‘din’i yırtan’ bu gurupların sofrasına oturan onlar ile gönülden sohbet eden; “devlet erkanının sırrı olmaz şeytan onlar üzerinden haber taşır, ırki ve milli duyguları hassas ve zafiyetleri olan insanlara duyu yollarından yaklaşarak haram ve şüpheli ile kalbe attığı kana karışan telkin ile zihinsel kontrol ederek hata yaptırır.’’ Din’in tahrip/yırtıldığı oranda dünyanın ‘yaşam kenarı’ kutuplardaki yırtılma/erimenin sebeplerini hazırlatır. Yaratılmışların en asili... Allah(cc) Sizler ile Ehli Vicdan sahibi tarihçileri maneviyat deryasında hazırlayıp; kol kırılır yen içinde aldatılması ile insanların maddi/ manevi birikimlerinin boşaltılıp itikat ve inanclarının zafiyete uğratılmasını bekleyenleri deşifre/bertaraf eyleyip; yaratılış gayesine uygun insanlığın geleceği için mücadele edenleri desdeklesin. Amin. Allah(cc) selamı rahmeti üzerinize olsun. Hacı Bayazıt 19.10.2008

 

e) insanların kalbi maneviyat adalete veya siyaset menfate yatkın’dır. Iki hal bir arada olmaz. Mahkemeler üzerinden açıklanmış olaylar iltica yasaları içerisinde olmakla birlik’de çok daha derin öneme sahiptir. Bu yüzden din’in siyaset ve menfate alet edilmesi ile rahmet ve bereketin kaldırlıp içtimai ve iktisadi düzenlerin bozularak insanların kaos ve müsübete hazırlanmasına sebepler hazırlayan gurupların merkezi Türkiye’de’dir. Bundan dolayı Türkiye’de “kısa müddetin” haricinde ikamet etmem heryerde “deşifre edilmiş” guruplar/ insanlar ile karşılaşma olasılığında manevi ve fiziki korunmayı güçleştirmekdedir.  

 

f) yazılmış bilgiler donanım ve mücadele sonucu elde edilen, dini ve tarihi geçmişde gizlenen, değişik haller ile perdelenip hayata aksedeni -açığa çıkartarak- geleceğe aydınlık olacak insanlara ait bilgilerdir.

 

Allah’ın selamı bereketi rahmeti Onun dini üzere Habibi izinde olanlara olsun

Dinler arası diyalogu önceki ve son din islamın ‘ikinci ana esası Peygamberini perdeleyen’ deccalizimin misyo- nudur; 1960’lı yıllarda din’in siyasallaşması Türkiyede kurumlaşmaya başlayınca; daha önceden Saidi Nursi’nin göndermiş olduğu mektup ile Vatikan’ın kalbine kadar sızan şeytanın telkinleri ile, Vatikan dinler arası diyalogu siztem haline dönüştürüyor… Yani islam bir binadır; bu binanın bir tarafı din adamları sebebi ile çökerse, diğer taraf çöken tarafın üzerine deccalizmin değişik kanalları ile gayri ihtiyarı kayıp gelir… Dinler arası/deccalizim misyonu ile Büyük Ortadoğu Projesi, fikri fiziki hale dönüştürülüyor, hertürlü bölücü din’i ve ırkı terör örgütleride, beynelminel fitne Büyük Ortadoğu Projesinin As ve Eş Başkanlarının elinde maşa görevi yapıyor; Bir diğer ifade ile son din islamı tahrip eden din adamları  diğerlerinin önününde sürücü, insi şeytan görevini üstleniyor… dünyadaki herşey ‘din ahlak manaeviyat dairesinde’ gelişiyor; yani islam dairesini tahrip ederek islamı siyaset ve menfate alet edenlerin “üzerindeki ateş”, mercimek notut büyüklüğünde toplumun kaderine sirayet eden insanların sağına soluna önüne arkasına düşüyor, hedefdeki insanların gözleri görmüyor ama Kalpleri mıknantız gibi etrafına düşen siyah ateşden müsübeti siyasi ve menfati hesabına göre algılıyor, farkında olmadan’da deccalizim misyonuna uygun yapılanıyor.

-Eğer insanlar gözünü ve kalbini günahdan korur,  önünde’de günahkar bir lideri, efendisi olmaz ise, sağına soluna düşen mercimek nohut büyüklüğündeki siyaha yakın kalbin algıladığı müsübetleri görür, karşı kalbi teyakkuz 'kalbin maneviyat ve adalete dönmesi’ ve ‘en azından imanın en zayıfı Buğz hali’ ile korunur… Aksi takdirde bir diğer ifade ile, herkimki Allah’ın din’ini tahrip eder, tahrip edene yardım eder, sesziz kalır  ise; Allah’da o toplumu onların görmediği bilmediği yerden ateşine yaklaştırır, kuralı gerçekleşiyiyor.

           

Ehli Vicdan Sahipleri, Fransada imam Hümeyni’ye İranlılar gelir, efendim Şahın zülmü “her ne kadar AKP’nin zülmü kadar olmasada” dayanılmaz hale geldi ne yapaılım’der, İmam sabah namazı seher vakti kalkıp dua edin’der. müslümanların duası ve mücadelesi ile Allah(cc) Ulusalcı, Vatanperver ve Milli güçleri Bu İlimleri alacak şekilde hazırlayıp, Avrasya ve Direniş Cephesini güçlendirip, islamı tahrip ederek binanın bir tarafını çökertenleri bertaraf ederek, ‘vadi gereği’ dünyayı maneviyat ve adalet burcuna hazırlayacak, inşallah. Hacı Bayazıt 04.11.2011

 

Yüce Mahkeme Heyetinden açıklanmış olayları daha geniş alanda değerlendirmesini arzu ve istirham ederim.   

 

Haci bayazit

Beraber 4 sayfa

­

Sonuç olarak; Anyasa Mahkemesi Sachwalterin vermiş olduğu sözde beni savunan belge ve iddiaları Red etti... Sachwalter Anyasa Mahkemesinin kararından sonra, Sen Bizim bütün yaptıklarımız yerle bir edip yıktın, dedi.

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.17

  

Bu Savaş Gerçek Muhammedî Devletin Tesisine dek Sürecek

Muhsin Rızai şöyle devam etti: “Dün İran’ın savaş sahnesi kendi toprağına saldıran düşman karşısındaydı, bugünse İran’ın mücadelesi ilerlemesini engellemek isteyen her ülke ya da kudret karşısında verilmektedir. Ve bu savaş Hz. Mehdi’nin (a.s) zuhur zamanına ve asil Muhammedî devletin tesisine dek sürecektir.” Muhsin Rızai: Bu Savaş Gerçek Muhammedî Devletin Tesisine dek Sürecek. Eski Devrim Muhafızları Komutanı ve Nizamın Maslahatını Teşhis Komisyonu Sekreteri Muhsin Rızai “İran, muktedir bir şekilde İstanbul müzakerelerini Bağdat’a çekmiştir ve bu durumun kendisi İran’ın zaferinin ve halkın ve Rehberlik Makamı’nın direncinin göstergesidir. 5+1 grubunun İran’a taviz vermekten başka bir seçeneği yoktur” dedi.

 

TABNAK’ın bildirdiğine göre bugünkü Meşhed Cuma namazı hutbeleri öncesinde halka konuşan Muhsin Rızai “İran milleti 8 sene boyunca, kendisine yüklenen savaş sırasında mücadele etti. İran, Baas rejimi karşısında zafer elde etmiş olmakla birlikte savaşını bugün de sürdürmektedir ve bu savaş günümüzde direnç ve istikamet formunda devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

Muhsin Rızai şöyle devam etti: “Dün İran’ın savaş sahnesi kendi toprağına saldıran düşman karşısındaydı, bugünse İran’ın mücadelesi ilerlemesini engellemek isteyen her ülke ya da kudret karşısında verilmektedir.  Ve bu savaş Hz. Mehdi’nin (a.s) zuhur zamanına ve asil Muhammedî devletin tesisine dek sürecektir.”

 

Rızai sözlerini şöyle sürdürdü: “İran İslam Devrimi’nin zaferinden sonra düşman İran’ın farklı bilimsel ve teknik sahalardaki ilerleyişi karşısında durmak istedi, zira İran’ın ilerleyişinin bir milyar Müslüman için örnek oluşturacağını bilmekteydi.” Muhsin Rızai, İslami uyanış hareketlerine de değinerek “İslami uyanış hareketlerinin ortaya çıkmasıyla Batılılar Suriye ve Hizbullah’ı uluslararası camiadan uzaklaştırma projesini devreye soktular, böylece Tahran’a saldırının ön adımlarını da atmak istediler. İran defalarca Suriye’ye halk idaresi ve özgürlük konusunda tavsiyelerde bulundu, İslam İnkılabı Rehberi de bunu vurguluyor. Son dönemde Suriye devleti de demokrasi konusunda adımlar attı” diye konuştu.

           

Muhsin Rızai, Suriye meselesinde Arabistan’ın perde ardındaki rolüne işaretle “Arabistan’da özgürlük ve demokrasi alameti olan seçimler mi yapılıyor ki kendileri Suriye’yi hedef alıyorlar? Mesele Suriye’yi yol üstünden kaldırmak ve Hizbullah’ ın silahsızlandırılmasıdır, ta ki böylece Tahran ve İran’a saldırının şartlarını hazırlayabilsinler.

           

Allah’ın lütfuyla Amerika’nın bu planı yenilgiye uğradı. İran’ın sağlam duruşu sayesinde Amerikalılar ve Siyonistler arasında ihtilaf baş gösterdi. Hatta öyle ki İran’a saldırıdan bahseden İsrail’e Amerika karşı çıkıyor ve bu saldırıyı Hizbullah’ın silahsızlandırılması ve Suriye rejiminin düşüşü şartına bağlıyor.” medyasafak 25.05.2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.18

 

Diyanet’ten Fethullah Gülen’e şamar!

Yandaş ve merkez medya bu açıklamayı yazmadı çünkü tamamında bir Fethullah Gülen korkusu ya da çıkar hesabı var! Hangi açıklamayı mı? Diyanet İşler Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in birkaç gün önce ettiği alkışlanacak sözleri. Bakın Diyanet’in gerçekten alim ve mümin olan bugünkü Başkanı Mehmet Görmez aynen şunları söyledi: “Dinlerarası diyalog olmaz. Dinler birbirine dönüştü-rülemez”

 

Peki, Prof. Görmez’in bu açıklamalarında hedef kim midir? Dinlerarası diyalog ambalajı ile mukaddes dinimiz İslam’ın Vatikan ile Evanjelist Kardinalleri tarafından iğdiş edilmesine aracı olanlardır! Dahası, İslami hiç bir titri ve özelliği olmaksızın Papa tarafından kucaklananlardır!

İlaveten İbrahimi dinler yutturması ile Hıristiyanlarla Musevilere cennet vaad edip kitaplı üç dini harmanlayıp yeni bir din hazırlamaya çalışanlardır!

 

Gelelim bunu yapanların somut olarak ifşasına! Dinlerarası diyalog kavramını tedavüle sokan Fethullah Gülen’dir. Vatikan’da Papa tarafından kucaklanan da odur! İbrahimi dinler kavramını gündeme getirip Hıristiyanlara cennette yer ayırtan da onun camiasıdır! Tablo bu ise Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Mehmet Görmez aslında Fethullah Gülen’in gerçek İslam’ın dışında seyrettiğini ifşa etmiş olmadı mı? Sabahattin Önkibar 4 Haziran 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.19

 

Diyalogculardan kilisede Hz. Muhammed’siz ezan

Diyalogçuları bilirsiniz... Onlar kilisenin müslüman kılığındaki fedaileridir. Bu güruhun geçim kaynağı dinlerarası diyalog. Alemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’den hiç hazzetmezler.

           

İşe Kelime-i Şehadet’ten onun yüce adını çıkararak başladılar. Okyanus ötesindeki liderleri “Muhammedür Rasulullah demeyenlere de rahmet nazarıyla bakılmalı- dır” diyerek zaten ilk işareti çakmıştı. Sonraki süreçte itikadı anlamda büyük cinayetler işlendi. Papazlı iftar sofraları, müslüman kadınların hıristiyan erkeklerle evlendirilmeleri, sırat köprüsünden geçirilen papazlar ve daha neler neler...

           

Şimdi sıra Ezan-ı Muhammedi’ye geldi. Belçika’da bir kilise de toplanan diyalogçular Hz. Muhammed (s.a.v.) düşmanlıklarına bir yenisini daha ekledi. Belçika-Türk Dostluk ve Diyalog Derneği, Brüksel’in en büyük kiliselerinden olan Sean Jean Baptista kilise- sinde ezan okuttu.

           

Bu densizler 31 Mart 2012 günü gerçekleştirdikleri olayda ezanın “Eşhedü enne Muhammeden Resullullah” (Şehadet ederim ki Muhammed Allah’ın resulüdür) kısmını da çıkardıSiz kimsiniz be! Diyaloğunuz batsın sizin! İnsanın içinden, “Allah sizi o çok sevdiğiniz papazların ızla, hahamlarınızla haşreylesin”demek geçiyor ama biz yine de “Allah hidäyet versin” diyelim. Zira Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizi devre dışı bırakan bu zihniyetin İslam’la, müslümanlıkla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

 

Dinler arası diyalog nedir? Özellikle son 15 yılda İslam dünyasında uygulamaya konulan dinler arası diyalog Vatikan kaynaklı bir proje. Bu proje 28 Ekim 1965’te Papa 6. Paul’un onayıyla il. an edilen “Papalığın 3. bin yıl hedefi” olarak açıklanmıştı. Vatikan’dan 1991 yılında açıklanan Redemptoris Mission adlı genelgede, “Dinler arası diyalog, kilisenin bütün insanları kiliseye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır... Bu misyon aslında Mesih’i ve İncil’i bilmeyenlere ve diğer dinlere mensup olanlara yöneliktir” denilmektedir. Öteyandan dinler arası diyalog ABD’nin İslam dünyasını kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirmesi için geliştirdiği Büyük Ortadoğu Projesi’nin de en önemli argümanlarından biri durumunda.

          

Ilımlı İslam ve Medeniyetler İttifakı adıyla da sahneye konan dinler arası diyalog projesiyle, yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de tek hak din ilan ettiği İslam, tahrif edilmiş dinlerle aynı kefeye konuyor. Bu süreçte bunların tuzağına düşen binlerce müslüman maalesef din değiştirmiştir. Bunun vebali bu işe her türlü destek verenlerin de boynunadır... Bayram Coşkun 7 Haziran 201

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.20

 

İçimizdeki “cemaat” yüzünden, bizi helak etme Allah’ım

Allah (cc) bir ayeti kerimede mealen “İçinizde hakkı tebliğ eden bir topluluk bir cemaat bulunsun” buyurmu-ştur. Bu neden ile müslümanların cemaatler, topluluklar halinde, İslam’ı yaşaması bir ayrılık değil, bilakis bir zorunluluktur. Önemli olan bu topluluk veya cemaatin tevhit inancına, itikadına sahip olmasıdır. Ayrıca yaşayış ve çizgilerinin de milli ve dini bütünlük içinde olması gerekir ki dış güçler tarafından kullanılmasınlar.

           

İslam inancına göre sadece İslam Hak’tır, Allah katında din İslam’dır ayeti bu gerçeği ifade eder. İslam dışındaki bütün inanışlar, dinler batıldır. Bu İslam inancının temelini oluşturur, buna inanan Müslüman, inanmayan ise kâfirdir. Yani bu inanış Müslüman olanları bağlar, Müslüman olmayanları asla bağlamaz. Onların dini onlara, bizim dinimiz bizedir.

           

İslam dışındaki din ve inanışların da İslam gibi hak olduğunu söyleyen, “üç büyük din, ilahi dinler” veya “İbrahim’i dinler” adı altında dinlerin kardeşliğini iddia eden bir “cemaatin” onlarca yıldır var olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bunların inanışlarına göre; “Yahudi ve Hıristiyanlar  da cennete girecek, Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslüman lık arasında bir fark yoktur, “akıl vahiyden daha üstündür.”

           

Sadece İslam haktır görüşü ırkçı bir yaklaşım ve hoşgörüsüzlük örneğidir. Müslüman kadın gayrimüslim ile evlenebilir, iman için Muhammedi kabul şart değildir, Allah’ı kabul iman, Muhammedi kabul kemaldir” gibi görüş ve düşünceleri Türkiye’de yazıp, çizdiler... Hatta dev salon programları ile geniş kitlelere duyurup, milyonlarca Müslüman’ın aklını karıştırıp, imanını çaldılar.

 

Merkezini Amerika’ya taşımış adı, “cemaat” ama henüz kendilerinin hangi dinin bir cemaati olduğu tam anlamıyla anlaşılamamış bu teşkilatın, ülkemizde din ve devlet alanında hangi icraatları yaptığını bilmek ve anlamak durumundayız. Önceden bazı kardeşlerimiz bizi bu konuda anlamaz, yapılan yanlışları anlattığımızda sözü ağzımıza tıkarak “kardeşlerin arasını açmayalım” gibi basiretsiz bir tepki koyarlardı. Şu anda ise “yahu bunlar kardeş değil, kalleşmiş” diyorlar.

           

Ülke meselelerinde ve milli konularda da çizgileri hep ecnebiden yana olmuştur. İsrail dokuz vatandaşımızı katlettiği zaman “İsrail haklı, kendini savunma da hakkıdır” dediler. Kucağında oturduğu ülkenin başkanı ile tıpa tıp aynı açıklamayı yaptılar. Irak işgalinde destek verdiler işgal güçlerine. İsyanların başlatıldığı Müslüman ülkelerde basın yayın kuruluşları ile ABD ve İsrail’in tarafı olduğu isyancıları desteklediler.

           

Şu anda ise Erdoğan Suriye’ye girsin diye ona baskı ve şantaj yaparak aleyhinde çalışmaktalar. Esasen Sayın Erdoğan’ın küresel güçlerin taşeronluğunu iktidar olarak üstlenmesinde en büyük neden bu “cemaattir.” ABD ve İsrail’in devlet içindeki örgütlenmesinin adına eskiden “Kontrgerilla” ve ya “Derin Devlet” denirdi, galiba Şimdi ise “cemaat” denmektedir. Devletin tüm kurum ve kuruluşlarını ele geçiren milli elbiseli, ecnebi örgütlen- mesinin spora kadar el attığını da hesaba katarsak, ne büyük tehditle karşı karşıya olduğumuzu varın siz düşünün.

           

Milletin gerçek yüzlerini görmediği bu “cemaatin” İslam’ı anlatmak, Hak ve hakikati yaşatmak, mazlumun yanında zalimin karşısında olmak yerine, zalimlerle ve küresel güçler ile el ele kol kola girerek, İslam dünyasına “Truva atı” olma görevi üstlenmesi, işgal ve isyanların merkezi olması milletimiz adına çok tehlikeli bir sonuçtur. İçimizde ki bu “cemaat” yüzünden bizi de helak eder misin Allah’ım, diyerek -onları yüce Allah’a havale ediyorum. Yusuf Karaca 13 Haziran 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.21

  

İran, Gülen'in okulunu bastı 83 CIA Ajanı yakaladı.

 İran'da Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen okula gece baskın yapıldı. 83 CIA ajanı yaklandı. Rusya'dan gelen bir istihbaratı değerlendiren iran Devrim muhafızları, İran'ın Kumkenti Şehrinde bulunan ve Fethullah Gülen'e ait olduğu belirtilen okula 20 Haziran gece 00:30'da baskın düzenledi. Prizrenpost, sitesinin haberine göre, baskında 83 CIA ajanı yakalandı. CİA Ajanı olarak tespit edilen kişiler Devrim Muhafızları'nın kampına götürüldüler. İddiaya göre sözkonusu okul, Fethullah Gülen Cemaati tarafından İran'da faaliyet gösteren tek okul olarak biliniyor. İVEDİHABER 21 Haziran 201


22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.22

 

Cin ve insan şeytanları

Her zaman ve zeminde olduğu gibi günümüzde ve coğrafyamızda da cin ve insan şeytanları fitne-fesat üretiminde yarışmaya devam etmektedirler. Cin ve insan şeytanlarının her Peygambere düşman oldukları gibi son elçi son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) de düşman olduklarını kerim kitabımızdan öğreniyoruz. Cümle Peygamberlere düşman kılınan cin ve insan şeytanları elbette ki o Peygamberlerin izinden giden “sırat-ı müstakim” yolcularına da düşmanlıklarını sürdürmüşler ve sürdürmektedirler.

           

Cin ve insan şeytanlarının şerlerinden emin olmak ve onların düşmanlıklarından en az zararla kurtulabilmek için elbette ki onları tanımak, özelliklerini bilmek gerekiyor.

 

Kerim kitabımız onları şöyle tanıtıyor: “Ey Peygamber, senin karşına kıyasıya mücadele eden düşmanlar çıkardığımız gibi, biz her Peygambere insanların ve cinlerin şeytanlarını, şeytan tıynetli ahlâksız azgınlarını düşman haline getirdik. Bunlar, birbirlerini aldatmak için yaldızlı sözlerle vesvese verirler. Eğer Rabbinin iradesi düzeninin yasaları içinde iradesinin tecellisine uygun olsaydı onu da yapamazlardı. Artık onları uydurdukları şeylerle başbaşa bırak.” “Âhirete, ebedî yurda iman etmeyenlerin kalpleri, akılları yaldızlı sözlere kansın, ondan hoşlansın ve işledikleri suçu, günahı işlemeye devam etsinler diye böyle vesvese vermeye devam ederler.” (En'am: 112-113)

           

“Cin ve insan şeytanları sureti haktan görünerek yaldızlı laflar ederler, edebiyat parçalarlar, sakın onların yaldızlı lafları sizi aldatmasın, onlar hem bir birlerini kandırmak için hem de inkarcıların akıllarını çelmek, hakka yönelmelerini önlemek için “yaldızlı lafları” araç olarak kullanırlar.

Bir insanın, bir kitlenin yanlışını hatırlatmak, gittiği yolun, tuttuğu işin yanlış olduğunu söylemek onların doğruyu bulmaları için bir kapı aralamak, önlerine bir ışık tutmaktır. Fakat onların doğru yolda olduklarını söylemek, onların doğruyu bulmalarının önünübüs- bütün kapatmaktır.

 

Cin ve insan şeytanlarının en önemli özelliklerini, en bariz vasıflarını öğrenmiş bulunuyoruz: “Bir de ahirete inanmayanların gönülleri o yaldızlı söze meyletsin, ondan hoşlansınlar ve onların işlediği günahları işlesinler diye yaldızlı söz fısıldarlar.” Her ikisinin de bir araya toplanıp sorgulanacağı gün var bir de: “Allah, onların hepsini bir araya topladığı gün, “Ey cinler (şeytanlar) topluluğu! Siz insanlarla çok uğraştınız” der.

Onların, insanlardan olan dostları ise: “Ey Rabbimiz! (Biz) birbirimizden yararlandık ve bize verdiğin sürenin sonuna ulaştık” derler. Allah da buyurur ki: Allah'ın dilediği hariç, içinde ebedî kalacağınız yer ateştir. Şüphesiz Rabbin hikmet sahibidir, bilendir.”        

“İşte böylece işledikleri günahlardan ötürü zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmının peşine takarız.” (En'am: 128-129) Aziz Karaca 26 Haziran 2012

 

22.İslam dairesi içerisinde! Maneviyat, tasavvuf, tarikat ve İnsan.23

 

İnsan Suretindeki Şeytanlar

 

Allah’ın adıyla

İblis insanları kendisine uşak ve kul etmek için her türlü vesileyi kullanır. Bu manada mel'un iblisin insanları avlamak için türlü türlü yolları ve hileleri vardır demek doğru olacaktır.

 

Hz. Peygamber efendimiz bir hadisi şerifte şöyle buyuruyor; "Herkesin bir şeytanı vardır; benim de bir şeytanım vardır, ancak benim şeytanım bana iman getirmiştir." Veya "Herkesin bir şeytanı vardır; benim de bir şeytanım vardır ancak ben şeytanımı zincirlere vurmuşum." İnsan kendi şeytanını zincirlere vurmaz ise, şeytanı onu en zaaf olduğu yerden avlamak ve kendisine uşak etmek ister. Merhum Ayetullah İmam Humeyni bir sözünde şöyle buyuruyor; “Herkesin bir şeytanı vardır; Çiftçinin şeytanı çiftçi şeytandır, doktorun şeytanı doktor şeytandır, öğretmenin şeytanı öğretmen şeytandır, âlimin şeytanı âlim şeytandır...”

 

Âlimin şeytanı âlim konusunda, âlimi kendisine avukat etmek için vaktini içki, kumar, hovardalık, serserilik gibi alanlarda boşa harcamaz. Zira şeytan kendi işinde çok usta ve uzman olduğundan, âlimin içki içmeyeceğini, kumar oynamayacağını, lakayt bir hovarda gibi yaşamayacağını çok iyi bilmektedir. Şeytan âlimi haset, gıybet, kibir, kendini beğenme, makam düşkünlüğü ve kendini vazgeçilmez görme gibi sıfatlarla aldatmak ister. Zira İslam tarihinde ayağı sürçenler bunun bir kanıtıdır.

 

Merhum Fazlullah Nuri'nin idam fermanını veren İbrahim Zencani adında bir din âlimiydi. Bu fermanı veren, Allah'ın yanında olan izzeti tağutların yanında aradığı için böyle bir ferman vermiştir. Bu sebepler ve sakıncalardan dolayı âlimler, bilge insanlar, şuurlu gençler tüm müslümanlar şeytana ve hilelerine çok dikkat etmelidirler. Zira şeytan günaha din süsü vermesini, şeriat kılıfı giydirmesini çok iyi bilmektedir.

İslam tarihi içerisinde İslam'ı, Kuran'ı, Peygamber ve Ehlibeyt imamlarının isimlerini kullanan çok insan olmuştur. Bir şeyi kullanan insan kullandığı alan hakkında bilgisi olmaz ise, onu insanları kullanma aracı yapamaz. Dolayısıyla kullananlar bilenler, kullanılanlar ise avam halk tabakası olmuştur.

 

İslam'dan dem vurup müslümanlar arasında yaralar açmak, Kuran'dan söz edip Kuran'ı kendi fikri görüşleri etrafında yorumlamak, Ehlibeytten söz edip mektep mensupları arasında ihtilaflar çıkarmak, kendi mezhebinden olmayanları kâfir ilan edip, İslam ehli olmayanlarla kol boyun olmak,  kendinden olmayanı ötekileştirmeye çalışmak, her denilene lebbeyk söylemeyeni fasık-müfsit ilan etmek, Allah ve ilahi değerlerle aldatmanın bir yansımasıdır.

 

Unutmamak gerekir ki, Allah adına aldatanlar iblisin askerleri, Allah adına aldatılanlar ise iblisin tutsakları ve uşakları konumundadırlar. İslam tarihin en büyük katliam ve kanlarının, yalan dolanlarının, dehşet ve ihanetlerinin, soygun ve sömürülerin arkasında aldatma ve susturma aracı olarak genelde dini kavramlar vardır, kendini din diyanet ehli gösteren kişiler vardır. Emevi ve Abbasi zulümleri bunun açık bir örneğidir. Emevi ve Abbasi halifeleri, amirleri, hâkimleri, vaizleri, âlimleri gündüz mabette dinden söz eder, akşam ise günah partileri düzenler ve müslümanları aldatarak din adına Peygamber evlatlarını bile doğramaktan, perişan etmekten, sürüp sürgün etmekten geri kalmazlardı. İtalyan düşünür Giordano Bruno (ölm 1600) ne güzel söylemiş: “Yeryüzündeki kötü insanlar kendi iradelerini hâkim kılmak için Allah'ı kullanırlar.”

 

Şeytanın kullandığı insanlar Kuran’da "şeytan evliyası" veya "şeytan orduları"  diye anılmaktadır.  Bu evliya veya ordular Allah adına aldatmanın öncüleri, uygulayıcılarıdır. Bunlar kimi zaman kendilerini sermayedar, kimi zaman siyasetçi, kimi zaman dindar, kimi zaman âlim, kimi zaman aydın, kimi zaman gazeteci, düşünür, kimi zaman idareci ve yönetici kisvesinde gösterirler. Böyleleri Allah adamı iddiasıyla mal-mülk menfaat-kudret celbi peşinde koşanlardır. Böylelerine âlim-abid suretinde iblis demek gerekir. Allah’tan başkasına teslim olmama anlamına gelen İslam, böylelerinin nazarında Allah dışında her şeye ve herkese teslimiyete dönüşür.

 

Tüm müslümanların şeytani sıfat ve özelliklere sahip olan şeytan evliyalarına çok dikkat etmeleri, her duyduklarına ve gördüklerine kanaat etmeden önce araştırma yapmaları gerekir. Zira insan olaylara basiret ile bakmaz ise aldatılması söz konusu olabilir. Hz. İmam Ali bu aldatılma konusunda şöyle buyuruyor; "İki yaşındaki deve gibi olunuz; zira onun sağılacak sütü ve binilecek sırtı yoktur."  

İnsan olaylara, hadiselere ve faillerine takım tutma ruhu ile yaklaşırsa aldatılması ve yanlışa düşmesi söz konusu olabilir. Oysa İmam Ali bu veciz sözünde inananların bu alanlarda nasıl olmaları gerektiğini açık bir şekilde beyan buyurmuşlardır. Çinli bilge Sun Tzu ise şöyle demiştir; “Beni bir kez aldatırsan sana yazıklar olsun; beni iki kez aldatırsan bana yazıklar olsun.”

 

Basiretli, şuurlu, hakka ve doğrulara taraf olan müminler için dini değerler; daha çok sorumlu olmanın, daha çok paylaşmanın, daha çok fedakârlığın yoludur. Şeytan evliyası olanlar için ise dini değerler başkalarından daha çok almanın, başkalarını daha rahat itham etmenin, dokunulmaz ve eleştirilmez olmanın kurumudur. Bazı insanların doğruları ve doğru yapanları bildikleri halde, birilerine veya bir yerlere hoş gelsin diye her yapılana şaşı bakarak itiraz etmeleri, ihlâstan söz edip riyakârlığı karakter edinmeleri, birlik, beraberlik naraları atıp da girdiği yerlerde ihtilaf tohumu ekmeleri aldatma yaftasının bir yansımasıdır. Gıybet etmek, çıkar için iftira atmak, töhmet vurmak,  Allah’ın kullarına suç ve ayıp bulmak, en küçük bir kızgınlık anında onları cehenneme göndermek, kendi yaptıklarını din adına kabul edip, din alanında başkalarının yaptıkları hizmetleri yok kabul etmek yine aldatma veya dar görüşlülük versiyonudur.

 

Allah ile aldatan kimliklerin hak duyguları yok, ehliyet ve adalete saygıları yok, sadece menfaatleri icabı hakaretleri, iftiraları ve bu doğrultuda eylemleri var. Hakka, hukuka, çaba ve hizmete ancak kendi hesaplarına uygun düştüğünde saygı duymaktalar.  Oysaki hak düşmanında bile tecelli etse onu kabul etmek bir iman borcudur. Allah ile aldatanlar eleştiri kabul etmez. Kabul ettiği anda kendini inkâr etmiş olur. Allah ile aldatanları eleştirdiğiniz anda dinsiz, fasık ilan edilirsiniz. Bu minvalde halka da büyük sorumluluklar düşmektedir.

 

Şems-iTebrizi halk konusunda bir sözün de şöyle diyor: “Sana bir çift söz söyleyeyim: Bu halk nifak yoluyla konuşmaktan, iki yüzlülükten hoşlanır. Doğru sözden sıkılırlar. Birine desem ki "Sen çağımızın tek büyük adamı biricik şerefli insanısın" şüphe yok ki hoşuna gider ellerimi yakalayarak "Sizi çok özlemiştim, kusurum çoktur gibi iltifatlarda bulunur."  Hâlbuki geçen sene onunla dosdoğru konuşmuştum bana düşman oldu. Bu şaşılacak bir şey değildir. Çünkü halk ikiyüzlülük yönünden geçinmek ister, ta ki onlarla birlikte hoşlukla vakit geçirsin.  Ama doğruluk yolunu tuttun mu dağlara kırlara kaçmak gerekir."( ŞemsMakaalât, 1/99-100)

 

İslam tarihi boyunca âlim-abid suretinde olan bu iblisler, İslam dininin mukaddes değerlerini malzeme ve araç edinerek, müslümanları aldatmış ve sömürmüşlerdir. Ehlibeyt imamları her fırsatta inananları bu aldatmaya, sömürüye ve aldatanlara karşı uyarmış ve bunlara karşı koymuşlardır.

Allah adına aldatan din tüccarları genelde siyasetçi, ilim adamı, tüccar, abid olarak müslümanların karşısına çıkarlar. Bu dört zümrenin her biri kendi iç dünyasında besledikleri şeytani arzulara kavuşmak için dini inançları hedefleri doğrultusunda malzeme ederler. Siyasetçi hedeflediği makama, tüccar amaçladığı maddi güce, ilim adamı amaç edindiği mevkie ve abit de toplum içerisinde kariyer bulma amacına ulaşmak için dini inançları vesile edinirler. Kimi zaman da bazı insanlar hem toplumda yer edinmek, makam bulmak ve hem de nefsanî ve şehevi mikropluklarına cevap vermek için dini inançları kullanırlar. Selam ve Dua ile MEHDİ AKSU 09/07/2012

_

Allah'ın selamı rahmeti alemlerin emniyeti islamın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ rahmet ve marifet kaynağı Hüaeyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

 

Ehli Vicdan Sahipleri 

İnsan kalbi ya maneviyat ve adalete veya siyaset ve menfate yatkındır; bu bakımdan... Hz. Peygamber efendimize maledilen ... “Herkesin bir şeytanı vardır; benim de bir şeytanım vardır, ancak benim şeytanım bana iman getirmiştir.”, bu hadisi şerif uydurmadır;  Kur'an'ın süzgecinden geçmez. Kur'an'ın pek çok yerinde “şeytanın insanın düşmanı olduğu uyulmaması, uzak durulması belirtilir” ve ayrıca hz Aişe vailedimz bir hadisi şerif'de ömrüm boyunca ne ben onu gördüm ne o beni gördü, diyor... avret mahalini hanımından dahi gizleyen Peygamber efendimizin görme ve nefes alanına şeytan yaklaşamaz, ‘göz ışığından kaçar’ yok olur, ‘nefesin ısısından erir’ ayrıca Peygamber efendimiz Allah'ın koruması altında olduğu hertürlü günah ve hatadan uzak olacağı için şeytan yanına gelemez; çünkü şeytanın gelebilmesi için insanın işlediği manevi fikri ve fiziki günah/hal olması gerekir... başka türlü tutunması mümkün değil.

-Veya “Herkesin bir şeytanı vardır; benim de bir şeytanım vardır ancak ben şeytanımı zincirlere vurmuşum.” , bu hadisi şerif’de kıvırmadır. “Herkesin bir nefsi vardır şeytanın telkinine meyleden; benimde bir nefsim vardır ancak ben nefsimi irade altına alıp zincire vurdum; şeytanın hiçbir telkinine uymaz, meyletmez.” olması gerekir. Allah’u alem

Peygamberler Mübüvvet makamındadır; bu makama şeytan gelemez. Harfiyen Peygamberinin hayatı/sünnetini yaşayan varisleri ve takipcileride Velayet makamına ermiş, olmaları gerekir; bu makamada şeytan gelemez, çünkü Velayet makamına ermiş müslümanın kalbi derya gibidir ama bir saman çöpü kadar dahi pisliği/ateşi kaldırmaz bulanır, gönül deryasında fırtınalar kopar; şeytan ve cin ateşden yaratılmıştır “kulun işledği günah/ateş onun yaratılışına uygun olur” onların yanına şeytan ve cinin yaklaşması kadar hiçbirşey onları rahatsız etmez...

 

Süleyman (asm) daki Belkis kıssasından anlatılan; Belkisin tahtını getirmek için ifrit/şeytan yaklaşır ben onu göz açıp kapayana kadar getiririm der; Tahtı kitap’tan ilmi olan Vezir getirir... bunun üzerine Süleyman (asm) Yarapbim şüphesisiz bu Senin bir imtiahın idi; der.

 

Nedir imtihan olan!, ifrit/şeytanın bu olaya karıştırılmaması;

bu olayı,

Saidi Kürdü “sapıtıp” Süleyman (asm) gibi şeytana boyun eğdirilebilir; diyor... “sonra kendi şeytana boyun eğip takipcisi oluyor”, ABD ilede şeytanı perdeliyor... vefatından kısa süre önce pişmanlığını dile getiriyor. Süleyman (asm) hizmetinde çalışan cinler’de uyarı sebebi’dir. Kur’an’ın verdiği uyarı cinlere uyulmaması yönünde’dir... ama kalplerinde eğrilik olanlar önce şeytan ve cinden faydalanmak ister sonrada takipcisi, kaybeden olur. Şeytanın var oluş nedeni insanları yanıltarak Peygamberi izinde çıkartıp kendi izine düşürmektir.

 

Merhum Ayetullah İmam Humeyni bir sözünde şöyle buyuruyor; “Herkesin bir şeytanı vardır; Çiftçinin şeytanı çiftçi şeytandır, doktorun şeytanı doktor şeytandır, öğretmenin şeytanı öğretmen şeytandır, âlimin şeytanı âlim şeytandır.” Merhum Ayetullah İmam Humeyni'nin bu sözüde şu şekilde olması gerekir. Alemdeki herşey din ahlak maneviyat dairesinde iki hal üzerinde gelişir.

 

Allah(cc)’ın olayları yarattığı iki kural’dan, ikincisi kalbi siyaset ve menfate dönük “din’i kendisine uyduran” şeytani hal muaviye’nin takipcisi insanların yetenekleri test edilip hiyarşik düzenin sağlanması ve devamı için “yetenekleri test edilip hiyarşik düzen içerisinde konumlanmış olanların”  yanında, meşrebince şeytanın olması ile insanlar hz Peygamberin izinden çıkıp şeytanın hesabına yatkın düzen sağlanır.

           

Allah(cc)’ın olayları yarattığı iki kural’dan, ilki kalbi maneviyat ve adalete meyilli insanlar dine uyup üzerlerinde rahmani Hal ile hz Ali efendimizin meşrebi oluşunca, şeytan ve yardımcılarının engelleri ile karşılaşır mücadele başlar. Böylece maneviyat ve adalet ehlinin mücadelesi ile hz Ali efendimizin meşrebi yaşanarak  hz Peygamber efendimizin izine düşüp şaytan ve yardımcıları deşifre olup bertaraf edilir; yani onların düzeni yıkılır. Ve insanlar maneviyat ve adalet burcuna yönelir.  

Not: Muaviye Mekkenin fethinden sonra günün şartlarına uyarak müslüman oluyor; vahiy katibi  değil. Muaviye’yi Vahiy katibi yapanlar, ‘Ümmetin Ehl’i Beyt ile imtihanını gizlemek çin’, halife Osman devresinin üstünü gölgeliyor/karaltıyor. Hacı Bayazıt 21.07.2012

_

 

Allah’ın izni yardımı ve sevdiklerinin desdeği ile mücadelemizin manevi fikri ve fiziki boyutları 'alemdeki olaylar din ahlak maneviyat dairesinde' iki kural üzerinde gelişir, İlah kuralınca; “islam dairesi” künyesi ile 23’üncü bölüm ile devam edip 3 ve 4 üncü kitap olarak 40 bölüm de İnşallah çalışmamız tamamlanacak.

Hacı Bayazıt 24.07.2012

 

 

  

 Allah'ın izni ile mücadelemiz link "aşama6" devam ediyor.